‘Dikkuyruk Ve Arkadaşları’ Tegv’li Öğrencilerle Buluştu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Samsun Eğitim Parkı tarafından düzenlenen Yaz Kulübü Eğitim Programı etkinlikleri kapsamında öğrenciler, Kızılırmak Deltası’nı gezdi.

‘Dikkuyruk Ve Arkadaşları’ Tegv’li Öğrencilerle Buluştu

Gezi esnasında Kuş Cenneti’ni ve Leylek Ormanı’nı ziyaret ederek, Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Cengiz Akyüz’ün rehberliğinde sunumları dinleyen öğrenciler, hem eğlenceli vakit geçirdi hem de kuş türleri ve delta hakkında birçok bilgiye sahip oldu.

YEDAŞ’la Enerjimi Doğru Kullanıyorum (EDK) Projesi kapsamında tanıştıklarını belirten TEGV Samsun Eğitim Parkı’nın Eğitim Gönüllüleri, Öğrencilerimize enerji verimliliği temalı eğitimler vermiştik. Oldukça verimli bir eğitim olmuştu ve öğrencilerimiz evlerinde öğrendiklerini uygulamaya başlamıştı. Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi için de yapılan gezi ve sunumlar öğrencilerimiz için keyifle geçen bir eğitim süreci oldu. YEDAŞ’ın sosyal sorumluluk projelerinde TEGV’i paydaşı olarak görmesi bizler için onur vericidir. YEDAŞ Genel Müdürü Sayın Nurettin Türkoğlu’na, TEGV ailesine olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz dediler.

“DİKKUYRUK VE ARKADAŞLARI YEDAŞ’IN ‘ONUR PROJESİ’DİR”

Kurumsal Sosyal Çevre dalında Birincilik Ödülü’ne sahip Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi’nin YEDAŞ’ın ’onur projesi’ olduğuna dikkat çeken YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Göçünün 2 ayını Kızılırmak Deltası’nda konaklayarak geçiren ve nesli tükenmekle karşı karşıya olan dikkuyruk ördeğine ve aynı familyadan olan arkadaşlarına Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi kapsamında sahip çıkıyoruz. Avlanabilen bir ördek türü oldukları için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yapılan protokol gereği tüm koruma programları içinde yer alıyoruz. ‘Dikkuyruk ve arkadaşlarını’ elektrik faturalarında tanıttık. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden de bilinçlendirme çalışmalarımız sürüyor. Bu projede en önemli tanıtım ise çocuklarla oluyor. Çeşitli eğitici oyunların ve sunumların yer aldığı etkinliklerde, çocuklara kuş sevgisini küçük yaşta aşıladığımız gibi ’çocuktan al haberi’ mantığını kullanarak, ebeveynlere çocukları aracılığı ile ulaşıyoruz dedi.

“DAĞITIM MERKEZLERİNİ DİKKUYRUKLA GİYDİRİYORUZ”

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde ‘sürdürülebilir’ olmanın önemine değinen Türkoğlu, Misafiri olduğumuz şu dünyada, gelecek kuşakların yaşam haklarına saygı duymayı, çok müdahale etmeden, ekolojik dengeyi korumayı amaçlıyoruz. Türkiye’de ilk kez bu kadar geniş kapsamda, uluslararası KSS yaklaşımını benimseyerek uygulayan bir şirketiz. ’Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ temasıyla başlattığımız ve ’Bir Bölgesel Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi’ ile olgunlaştırdığımız kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle, bölge halkında farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturduğumuza inanıyoruz” diye konuştu.

Samsun’daki dağıtım ve trafo merkezlerinin dikkuyruk ördeği görselleriyle giydirilmesi çalışması hakkında da bilgi veren Genel Müdür Türkoğlu, Bu çalışma sayesinde binalarımızdaki beton görünümünü ortadan kaldırarak, estetik bir görünüm kazandırmış oluyoruz. Hem de dikkuyruk ördeğini tanıtıyoruz. Bu çalışmamız müşterilerimizin çok hoşuna gitti ve talepler gelmeye başladı. Tüm talepleri değerlendiriyoruz. Uygun görülen binalarımızda giydirme çalışmalarına devam edeceğiz şeklinde konuştu.

‘DikkuyrukEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

4 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

6 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

7 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

9 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

10 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu