Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ONLARIN YAŞAMLARINI DEĞİŞTİRDİK

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 13 yıl önce engellilerin adı bile yoktu. Bu alanda hukuki bir düzenleme yoktu. 2005 yılında engelli yasasını çıkarttık. Engelli ailelerinin yaşamlarında çok şey değişti dedi

 ONLARIN YAŞAMLARINI DEĞİŞTİRDİK

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ile birlikte Dünya Serebral Palsi Derneği nin katkılarıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi nde tatil yapan engelliler ve aileleriyle kahvaltıda biraraya geldi. Milletvekili Karaaslan, ziyarette engellilerle tek tek tanışıp yakından ilgilendi. 

ADI BİLE YOKTU
AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, kendisinin de bir engelli ablası olduğunu belirterek, Her zaman yanınızdayız ve olmayada devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye de ilk ve tek örnek bir yer. Engelliler için bu tür sosyal alanların artmasını istiyoruz. 13 yıl önce engellilerin adı bile yoktu. Bu alanda hukuki bir düzenleme yoktu. 2005 yılında engelli yasasını çıkarttık. Engelli ailelerinin yaşamlarında çok şey değişti diye konuştu.


YAYGINLAŞMALI
Karaaslan, Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi nin Türkiye de ilk ve tek olduğunu, engellilerin burada tatil yapmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcısı olarak Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi gibi özel yerlerin yaygınlaştırılması için elimden geleni yapacağım. Bu tür tesislerin yaygınlaşmasını çok önemsiyorum diye konuştu.
Kahvaltının ardından Necmi Çamaş ile birlikte merkezi gezen Karaaslan, engelliler için çok özel ve önemli olan bu merkezi hazırlayan Büyükşehir Belediyesi ne teşekkür etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

2 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Bir gözaltı ve bir gerçek

3 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Liderimizin emirlerine amadeyiz

4 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Kritik haftalar

5 Kritik haftalar

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

6 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

7 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP daha da güçlenecek

8 MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'MHP daha da güçlenecek'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

9 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

 Samsundan Berline evlilik teklifi

10 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi