MASAYA OTURALIM

Kandil operasyonu ve sol örgütlere gözaltılar üzerine HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ MYK’yı olağanüstü toplantıya çağırdı.

 MASAYA OTURALIM

Kandil’e hava operasyonları ve sol örgütlere yönelik gözaltılar üzerine, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ kurmaylarını olağanüstü toplantıya çağırdı. HDP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bugün saat 10.00’da toplanacak olan MYK’da, partinin bundan sonra izleyeceği yol masaya yatırılacak. AK Parti’nin devlet kurumları ve ordu eliyle, çözüm sürecinde sağlanan ateşkesi sona erdiren adımları attığını düşünen HDP yönetimi, AK Parti başta olmak üzere tüm siyasi partilere, “Hasar tespiti yapalım. Gövde gösterisi yapmanın bir anlamı yok. Masaya oturalım” çağrısında bulunacak.
Sadece operasyonel değil psikolojik anlamda da bir harekât yürütüldüğünü savunan HDP yönetimi, bu harekâtın sonlandırılması gerektiğini dile getirecek ve siyasal sorunların çözümü için diyaloğun önemine işaret edecek. Eş genel başkanlar, toplantı sonrası bu mesajları da içeren bir açıklama yapacak.
 

‘HEDEF HDP’YE ZARAR VERMEK’
Twitter’dan yaptığı açıklamada PKK’ya düzenlenen operasyonun amaçlarından birinin erken seçimde HDP’ye zarar vermek olduğunu savunan- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, ‘’Basit bir komployu yapacak yetenekten bile yoksunsunuz. Sizi kendi halinize bıraksak bile kendinizi bitireceksiniz zaten” ifadesini kullandı.
 

SARIYILDIZ’DAN SAVUNMA: LİNÇ KAMPANYASI
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Suriye’den gelen silahları PKK adına teslim alacak kuryeyi adrese götürürken yakalandığı yönündeki haberleri yazılı bir açıklama ile yalanladı. Sarıyıldız, söz konusu fotoğrafların geçen yıl çekildiğini, PKK’ya silah sevkıyatı ile ilgisinin bulunmadığını belirterek “Bize yönelik siyasi linç kampanyaları giderek artmaktadır” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunsporda Davy Angan tamam

3 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

5 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

6 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

7 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

8 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı

Samsunlulara uyarı Bu saatlerde denize girmeyin

9 Samsunlulara uyarı! Bu saatlerde denize girmeyin

Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

10 Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor