Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Maşayı tutan el kırılmalıdır

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Artık, ateşi yakan ve alevlendiren maşa ile yetinilmemeli maşayı tutan el kırılmalıdır dedi

Maşayı tutan  el kırılmalıdır

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, yönetim kurulu üyeleriyle gündem değerlendirmesi yaptı. Gürbüz, artma eğilimi gösteren olayların tek hedefinin Türkiye Cumhuriyeti devleti ve huzur içinde yaşamını sürdürmek isteyen vatandaşları olduğunu belirtti. 

Gürbüz, açıklamasını şöyle sürdürdü: Terör olayları sadece eylemi gerçekleştiren failler üzerinden değerlendirilmekte geri plandaki güç odakları ve onların bağlantılarıyla etkin mücadele edilmemektedir. Artık, ateşi yakan ve alevlendiren maşa ile yetinilmemeli maşayı tutan el kırılmalıdır. Demokratik bir topluma yakışır bir şekilde her insanımız bir değer, farklılıklarımız ise büyük bir zenginlik olarak kabul edilmelidir. Devletin ve siyasetin üslubu bu ilke çerçevesinde şekillenmelidir. Başta Anayasa olmak üzere tüm yasal düzenlemeler de buna uygun bir anlayışla gerçekleştirilmelidir. Bu olayların yaşanmasında gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle ya da başka sebeplerden dolayı sorumluluğu bulunan kamu görevlisi ya da siyasetçilerden hukuk devleti ilkeleri içinde hesap sorulmalı, olan bitenler, sorumluların yanına kâr olarak kalmamalı, hesaplaşmalar ahirete ötelenmemelidir. Siyasi partilerimiz, sendikalarımız, meslek örgütlerimiz, ideolojilerimiz, makamlar, mevkiler vb hiçbir şey teröre kurban verdiğimiz herhangi bir candan, ya da kaybedilecek bir avuç vatan toprağından daha değerli değildir.  

Bayram OK  EN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

2 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Kritik haftalar

3 Kritik haftalar

Liderimizin emirlerine amadeyiz

4 Liderimizin emirlerine amadeyiz

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

5 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

7 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Vezirköprüde şehit adına hatıra ormanı

8 Vezirköprü'de şehit adına hatıra ormanı

Samsunlu antrenörü yıkan kararlar

9 Samsunlu antrenörü yıkan kararlar

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

10 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada