DEV OPERASYONUN BİLANÇOSU

İstanbul da 5 bin polisle terör operasyonu!

DEV OPERASYONUN BİLANÇOSU

İstanbul da sabaha karşı 5 bin polisin katıldığı şafak operasyonu düzenlendi.
 

BAĞCILAR A DÜZENLENEN TERÖR OPERASYONUNDA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütleri IŞİD, PKK ve DHKP-C ye yönelik düzenlenen operasyonların İstanbul ayağında, Bağcılar da Yeni Mahalle Bülbül sokakta bir eve baskın yapıldı. Özel harekat ekipleri tarafından düzenlenen operasyona bir polis helikopteri de havadan destek verdi. Eve yapılan baskın sırasında 1 kişi öldürüldü. Öldürülen kişinin cenazesi, cenaze aracıyla Adli Tıp Kurumu na götürüldü.
Baskın yapılan evin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışlarındaki polis önlemi devam ediyor.

İstanbul da sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ne bağlı ekipler tarafından terör operasyonu düzenlendi. 2 bini çevik 5 bin polisle gerçekleştirilen operasyona helikopter ve özel harekat polisleri de destek veriyor. İstanbul un 26 ilçesinde önceden belirlenen 140 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon devam ediyor. 

Bağcılar da operasyon düzenlenen bir adresin bulunduğu sokağın girişi çıkışında polis önlem aldı. Olay yeri inceleme ekipleri ve iki ambulans da operasyon yapılan bina önünde hazır bekletiliyor. 

TERÖR OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINANLAR SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLİYOR

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda göz altına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçiriliyor.

İstanbul da sabah saatlerinde 26 ilçede 5 bin polisle gerçekleştirilen terör operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler sivil polis araçlarıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne getirildi. Hastanedeki işlemlerin ardından şüpheliler geldikleri araçlara bindirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü ne götürüldü.

BAĞCILAR A OPERASYON YAPILAN BİNANIN ÖNÜNDE AMBULANSLAR BEKLİYOR

İstanbul da sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ne bağlı ekipler tarafından birçok yerde operasyon düzenlendi. 2 bini çevik kuvvet ekibi, 5 bin polisle gerçekleştirilen operasyona helikopter ve özel harekat polisleri de destek veriyor.
İstanbul un 26 ilçesinde önceden belirlenen 140 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül sokakta bir eve baskın yapıldı. Özel harekat ekipleri tarafından düzenlenen operasyona bir polis helikopteri de havadan destek verdi. Operasyon sırasında sokağın giriş ve çıkışında önlem alan polisin olay yerindeki bekleyişi devam ediyor. Olay yeri inceleme ekipleri ve iki ambulans da operasyon yapılan bina önünde hazır bekletiliyor. Gün ağarmasıyla birlikte insan kalabalığın artması üzerine polis güvenlik şeridini genişletti. Sokağın bağlı bulunduğu Ahmet Kabaklı Caddesi nin olay yerine çıkan kısmı trafiğe kapatıldı.

 

İzmir de IŞİD ve Paralel Yapı operasyonu

İzmir Emniyet Müdürlüğü, kentte sabaha karşı PKK ve Paralel Yapı ya yönelik iki operasyon başlattı. PKK lı olduğu öne sürülen 6, Parelel Yapı ya finans sağladığı belirtilen 18 kişi gözaltına alındı.
Sabaha karşı düğmeye basılan operasyonda daha önceden belirlenen adreslere giden polisler PKK lı olduğu öne sürülen 6 kişiyi gözaltına aldı. PKK ya yönelik operasyonun devam edeceği öğrenildi.

PARALEL SUÇLAMASIYLA 18 KİŞİ

İzmir Emniyet Müdürlüğü Paralel Yapı ya yönelik operasyonunda da finansal destek sağladığı bildirilen 18 kişi gözaltına alındı. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Operasyon sabah başladı ve devam ediyor. 6 PKK lı, Paralel Yapı ya finans sağlayan 18 kişi gözaltına alındı. Çalışmalar devam ediyor. IŞİD e yönelik en kapsamlı operasyonu İzmir de daha önce yapmıştık ve 9 kişi tutuklanmıştı dedi.

