ARTIK YERE ATARKEN BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, mesire alanları ile sahillerde çevreyi kirlettikleri belirlenen vatandaşlara ceza uyguladı. Ekipler, yerlere çekirdek kabuğu atan 8 kişiye, 34 er lira idari para cezası verdi

ARTIK YERE ATARKEN BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, mesire alanları ile sahillerde çevre temizliği konusunda denetimlere başladı. Vatandaşlara çevrenin temiz tutulmasına ilişkin bir süredir sözlü uyarılarda bulunan zabıtalar,  resmi ve sivil ekipler ile yaptığı denetimlerde çevreyi kirletenlere ceza kesti.

FOTOĞRAFLA BELGELİYORLAR
24 saat halkın kullanımına açık olan genel kamu alanlarında Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, çevre temizliği konusunda oldukça hassas davranıyor. ‘Temiz çevre, Temiz Samsun’ sloganı ile yürüttüğü uyarı çalışmalarında vatandaşlardan beklenilen desteği göremeyen zabıta, gerek sivil gerekse resmi ekiplerle yaptığı denetimlerini artırdı. Zabıta ekipleri, plajlarda ve mesire alanlarında çöp bırakanlar ile yürüyüş yollarında yerlere çekirdek kabuğu atanları fotoğraflayıp ceza kesiyor.

HERKES TEMİZ TUTMALI 
Zabıta Dairesi Başkanı Yılmaz Açıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, tatil ve turizm merkezi olmaya aday Samsun da çevre kirliliği konusunu tarihe gömmek istediklerini söyledi. Hiçbir vatandaşa çevreyi kirletme cezası kesmek istemediklerinin belirten Açıcı, uyarılarına yeterince karşılık alamadıklarını dile getirdi. Belediyenin çevre temizliğine büyük paralar harcadığını anlatan Açıcı, Bunlar Samsun un parasıdır. Bu parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Çevreyi temiz tutan ile tutmayan arasında hakkaniyetli davranıyoruz. Çevrenin herkes tarafından temiz tutulması gerekir dedi.

YAZ BİTENE KADAR DEVAM
Açıcı, tüm uyarılara rağmen çevreyi kirletenleri tek tek belirlediklerini, fotoğraflayıp belgeleyerek bu kişilere cezai işlem uyguladıklarını kaydetti. Kabahatler Kanunu kapsamında, sahillerdeki gezinti yollarında yerlere çekirdek kabuğu attığı tespit edilen 8 kişiye 34 er lira ceza kesildiğini bildiren Açıcı, Çöplerini gelişigüzel sokağa bırakan 5 işletmeye de işletme başı 208 lira para cezası uyguladık. Bu ceza ve çevre kirliliği kentimize yakışmıyor. Bu konuda artık oturmuş bir kültüre sahip olmalıyız. Denetimlere yaz bitene kadar devam edeceğiz diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

1 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

2 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

5 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Adana'da ahır yangını

6 Adana'da ahır yangını

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

7 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

8 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

9 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

10 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı