Türkiye iç savaşa çekilmeye çalışılıyor

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Serkan Şen, Türkiye nin bir iç savaşa çekilmeye çalışıldığını belirterek, Doğu ve Güneydoğu elimizden giderse bunun sonuçları çok ağır olur dedi

 Türkiye iç savaşa çekilmeye çalışılıyor

 

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, eski başkan Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan’dan görevi devraldıktan sonra basınla tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Bir kafede düzenlenen toplantıda Şen, gündemdeki olayları değerlendirdi. 

EN ÖNEMLİSİ SOKAK HAREKETİ
Türkiye nin sokak hareketleriyle bir iç savaşa sürüklenmeye çalışıldığını öne süren Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, “Ülkenin gündemi ısınıyor. Terör örgütlerinin hedeflerinden bir tanesi de sokak hareketleriyle beraber kitleleri birbirine düşürmek. Psikolojik bölünmeyi tam manasıyla gerçekleştirdikleri takdirde gerisinin teferruat olduğu kanaatindeler. Terör örgütünün hesabı bir iç savaştır. İç savaş sonrası da mağdur pozisyonuna bürünüp, uluslararası güçlerin de desteğini arkalarına alarak bir bağımsız Kürdistan ın Anadolu hayalini böyle gerçekleştirebileceklerini düşünüyorlar. Burada hedefledikleri en önemli unsur sokak hareketleri dedi.

ZOR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ
Türkiye nin kendi güvenliğini tehdit eden saldırılar karşısında kendini savunma hakkını kullanması gerektiğini belirten Şen, Suriye içindeki bataklığa çekilmememiz gerekiyor. Orada kiminle çarpışacağınızı bilmeden bir askeri güç kullanmaya kalkarsanız bu askeri güç büyük zayiatlar verebilir. Birileri Anadolu topraklarında bomba patlatıyorsa, askerimize, polisimize pusu kuruyorsa Türk devleti bunun hesabını sormak zorundadır. Bunun haricinde Suriye’deki bir savaşın parçası olmaması gerekir. Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Doğu ve Güneydoğu elimizden giderse bunun sonuçları çok ağır olur. Eğer vatanımızın bu parçalarını kaybedersek 1 asır sonra İstanbul da elimizden gider” diye konuştu.

Tanışma toplantısına, Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı Halim Kaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Özman ve Hasan Uğurlu da katıldı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

5 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsunspor'da personele müjde

6 Samsunspor'da personele müjde

Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

7 Karadeniz'de feci kaza, kafası koptu!

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

8 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

9 Askerlerin üzerine çığ düştü! 5 asker şehit, 12 asker yaralı

Samsun'da bıçaklı kavga! 2 yaralı

10 Samsun'da bıçaklı kavga! 2 yaralı