GÖZALTI SAYISI 22 YE ÇIKTI

İzmir de polisin paralel yapı ya yönelik düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 22 kişiye çıktı. Aktif Eğitimciler Sendikası nın (Aktif Eğitim Sen) avukatı İbrahim Çankaya konuyla ilgili, Terörle Mücadele Şubesi nin bulunduğu Çankaya Semti ndeki İzmir Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binası önünde açıklama yaptı. Operasyonun terör suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısı Okan Bato nun talimatıyla yapıldığını belirten Çankaya, İzmir in Konak, Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde gerçekleştirildiğini belirtti. Gözaltına alınanlardan 5 inin öğretmen ve kendi müvekkilleri, diğerlerinin büyük bölümünün esnaf olduğunu dile getiren avukat Çankaya, bunun bir algı operasyonu olduğunu öne sürdü. Çankaya, yeterli delil olmamasına rağmen gözaltı yapıldığını, aralarından bir öğretmenin daha önce de aynı suçlamayla gözaltına alındığını, gözaltındakilerin örgüte finans desteği sağlamak ve üye olmakla suçlandıklarını belirtti.

PKK YA YÖNELİK OPERASYONDA GÖZALTI SAYISI 7 OLDU

İzmir de aynı zamanda terör örgütü PKK ya yönelik olarak da bir operasyon düzenlendi. Bu operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 7 ye yükseldi. İzmir Emniyet Müdürlüğü nün Bozyaka daki hizmet binasında tutulan zanlılar arasında, HDP İzmir İl Yönetisi B.S.Ş. nin de bulunduğu öğrenildi. Birinin adı İ.Ç. olan diğer zanlıların ise üniversite öğrencileri oldukları belirtildi.

EŞİNİN İLAÇLARINI GETİRDİ

İzmir de paralel yapı ya yönelik olarak düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlardan birinin Buca İmam Hatip Lisesi nde öğretmen M.B. olduğu ortaya çıktı. 4 çocuk babası M.B. nin eşi Ayşe B., Sabah saat 06.00 da gazete almaya dışarı çıktı. Polisler kapıda bekliyormuş. İçeri geldi, Beni gözaltına alacaklarmış dedi, sonra götürdüler. Kendisi 33 yıldır devlet memuru. Bugüne kadar yanlış bir davranışı olmadı, kimseyi üzmedi, incitmedi. Çocuklarımdan ikisi devlet memuru. Biri polis. Kastamonu da görevli. Eşimin herhangi bir örgütle ilişkisi yok. Buraya ilaçlarını getirdim. İzin verirlerse kendisine ulaştıracağım dedi. Öğretmen M.B. nin kardeşi Birsen Tokgöz de Çok üzgünüm, haksız yere gözaltına alındı dedi.


Bursa da YDG-H operasyonu

Bursa da terör örgütü PKK nın gençlik yapılanması olan Yurtsever devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) ne üye olduğu gerekçesiyle 10 kişi gözaltna alındı.

Şanlıurfa nın Suruç İlçesinde meydana gellen bombalı saldırının ardından Bursa da düzenlenen protestolarda polise taş ve şişe atan ve Yıldırım İlçesi nde yol kesip geçen araçlara taş attığı, çocuklara da para karşılığı taş attırdığı iddia edilen YDG-H lilere operasyon yapıldı. Daha önceden adresleri belirlenen 10 kişi Bursa Emniyet Müdürlüğü Ekipleri nce sabah saatlerinde evlerine yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındı.Terörle Mücadele, Asayiş ve Çevik Kuvvet Ekiplerinin katıldığı operasyonda gözaltına alınanların sorgusu Emniyet Müdürlüğü nde devam ediyor.


