DÜNYAYI BAŞLARINA YIKARIZ

HDP nin çağrısına yanıt: PKK terörünü kınamaya cesaret ederlerse, biz de onların çağrısına cevap verir, oturur konuşuruz

 DÜNYAYI BAŞLARINA YIKARIZ

Ak Parti Grup Toplantısı nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP nin teröre karşı birliktelik çağrına yanıt verdi.
Başbakan Davutoğlu, Herkes tavrını açık ve net ortaya koymak zorundadır. DEAŞ terörünü kınadıkları gibi PKK terörünü de kınayabildikleri gün, biz de onların çağrılarına cevap verir, oturur konuşuruz. Bunları yapmadıkları sürece millet nezdinde de bizim nezdimizde de sanık sandalyesindedirler, hesap verme makamındadırlar. dedi.
Yapılan operasyonlarda Bahçeli ve Kılıçdaroğlu na telefonda bilgi verdiğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, Demirtaş ı aramama nedenini ise şöyle açıkladı:
Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yi aradım operasyonlar hakkında bilgi verdim. Demirtaş ı neden aramadım. Terör söz konusu olduğunda açık tavır sergilemeyenlerin teröre karşı bilgilendirme hakları yoktur.Terör dolayısı ile kınama yayınlayamayanların teröre karşı mücadelesinden emin olabilir miyiz? Bugün sınav günüdür. Kim teröre açık tavır sergilerse kapımız ve diyalog kapımız açıktır. Gelin barışı konuşalım diyorlar gelin konuşalım.

Davutoğlu konuşmasını söyle sürdürdü:
Hepimizin görmesi gereken tablo var. Suruç ta 32 vatandaşımızın katli ile başlayan terör saldırıları karşısında milletçe güçlü bir mücadele vermeliyiz. Her şeyden önce 7 Haziran dan bugüne kadar bilinçli terör olayları ile karşı karşıyayız. Üç terör örgütü üç temel hedef için Türkiye ye eş zamanlı saldırı düzenledi. 20 Temmuz’dan itibaren DEAŞ, PKK, DHKP-C eş zamanlı olarak Türkiye Cumhuriyetimizi ve milletimizi  hedef almıştır.
 

HERHANGİ KINAMA DUYDUNUZ MU?
Bugün dahi barıştan bahsedenler var ya siyasi görünümlü şahsiyetler hesap verecekler, Herhangi kınama, lanetleme duydunuz mu? Biz bu milletin kaderini kimseye bırakmadık, bırakmayız.
 

SALDIRILARIN ÜÇ HEDEFİ VARDI
Perde gerisinde bir odak birbiri ile ihtilaflı imiş gibi görünün üç örgütü harekete geçirdi Değerlendirme yaptık. DEAŞ, PKK, DHPK-C Türkiye yi hedef alan çalışma içine girdiler. Ne polislerimiz, ne güvenlik görevlilerimiz hedefleri birincisi demokrasimiz. HDP li yetkililer ortak deklarasyona imza atalım çağrısı yaptığımızda neredeydiler.Hükümet kurmaya çalışıyoruz üç terör örgütü bizim hükümet kurma çalışmalarımızı, demokrasimizi sabote etmek için çalışma içine giriyor. Bu saldırıların ikinci hedefi kamu düzeni. Türkiye de yönetim boşluğu yoktur ve olmayacaktır. Tereddüt etmeyiz saldırılar karşısında alacağımız tedbirlerden vazgeçmeyiz. Bu saldırıların üçüncü hedefi Türkiye nin uluslararası itibarı. DEAŞ Türkiye ye hem güvenlik hem de inancımıza yönelik tehdittir. Biz DEAŞ ın tehdidine karşı tavır aldık. DEAŞ yanlış İslam imajı oluşturarak en büyük zararı vermektedir.
 

