Korkunç kirlilik

Kurupelit teki marinadaki kirlilik korkutucu boyuta ulaştı. Adeta yosun istilasına uğrayan marinada teknelerini kıyıya yanaştırmakta zorlanan sahipleri de kirlilikten şikayetçi

Korkunç kirlilik

?Samsun un Atakum ilçesi Kurupelit bölgesinde yer alan yat limanı, ulaştığı kirlilik boyutuyla korkutuyor. Yat limanı inşaatı sonrası, su akışının olmaması nedeniyle bölge adeta yosun istilasına uğradı. Tekne sahipleri, duruma bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

HER YIL AYNI SIKINTI
Tekne sahiplerinden Mustafa Cömert, yosun nedeniyle teknesini kıyıya yanaştırmakta zorlandıklarını belirterek, Burada her yıl aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Bunun nedeni, ilerideki bölge kapandığı için belli bir su dönüşümü yaşanmıyor. Durgun su nasıl yosunlaşmaya neden olursa bu da o şekilde. Bizler tekneleri kıyıya yanaştırmakta zorlanıyoruz. Pervaneye dolanıyor. Belediyeden duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz. Çöpler de farklı bir sıkıntı. Sürekli temizliyoruz, ama yine atılıyor. Vatandaşlar biraz daha duyarlı olmalı dedi.

KÖPRÜ İNŞAATI YAPILIYOR
Bölgede tekne bakımı yapan Zeki Keskin ise, Burada her yıl bu durum yaşanıyor. Bu yıl biraz daha belirgin oldu. Balık yaşamı için iyi bir durum, çünkü yosunlar arasında yuvalanıyorlar. Ancak tekne sahipleri için zor bir durum. Bu durum ilerideki bölgenin kapanmasından dolayı oldu. Şimdi orayı köprü yaparak açıyorlar. Yani bir su sirkülasyonu olacak. Aslında teknelerin yeri karşı taraftaki mendirek bölgesi. Belediye buraya bir süreliğine izin verdi. Sorunun ileride çözüleceğine inanıyoruz diye konuştu. 
Bölgeden geçen vatandaşlar da durum karşısında şaşkınlıklarını dile getiriyor.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

İngiltere'yi Kane sırtladı

1 İngiltere'yi Kane sırtladı