Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TMO, MAĞDUR ETMEYECEK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Her zaman çiftçinin alın terini, emeğini korumak üzere bekleyen Toprak Mahsulleri Ofisimiz, 2015 buğday sezonunda da aynı hassasiyeti göstererek çiftçimizi mağdur etmeme yolunda gerekli tedbirleri aldı dedi

  TMO, MAĞDUR ETMEYECEK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun Şube Müdürü Hasan Yarımbaş ı ziyaret etti. TMO nun çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Köktaş, 25 Haziran 2015 tarihinden itibaren Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun Şube Müdürlüğü ne bağlı olarak, Amasya, Tokat ve Samsun illeri olmak üzere 9 aktif alım merkezi bulunmaktadır. Bunlardan 4 tanesi Çarşamba, Bafra, Merkez ve Havza olmak üzere Samsun da bulunan aktif alım merkezleridir. Önümüzdeki pazartesi günü itibariyle Vezirköprü deki merkezinde açılmasıyla alım merkezinin sayısı 5 olacaktır diye konuştu.

KARA GÜN DOSTU
Köktaş açıklamalarını şöyle sürdürdü: Samsun ilimizde 4 noktada alım için üreticilerden 385 ton satış amaçlı randevu müracatı olmuş, bu randevu karşılığında Bafra ilçesinde 73 ton, Havza ilçemiz de 26 ton peşin alım yapılmıştır. Bunun yanında Havza Ajans amirliğince 1.102 ton buğday,  1.952 ton arpa emanet olarak tüccarlardan alınmıştır. Serbest piyasa çerçevesinde üretici TMO fiyatlarının üzerinden fiyat oluşturan tüccarı tercih ediyor. Fakat TMO her zaman çiftçimizin yanında kara gün dostu olarak beklemektedir. Ürün alımları, protein tayin cihazı ile otomosyon programı üzerinden, randevulu sisteme göre peşin ve emanet olarak alım yapmaktadır.  Her zaman çiftçinin alın terini, emeğini korumak üzere hazır kıta bekleyen Toprak Mahsulleri Ofisimiz, 2015 buğday sezonunda da aynı hassasiyeti göstererek çiftçimizi mağdur etmeme yolunda gerekli tedbirleri almış bulunuyor.

TARIMA BÜYÜK DESTEK VERDİK
AK Parti iktidarlarının son 13 yıldır tarım politikalarını üreticiyi ve çiftçiyi merkezine olarak hareket ettiğini belirten Milletvekili Köktaş, Çiftçimiz ve üreticimiz geçmiş dönem hükümetlerin de yaşadığı haciz sarmalından, kredi borçlarından AK Parti iktidarlarının son 13 yıldır uyguladığı tarım politikaları ile kurtulmuştur. Kırsal Kalkınma hibeleri ve programları ile çiftçimizin ve üreticimizin yüzü güldü. İlimize ayrılan tarımsal destek ödemeleri 9 kat attırılmış, Son 13 yılda 1,2 milyar TL nakit hibe desteği verilmiştir ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

3 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Kazanmaya ihtiyacımız var

4 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

5 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Gözyaşları içinde toprağa verildi

7 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Ne değişecek

10 Ne değişecek?..