MASAYA OTURALIM

Kandil operasyonu ve sol örgütlere gözaltılar üzerine HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ MYK’yı olağanüstü toplantıya çağırdı.

 MASAYA OTURALIM

Kandil’e hava operasyonları ve sol örgütlere yönelik gözaltılar üzerine, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ kurmaylarını olağanüstü toplantıya çağırdı. HDP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bugün saat 10.00’da toplanacak olan MYK’da, partinin bundan sonra izleyeceği yol masaya yatırılacak. AK Parti’nin devlet kurumları ve ordu eliyle, çözüm sürecinde sağlanan ateşkesi sona erdiren adımları attığını düşünen HDP yönetimi, AK Parti başta olmak üzere tüm siyasi partilere, “Hasar tespiti yapalım. Gövde gösterisi yapmanın bir anlamı yok. Masaya oturalım” çağrısında bulunacak.
Sadece operasyonel değil psikolojik anlamda da bir harekât yürütüldüğünü savunan HDP yönetimi, bu harekâtın sonlandırılması gerektiğini dile getirecek ve siyasal sorunların çözümü için diyaloğun önemine işaret edecek. Eş genel başkanlar, toplantı sonrası bu mesajları da içeren bir açıklama yapacak.
 

‘HEDEF HDP’YE ZARAR VERMEK’
Twitter’dan yaptığı açıklamada PKK’ya düzenlenen operasyonun amaçlarından birinin erken seçimde HDP’ye zarar vermek olduğunu savunan- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, ‘’Basit bir komployu yapacak yetenekten bile yoksunsunuz. Sizi kendi halinize bıraksak bile kendinizi bitireceksiniz zaten” ifadesini kullandı.
 

SARIYILDIZ’DAN SAVUNMA: LİNÇ KAMPANYASI
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Suriye’den gelen silahları PKK adına teslim alacak kuryeyi adrese götürürken yakalandığı yönündeki haberleri yazılı bir açıklama ile yalanladı. Sarıyıldız, söz konusu fotoğrafların geçen yıl çekildiğini, PKK’ya silah sevkıyatı ile ilgisinin bulunmadığını belirterek “Bize yönelik siyasi linç kampanyaları giderek artmaktadır” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

1 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

2 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

3 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

4 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

5 Erzincan da çıkan yangına itfaiye araçları yetersiz kaldı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

6 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

7 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü