DHKP-C nin Samsun sorumlusu öldürüldü

Samsun da çeşitli eylemlere katılan ve dün İstanbul Bağcılar daki operasyonda öldürülen DHKP-C nin eski Samsun sorumlusu Günay Özarslan ın 7 yıl önce Canlı bomba yetiştirileceğinin istihbarat kayıtlarına geçtiği iddia edildi

DHKP-C nin Samsun  sorumlusu öldürüldü

İstanbul Bağcılar daki operasyonda polisin karşı ateşiyle öldürülen Günay Özarslan ın 2009 yılında Samsun da tutuklandığı ve 7 yıl önce Canlı bomba olarak yetiştirileceğinin istihbarat kayıtlarına geçtiği öne sürüldü.

140 ADRESE BASKIN 
İstanbul un 26 ilçedeki 140 adrese 5 bin polisin eş zamanlı gerçekleştirdiği operasyonlarda 103 kişi gözaltına alınırken bir kişi öldü. IŞİD, DHKP-C, PKK VE YDGH ye yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 30 u yabancı uyruklu 103 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan yabancı uyruklu 30 şüphelinin IŞİD le bağlantılı olabileceği bildirildi. İki bini çevik kuvvet polisi, 3 bini de şube ve ilçe emniyet müdürlükleri bünyesinde görev yapan 5 bin polisin katıldığı operasyon ve aramalarda toplam 6 tabanca, 4 tüfek ve satırlar ele geçirildi.

POLİSE ATEŞ AÇTI
Bağcılar da bir eve yapılan baskında da DHKP-C nin eski Samsun sorumlusu olduğu belirtilen Günay Özarslan adlı kadın öldürüldü. Özarslan ın kapıya gelen polislere ateş açtığı, polisin karşı ateşiyle öldürüldüğü bildirildi. Polis kaynaklarında edinilen bilgiye göre, terör örgütü üyesi Özarslan ın 7 yıl önce Canlı Bomba olarak yetiştirileceğinin istihbarat kayıtlarına geçtiği iddia edildi. Hakkında arama kararı bulunan Günay Özarslan ın DHKP-C ile ilgili 22 suç kaydına sahip olduğu öğrenildi. 

SAMSUN DA TUTUKLANMIŞ
Özarslan ın 2009 yılının mayıs ayında Samsun’da polisin Karadeniz Özgürlükler Derneği üyelerinin evlerine düzenlediği baskında Hayriye Gündüz, Ali Kemal Aşık, İhsan Özdil ve Muhammed Ayvaz ile gözaltına alınarak, tutuklandığı öğrenildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Billy attı Samsun kazandı

3 Billy attı Samsun kazandı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

4 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Samsunspor unutmadı

5 Samsunspor unutmadı

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

7 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Deaflympicste günün müsabakaları

8 Deaflympics'te günün müsabakaları

Tipik bir Karadenizli

9 Tipik bir Karadenizli...

Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı 1 şehit, 2 yaralı

10 Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı