Kore de Ay Yıldız Dalgalanacak

Türkiye Tekvando Şampiyonası 47 kilo müsabakalarında rakiplerini dize getiren İlkadım Belediye Gençlikspor Kulübü sporcusu Ahsen Şengün, Dünya Şampiyonası nda ülkemizi temsil edecek. Hedef Kore de Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip tarih yazmak

Kore de Ay Yıldız Dalgalanacak

SAMSUN UN GURURU
Katıldıkları turnuvalarda önemli başarılara imza atan İlkadım Belediye Tekvando Gençlikspor Kulübü, yeni tarihler yazmak için kolları sıvadı. Türkiye Tekvando şampiyonası 47 kiloda Ahsen Şengün ile şampiyonluğa imza atan kulüp Ahsen ile Dünya arenasına çıkmaya hazırlanıyor. 23-26 Ağustos tarihleri arasında Kore de yapılacak olan Dünya şampiyonasına katılacak olan Ahsen, milli forma ile adını tarihe altın harflerle kazımak istiyor. 

ÜLKEM İÇİN
Küçük yaştan bu yana tekvando sporu yaptığını belirten Samsun lu milli sporcu Ahsen Şengün, Tekvandoya ilk başladığımda böylesine önemli başarılara imza atacağıma inanmıyordum. Ama sonradan Mustafa hocamla beraber çok çalışarak önemli mesafeler aldım. 47 kiloda Türkiye şampiyonasında rakiplerimi devirip Kore de yapılacak Dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandım. Hedefim bayrağımızı dalgalandırıp ülkeme ve aileme güzel bir hediye vermek dedi.

ONA GÜVENİYORUZ
Ahsen in yetenekli bir sporcu olduğunu belirten Yıldız Milli Takım Antrenörü Mustafa Gençtürk, Kalabalık sporcu kitlemiz ile gece gündüz demeden çalıştık. Aramızdan nice başarılı sporcular çıkardık. Ülke ve Avrupa arenasında adımızı başarılar ile duyurduk. Şimdi sırada Ahsen var. O çok yetenekli ve ne istediğini bilen bir sporcu. İnşallah onunla Kore de tarih yazmayı başarırız ve ülkemize güzel bir armağanımız olur. Bizlere destek veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a, Türkiye Tekvando Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekvando İl Temsilcisi İbrahim Uzun a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt a teşekkür ediyoruz diye konuştu. 
 

Salim YILDIZEN ÇOK OKUNANLAR

Playstation oynamıyoruz

1 Playstation oynamıyoruz

Samsun'da FETÖPDY operasyonu, 16 gözaltı

2 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu, 16 gözaltı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

3 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Çantada keklik değil'

Samsun'da eski eş dehşet saçtı

4 Samsun'da eski eş dehşet saçtı

Maçın günü değişmedi

5 Maçın günü değişmedi

Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

6 Kenan İmirzalıoğlu'nun tahammülü yok! Arda Turan'ı sildiriyor

Samsunspor'da sakatlık şoku

7 Samsunspor'da sakatlık şoku

Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

8 Samsun'da FETÖ şüphelileri hakim karşısında

Psikolojik yorgunluk

9 Psikolojik yorgunluk...

SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR

10 SAMSUN TEK TEK TOPLUYOR