Güreş sevgisi sokakta yatırdı

Edirne de bu yıl 654 ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar yağlı Güreşleri nedeniyle kentteki tüm otel ve pansiyonlar dolarken yer bulamayanlar, Selimiye Camisi çevresindeki mezarlık ve bahçelerde kurdukları çadırlarda sabahladı.

Güreş sevgisi sokakta yatırdı

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 654 ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri festivalinde çayırda güreş heyecanı başladı. Pehlivanlar güreş tutarken, onları izlemek içinde Türkiye nin farklı şehirlerinden binlerce kişi de Edirne ye akın etti. Kentteki otel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Her yıl Kırkpınar güreşlerini izlemek için gelenler ve yer bulamayanlar ise geceyi sokaklarda, Selimiye Camisi nin içerisinde, mezar taşları sergileme alanlarında yanlarında getirdikleri, battaniye, yorgan ve çadırları kurarak geçirdi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte güreşleri izlemek için hazırlık yapan güreşseverler otel ve güreşlerin bilet fiyatlarından yakındı.

BİZİMKİ GÜREŞ SEVGİSİ

Kocaeli nden güreşleri izlemek için gelen 50 yaşındaki Vedat Kaygısız, otel ve pansiyonlarda yer kalmadığını ve her sene çadır kurarak sokakta kaldıklarını söyledi. Kaygısız şöyle dedi:

Ben eski bir güreşçiyim, güreşleri izlemek için yıllardır Edirne ye geliyorum. Cami bahçesinde yatmaya alışığız. Böyle daha güzel oluyor. O yüzden dışarısını tercih ediyoruz. Geçen yıl cami içerisinde uyuyorduk, ancak çimler sulanacağı için gece uyandırıp kaldırdılar. Çıraklarım var güreşlerde onları izlemeye geldim. Bizimki güreş sevgisi, başka türlü sokakta kalmazdık zaten.

Manisa dan Kırkpınar güreşlerini izlemek için gelen güreşsever Mehmet Çifti de her yıl güreşleri izlemek için Edirne ye gelerek sokakta kaldıklarını belirtti. Çiftçi, Otellerde yer olmadığı ve pahalı olduğu için açık havada kalmak zorundayız. Güreşen tüm pehlivanları destekliyoruz, ata sporumuzu sonuna kadar destekliyoruz. Gerekirse uyumadan güreşleri takip ederiz. Dışarıda uyumaktan değil bilet fiyatlarından şikayetçiyiz diye  konuştu. İzmir den gelen kuaför Murtaza Dereboylu aracının aynasında traş olurken, güreşleri izlemek için her yıl Edirne ye gelerek açık havada kurduğu çadırda kaldığını söyledi.

FAVORİLERİ KARA VE ATLI

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ni izlemek için gelerek sokakta yatanlar bu yıl altın kemer mücadelesinin Ordulu Recep Kara ile Samsun Ladik li olan geçen yılın başpehlivanı Fatih Atlı arasında geçeceğini söyledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

6 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

10 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'