KESK ten baskın tepkisi

KESK e bağlı sendikaların temsilcileri, terör örgütleri PKK ve IŞİD e yönelik yapılan baskınlar çerçevesinde Eğitim-Sen Genel Merkezi nin de aranmasına tepki gösterdi

KESK ten baskın tepkisi

 

Samsun da KESK e bağlı sendikaların temsilci ve üyeleri,  Eğitim-Sen Genel Merkezi nin aranmasına, İstiklal Caddesi nde düzenledikleri eylemle tepki gösterdi.

SAVCILIK KARARI YOK
Grup adına açıklamada bulunan KESK Dönem Sözcüsü Uğurcan Albak, yapılan aramaya tepki göstererek, IŞİD ile mücadele yalanıyla örtbas edilmek istenen demokratik güçlerine yönelik büyük bir saldırı dalgası başlatılmış, yüzlerce insan gözaltına alınmış, yargısız infaz gerçekleştirilmiştir. Arama için herhangi bir savcılık ya da mahkeme kararı yoktur. Bir ihbar gerekçe gösterilerek Eğitim-Sen misafirhanesinde arama yapılacağına dair TEM Şubesi nin el yazısıyla kendi hazırladığı bir paragraflık yazıya istinaden tamamen hukuksuz şekilde arama yapılmıştır. Eğitim ve Bilim Emekçileri Genel Merkezi ne, emek ve demokrasi güçlerine yönelik hukuksuz, keyfi ve antidemokratik saldırıyı, baskıyı kınıyor, şiddetle protesto ediyoruz açıklamasında bulundu.

Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. Çevik Kuvvet ekiplerinin ise bir sokak ileride güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR