İnternette, Ölürsem unutmayın diye yazdı

Bafra daki ailesinden Samsun a gidiyorum diye izin alan lise son sınıf öğrencisi Mert Cömert, Suruç taki patlamada ağır yaralandı. Mert Cömert in sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlarına Ölürsem unutmayın diye yazdığı ortaya çıktı

İnternette, Ölürsem unutmayın diye yazdı

Samsun dan Şanlıurfa nın Suruç İlçesi ne giden grubun içinde yeralan ve patlamada ağır yaralanan 18 yaşındaki Mert Cömert in hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Urfa Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Mert in gözlerini açmasını bekleyen babası Mehmet Cömert ise adeta nöbet tutuyor.

DURUMU CİDDİ
Bafra Şehit Erkut Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi 4. sınıf öğrencisi Mert Cömert, ailesine Samsun da bir arkadaşına kalacağını söyleyerek evden ayrıldı. Sosyalist Lazlar gurubu üyesi olan Mert Cömert, Samsun da grup arkadaşlarıyla buluşup önce Diyarbakır a oradan da Urfa nın Suruç İlçesi nde basın açıklaması yapılacağı alana geldi. Basın açıklaması sırasında meydana gelen patlamada vücudunun ve başının çeşitli bölgelerine isabet eden şarapnel parçalarıyla ağır yaralanan Mert Cömert, Suruç Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırıldı. Burada acil olarak ameliyata alınan Mert in durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

MERT İN SON YAZIŞMALARI
Mert Cömert in, Suruç a gitmeden önce facebook hesabında bir arkadaşıyla yaptığı yazışmada insanlık için Kobane ye gideceğini söylediği ortaya çıktı. Kendisini takdir eden arkadaşının dikkat et başına bir şey gelmesin uyarısı üzerine, Ölürsem beni unutmayın devamlı paylaşım yapın, Karadeniz in asi çocuğu Kobane de şehit düştü diye. Ağabey sen böyle söyleyince içime bir şüphe düştü. Ağabey bak böyle bir şey olur mutlaka işin peşinden git. Güzel şey yapıyorum insanlık için gidiyorum oraya yaptığım şey çokta anlamlı ama aileme Samsun da kalacağım yalanını uydurdum. Karadeniz i en iyi şekilde temsil edeceğim.  İlerde bende sizler gibi olacağım kobane hayalim gerçekleşiyor. Samsun dan 10 kişi gidiyoruz. İçime kurt düştü şimdi uykusuzluk sendromu başladı diye yazdığı görüldü.

ACILI BABA KONUŞTU
Bafra da bir kahvehanede çalışan ve oğlunun yaralandığını duyunca apar topar Urfa ya giden Mehmet Cömert, telefonda yaptığı açıklamada, Oğlum bana Samsun da bir arkadaşında kalacağını söyleyerek benden izin verdim. Daha sonra internetten haberlere bakarken Urfa da patlama olduğu haberini gördüm ölen ve yaralananların isimlerinin arasında oğlumun ismini görünce dünyam başıma yıkıldı. Ben onu Samsun da biliyordum. Apar topar yatırıldığı hastaneye geldim oğlumu ameliyata almışlar ve yoğun bakıma yatırmışlar. Doktorları bir kere görmeme izin verdi ancak durumu kritik. Doktorlar hiç bir şey söyleyemiyorlar bu belirsizlik bizi mahvediyor. Dua edip beklemekten başka çaremiz yok diye konuştu.

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

4 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

5 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

6 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

8 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

9 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

10 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu