Türkiye iç savaşa çekilmeye çalışılıyor

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Serkan Şen, Türkiye nin bir iç savaşa çekilmeye çalışıldığını belirterek, Doğu ve Güneydoğu elimizden giderse bunun sonuçları çok ağır olur dedi

 Türkiye iç savaşa  çekilmeye çalışılıyor

 

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, eski başkan Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan’dan görevi devraldıktan sonra basınla tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Bir kafede düzenlenen toplantıda Şen, gündemdeki olayları değerlendirdi. 

EN ÖNEMLİSİ SOKAK HAREKETİ
Türkiye nin sokak hareketleriyle bir iç savaşa sürüklenmeye çalışıldığını öne süren Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, “Ülkenin gündemi ısınıyor. Terör örgütlerinin hedeflerinden bir tanesi de sokak hareketleriyle beraber kitleleri birbirine düşürmek. Psikolojik bölünmeyi tam manasıyla gerçekleştirdikleri takdirde gerisinin teferruat olduğu kanaatindeler. Terör örgütünün hesabı bir iç savaştır. İç savaş sonrası da mağdur pozisyonuna bürünüp, uluslararası güçlerin de desteğini arkalarına alarak bir bağımsız Kürdistan ın Anadolu hayalini böyle gerçekleştirebileceklerini düşünüyorlar. Burada hedefledikleri en önemli unsur sokak hareketleri dedi.

ZOR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ
Türkiye nin kendi güvenliğini tehdit eden saldırılar karşısında kendini savunma hakkını kullanması gerektiğini belirten Şen, Suriye içindeki bataklığa çekilmememiz gerekiyor. Orada kiminle çarpışacağınızı bilmeden bir askeri güç kullanmaya kalkarsanız bu askeri güç büyük zayiatlar verebilir. Birileri Anadolu topraklarında bomba patlatıyorsa, askerimize, polisimize pusu kuruyorsa Türk devleti bunun hesabını sormak zorundadır. Bunun haricinde Suriye’deki bir savaşın parçası olmaması gerekir. Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Doğu ve Güneydoğu elimizden giderse bunun sonuçları çok ağır olur. Eğer vatanımızın bu parçalarını kaybedersek 1 asır sonra İstanbul da elimizden gider” diye konuştu.

Tanışma toplantısına, Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı Halim Kaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Özman ve Hasan Uğurlu da katıldı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

1 19 yaşındaki genç otel odasında ölü bulundu

Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

2 Çatıya çıkan Rus turisti polisler kurtardı

Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

3 Oyun oynadıkları sırada ceset buldular

Dörtyolda trafik kazası 4 yaralı

4 Dörtyol'da trafik kazası: 4 yaralı

Çeşmede göçmenleri taşıyan bot battı 6 ölü

5 Çeşme'de göçmenleri taşıyan bot battı: 6 ölü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

6 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: 'Son 100 yılda Dünyadaki deniz suyu

Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığında çalışmalar gece de devam ediyor

7 Duvarı yıkılan Pangaltı Ermeni Mezarlığı'nda çalışmalar gece de devam ediyor

Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı

8 Aracın önünü kesip 85 bin lira gasp eden 5 kişi gece kulübünde yakalandı