Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2014 yılından itibaren yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” projesi kapsamında gündeme gelen ‘Yerel Kalkınma Sinerji Toplantıları’nın dördüncüsü Samsun’da yapıldı.

Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Samsun, Çorum, Tokat ve Amasya’dan gelen akademik danışmanlar sunumlar yaptı.

Bir otelde yapılan toplantıya Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, TOBB Reel Sektör Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı Fatih Soysal, Kalkınma Bakanlığı Temsilcisi Hasan Şanalmş, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, bölgeden gelen oda ve borsa temsilcileri katıldı.

Bu toplantının Samsun’da yapılmasından gurur duyduğunu belirten TOBB Reel Sektör Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı Fatih Soysal, “Bugün ‘Yerel Kalkınma Sinerji Toplantıları’nın dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Cuma günü Kastamonu’da toplantılarımıza devam edeceğiz. Bu toplantılarla birlikte 81 ile de ulaşmak istiyoruz. Bu toplantıları şehirlerin kalkınmasına yardımcı olmak için düzenliyoruz” dedi.

“YEREL KALKINMANIN FİTİLİNİ TEKRAR ATEŞLEMEMİZ GEREK”

Açılış konuşmasını yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, “Büyük bir rekabetin yaşandığı dünyada kalıcı ekonomik başarı ancak yerel kalkınma ile mümkün olur. Bunun için de şehrimize öncelik vererek yerel kalkınmanın fitilini tekrar ateşlememiz gerekmektedir. Yerel kalkınmanın gündemini belirleyen ana aktör ve insiyatif alacak olan ise her zaman oda ve borsalar olmalıdır. Bu çerçevede üst kuruluşumuz olan TOBB’un hem üniversite-iş dünyası işbirliğini geliştirmek hem de yerel strateji geliştirme ve veri üretme kapasitesinin inşası amacıyla başlatmış olduğu ‘81 İle 81 Akademik Danışman’ projesi oldukça önem arz etmektedir. Bugün düzenlediğimiz ‘Yerel Kalkınma Sinerji Toplantısı’nın projeden beklenen katkıları daha da arttıracağına olan inancımı belirtiyorum” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

1 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

2 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

3 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunlu sanatçılar buluştu

4 Samsunlu sanatçılar buluştu

Safları belli etmek

5 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

6 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunda taksi şoförüne bıçaklı saldırı

7 Samsun'da taksi şoförüne bıçaklı saldırı!

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

8 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

9 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunsporun en büyük gücü stat

10 Samsunspor'un en büyük gücü stat