DÜNYAYI BAŞLARINA YIKARIZ
Madem ki üç ayaklı üç hedef vardı biz de üç ayaklı operasyonu başlattık. Aynı anda eş zamanlı operasyonla Türkiye de hakkettiklerini gördüler. Güvenlik zirvesinde aldığımız kararlar tam başarıyla hedefine ulaşmıştır.  24 Temmuz sabahı 3. dalga operasyonla PKK ve DEAŞ hedefleri karadan topçu atışı ile tahrip edilmiştir.  Suriye ve Kuzey ırak taki operasyonla eş zamanlı olarak 39 ilde 1302 zanlı gözaltına alınmıştır. Bir vatandaşımızın canına kasteden olursa nerede olursa olsun dünyayı başlarına yıkarız.
 

BUNUN ANLAMI ŞUDUR...
Birinci mesajım milletimize. Dün gece sabaha karşı başlatılan son dalga operasyon aziz şehidimiz Arslan Kulaksız adıyla başlamıştır. Bunun da verdiği mesaj da şudur; Bir şehit verirsek, o şehidin verilme talimatını veren odaklara karşı her türlü harekatı yapmaya devam edeceğiz. Şehit eşlerine, kardeşlerine, ailelerine sesleniyorum. Acınız acımızdır. Allah mekanlarını cennet etsin.
Halkımıza mesajımız şu ülkemizin geleceği huzuru için ne gerekiyorsa yapan hükümetin olduğuna emin olun. Sizlerin huzur içinde uyuması için gecelerini uykusuz geçiren güvenlik birimlerine güveniniz. Tuzaklarla karşı karşıya kalabiliriz. Biz milletimize güveniyoruz. Vatandaşlarımızın huzurunu bozmak isteyenlere kudret elimizi onların tepesine indirmeye kararlıyız.
İkinci mesajım siyasi parti liderlerine. Bugünler ortak tavır alma günleridir. Bunun için dikkat ediniz. 7 Haziran dan sonra diyalog kanallarını açık tuttuk. Sırtını terör örgütüne değil milletine dayayanlar lazım bu ülkeye.

DEMİRTAŞ A YANIT: GELİN BARIŞ I KONUŞALIM DİYORLAR, GELİN KONUŞALIM
Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yi aradım operasyonlar hakkında bilgi verdim. Demirtaş ı neden aramadım. Terör söz konusu olduğunda açık tavır sergilemeyenlerin teröre karşı bilgilendirme hakları yoktur.Terör dolayısı ile kınama yayınlayamayanların teröre karşı mücadelesinden emin olabilir miyiz? Bugün sınav günüdür. Kim teröre açık tavır sergilerse kapımız ve diyalog kapımız açıktır. Gelin barışı konuşalım diyorlar gelin konuşalım.
 

“PKK TERÖRÜNÜ KINAMAYA CESARET EDERLERSE OTURUZ KONUŞURUZ”
Siz samimi davrandınız mı? Herkes tavrını açık ve net şekilde ortaya koymak zorundadır. DEAŞ terörünü kınadıkları gibi PKK terörünü kınamaya cesaret ederlerse biz de onların çağrılarına cevap verir oturur konuşuruz ama bunları yapmadıkları sürece hesap verme makamındadırlar. Hep birlikte deklarasyonu açıklayalım. Ama birileri katliamlara seslerini çıkarmayacak diğerleri sokaklardaki maskeli eylemlerine ses çıkarmayacaklar böyle ikircikli tavır olamaz. Türkiye’nin her yerinde yüzüne maske takan silahla sokağa çıkan hak ettiği muameleyi görecektir.
Üçüncü mesajım terör örgütlerine. Siz hangi eylemi planlarsanız planlayın karşınızda Türkiye Cumhuriyeti’ni ve milletimizi bulacaksınız.
 

ONLARI NOT ETTİK
 Dördüncü mesajım uluslararası camiaya. Bazı ülkelerden ikircikli ve dostluğumuza yakışmayan ifadeler geldi. Onları da not ettik. Bir siyasi lider, Türkiye uyanıksa biz rahat uyuyabiliriz dediler. Türkiye nin dostluğu çok kıymetlidir. Hasımlarımıza cevabımız bugün de en sert cevap olacaktır. Halkımızın huzurunuzu sınırlarımızı korumak gerektiğinde tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz.EN ÇOK OKUNANLAR

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

1 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

2 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

3 Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

4 Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

5 Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

6 7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

7 Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

8 İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

9 Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı

10 Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı