MASAYA 90 IN ÜZERİNDE TALEPLE GİDECEKLER

Sağlık-Sen Samsun Şubesi üyeleri, ?toplu sözleşme? görüşmeleri öncesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

MASAYA 90 IN ÜZERİNDE TALEPLE GİDECEKLER

Memur-Sen?e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Sendikası Samsun Şubesi üyeleri ?toplu sözleşme? görüşmeleri öncesinde taleplerini Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi A Kapısı önünde yaptıkları basın açıklaması dile getirdiler. Basın açıklamasına çok sayıda sendika üyesi ve hastane çalışanları katıldı.
Sağlık-Sen olarak 500 bine sağlık ve sosyal hizmet çalışanının çalışma koşulları ve hakları için çabaladıklarını belirten Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, ?Yaşatmak için savaş verdiğimiz bir alanda hayatımızı tehdit eden yüzlerce risk altında işimizi yapmaya çalışıyoruz. Fiziksel, kimyasal, biyolojik ve bir sürü riskler nedeniyle sağlık, en tehlikeli işler kategorisinde yer alıyor. Üstüne her geçen gün artan şiddet belasının da mağdurları olmaya devam ediyoruz. Bütün bu olumsuzluklara karşı sağlık hizmetlerini aksatmadan mesleğimize sahip çıkarak görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarının talepler; adalet duygusunu canlandıracak tablet, haksızlığı ortadan kaldıracak pastil, şiddet olaylarına karşı devlet kurumlarının ufkunu açacak enjektör, daha da önemlisi emeğe saygıyı güçlendirecek etken maddelerden oluşan bir şuruptur? dedi. 
Öksüz, Sağlık-Sen?in toplu sözleşme masasına 90?ın üzerinde taleple gideceğini sözlerine ekledi. 
Sağlık-Sen üyeleri basın açıklamasının ardından hastane kapısı önünden ayrıldı.EN ÇOK OKUNANLAR