Başbakanlık Koordinasyon Merkezi : 13 ildeki operasyonda 251 kişi gözaltına alındı

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi nden yapılan yazılı açıklamada vatandaşlara ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 13 ilde operasyon yapıldığını ve bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 251 kişi gözaltına alındığı açıklandı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında 23 Temmuz tarihinde Çankaya Köşkü’nde yapılan Güvenlik Toplantısı’nda DAEŞ terör örgütüne yönelik bugüne kadar yurtiçinde yapılan operasyonlar detaylı bir şekilde ele alındı, söz konusu terör örgütünün ülke içindeki faaliyetleri ve oluşturduğu tehdit değerlendirildi ve bundan sonra alınacak ilave tedbirler kararlaştırıldı.
Toplantıda yapılan değerlendirmede 20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Suruç ilçesinde DAEŞ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu 32 vatandaşın hayatını kaybetmesinin PKK ve yan unsurları ile marjinal sol terör örgütleri tarafından suiistimal edildiği görüldü. Örgütlerin verdikleri ilave talimatlar sonucunda birçok ilimizde kamu düzenini ve vatandaşın huzurunu bozmaya yönelik eylemler, korsan gösteriler yapıldığı, güvenlik güçlerine yönelik silahlı eylemler gerçekleştirildiği ve 5 güvenlik görevlisi şehit edildiği belirtildi.
Devam eden soruşturmalar çerçevesinde; 24 Temmuz 2015 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerince DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, terör örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden faaliyetlerde bulunan, vatandaşlara ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 13 ilde operasyon yapıldı. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 251 kişi gözaltına alındı. Göz altına alınanlar hakkında adli sürecin devam ettiği belirtildi.
Açıklamada, Türkiye nin dün olduğu gibi bugün de ayrım yapmaksızın DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve diğer uluslararası terör örgütleri ile çok boyutlu mücadelede kararlı olduğu belirtildi.

 

Ankara da terör operasyonu: 14 gözaltı 

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütleri PKK ve IŞİD e yönelik operasyon düzenlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ile İstihbarat ekiplerinin ortak çalışması sonucu önceden belirlenen çok sayıda adrese operasyon düzenlendi. PKK nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi(YDG-H) ve IŞİD e yönelik olduğu belirtilen operasyonlarda 14 kişinin gözaltına alındığı, sayının artabileceği öğrenildi. Gözaltına alınanlardan 9 kişinin İŞİD le ilgili olduğu belirtildi.


Adıyaman’da IŞİD operasyonu: 8 gözaltı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, sabaha karşı terör örgütü IŞİD e yönelik gerçekleştirdiği operasyonda 8 kişiyi gözaltına aldı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından sabaha karşı farklı adreslerde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda IŞİD ile bağlantıları olduğu öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı. 8 kişi, sağlık kontrollerinin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ne götürüldü.

 

Kocaeli sabaha karşı PKK operasyonu

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin bu sabaha karşı il genelinde PKK ya karşı düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polisten açıklama yapılmamakla birlikte, operasyonların Kocaeli nin merkez ilçesi İzmit in yanı sıra Gebze, Darıca, Dilovası ve Körfez ilçesi ağırlıklı olduğu belirtildi. Bu arada polisin Karamürsel İlçesi nde de bazı kişileri gözaltına aldığı öğrenildi.

 

Elazığ da YDG-H operasyonu: 5 gözaltı

Elazığ saatlerinde başlatılan operasyonda 5 kişi gözaltına aldı. 

Elazığ kent merkezinde daha önce açılan bir soruşturma kapsamında YDG-H ye yönelik Terörle Mücadele ve Özel Harekat şubeleri ekipleri tarafından dün gece bir operasyon başlatıldı. Devam eden operasyon kapsamında bir çok eve baskınlar düzenlendi ve 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ile birlikte örgütsel doküman ve ruhsatsız silahlar da ele geçirildiği belirtilirken, detaylı açıklamanın operasyon bittikten sonra yapılacağı öğrenildi. 

 

Şanlıurfa’da PKK operasyonu: 35 gözaltı

Şanlıurfa ve ilçelerinde şafak vakti 49 adrese düzenlenen eş zamanlı baskında PKK ile bağlantısı olduğu öne sürülen 35 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 05.00 sıralarında PKK terör örgütü ile bağlantılı olduğu ve örgütün gençlik yapılanmasında yer alanlara yönelik 49 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Savcılık kararıyla kent merkezinin yanı sıra Viranşehir, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerinde düzenlenen baskınlarda; 35 kişi gözaltına alındı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

5 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

7 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Ayite sürprizi kötü bitti

8 Ayite sürprizi kötü bitti

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

9 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Hop oturup hop kalktı

10 Hop oturup hop kalktı