Trabzonspor da istifa depremi

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma görevinden istifa etti. Şota Arveladze nin de görevini bıraktığı öne sürüldü.

Trabzonspor da istifa depremi

Trabzonspor Futbol Takımı Genel Menajeri Süleyman Hurma, istifasının ardından saat 11.14 te Üsküp ten Türk Hava Yolları na ait tarifeli yolcu uçağı ile İstanbul a geldi. 

Atatürk Havalimanı nda kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Hurma, istifa ettiği şeklindeki söylentilere ilişkin, Doğru. cevabını verdi.

Trabzonspor un kalecisi Onur Kıvrak ile yaşadıkları hakkında açıklama yapmayan Hurma, sorulan sorulara ise, Ben Trabzonspor için en doğru olan şeyi yaptığımı düşünüyorum. Bütün hayatım boyunca da doğrudan şaşmadım. Ama Trabzonspor taraftarı, camiası kendisi için başka bir durumu arzu ediyorsa o da kendilerinin yapabileceği bir şey. Benim yapabileceğim bir şey yok. diye cevap verdi.
Hurma, Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? şeklindeki soruya ise Birşeyler yaparız elbet cevabını verdi. Yaşanan olaylarla ilgili daha sonra basın açıklaması yapacağını da belirten Hurma, valizi ile birlikte havalimanından ayrıldı.

Onur Kıvrak ile Süleyman Hurma arasındaki tartışma iddialara göre şöyle gelişmişti:
Onur un kampta keyifsiz olduğunu gören Süleyman Hurma, yıldız futbolcuyla konuşmak istedi. Onur un yürüyüş tarzından da rahatsız olan Hurma, Kendine çeki düzen ver. Yürürken dikkat et şeklinde bir ifade kullandı. Hurma nın bu yorumuna Onur dan sert bir tepki geldi: Ben bu takımın kaptanıyım. İstediğim gibi yürürüm!


ŞOTA DA İSTİFA ETTİ İDDİASI
Trabzonspor da Rabotnicki maçı öncesi Üsküp te yaşanan kriz, büyüyerek devam ediyor. Kaptan Onur Recep Kıvrak ın dün gece kadro dışı bırakılarak kampı terk etmesinin ardından büyük eleştiriler alan Sportif Direktör Süleyman Hurma da bu sabah görevinden istifa ettiğini belirterek Türkiye ye döndü. Bu arada Teknik direktör Şota Arveladze nin de istifa ettiği, ancak yarın oynanacak Rabotnicki maçına çıkmak için ikna edildiği ileri sürüldü.
Trabzonspor Teknik Direktörü Shota Arveladze, istifa ettiği iddiaları üzerine, İstifa etmedim. Takımın başındayım dese de Gürcü teknik adamın, Rabotnicki maçı sonrası durum değerlendirmesi yaparak karar vereceği iddia edildi.

Trabzonspor, henüz sezon başlamadan krizlerle boğuşmaya başladı. Üsküp te yarın akşam oynanacak Rabotnicki maçından önce, Sportif Direktör Süleyman Hurma ile sözlü tartışmaya giren Kaptan Onur Recep Kıvrak ani bir kararla kadro dışı bırakıldı.

Önemli bir maç öncesinde kadro dışı bırakılan Onur un kamptan ayrılıp Türkiye ye dönmesinin yankıları sürerken, bordo mavililer bu sabah da yeni bir istifa haberiyle sarsıldı. 28 Mayıs ta 3 yıllık anlaşmayla göreve getirilen Sportif Direktör Süleyman Hurma da, istifa etti ve sabah uçağıyla Üsküp ten Türkiye ye döndü.

HAVALİMANINDAKİ ARABA KRİZİ BARDAĞI TAŞIRDI
Trabzonspor da Sportif Direktör Süleyman Hurma ile kaptan Onur Kıvrak arasındaki gerginlikte Üsküp Havalimanı ndaki olay bardağı taşıran damla oldu. Trabzonspor, Lüksemburg dan özel uçakla dün saat 14.30 sıralarında Üsküp e geldikten sonra Petar Milosevski nin mezarının ziyaretinin planlaması yapıldı. Tüm takımın gitmesi yerine iki kaptan Onur ve Mustafa nın, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Sportif Direktör Süleyman Hurma ile birlikte mezarlığa gitmesine karar verildi. Havalimanında iki Mercedes otomobil ve bir minibüs, kafileyi Milosevski nin mezarına götürmek için hazırlandı. Taraftarlarla fotoğraf çektiren Onur Recep Kıvrak, Mercedes marka araçlardan birinin arka koltuğuna oturdu. Bu sırada Sportif Direktör Hurma, Onur u uyararak, futbolculara ayrılan minibüse geçmesini istedi. Hurma nın, Bu araçlar başkana, bana ve diğer misafirlere ayrıldı. Siz minibüsle gideceksiniz sözü üzerine, Onur un, Siz Sportif Direktörseniz ben de bu takımın kaptanıyım dediği ileri sürüldü. Hurma nın bu söze çok sinirlendiği ancak taraftarların önünde tartışmanın büyümemesi için uzatmadığı belirtildi. Tartışmanın ardından Onur minibüse geçti ve mezar ziyareti gerçekleştirildi. Ancak mezarlıkta Onur un yüz ifadesinin oldukça asık olduğu ve Milosevksi nin mezarına koyması için kendisine verilen çiçeği Mustafa Yumlu nun eline tutuşturduğu ifade edildi.

GİT BİRAZ DİNLEN
Otele döndükten sonra Onur la bir kez daha konuşan Hurma, kaptanın tavrını sürdürmesi üzerine, Senin biraz dinlenmeye ihtiyacın var. Git dinlen, izin yap, sonra konuşuruz diyerek Onur u kamptan gönderdi. Onur Kıvrak da, kendisini arayan gazetecilere, Kadro dışı bırakıldım ve Türkiye yle dönüyorum açıklaması yaptı, akşam uçağıyla Üsküp ten İstanbul a döndü.

TELEFONU SOSYAL MEDYADAN YAYINLANDI
Onur un kadro dışı bırakılması Trabzonspor camiasında büyük bir infiale neden oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı na giden, Onur u omuzlara alan taraftarlar, yönetime ve Süleyman Hurma ya büyük tepki gösterdi. Sosyal medyada da kulübün hesaplarına mesaj yazan taraftarlar, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu nu Onur un kadro dışı bırakılmasına seyirci kalması, Süleyman Hurma yı Onur a tercih etmesi nedeniyle sert şekilde eleştirdi. Bu arada bazı taraftarların sosyal medya üzerinden Süleyman Hurma nın cep telefonu numarasını yayınlaması üzerine Hurma ya çok sayıda küfürlü mesaj atıldı. Bunun üzerine istifa kararı alan Süleyman Hurma da görüşünü Başkan Hacıosmanoğlu na iletti ve sabah uçağıyla Üsküp ten İstanbul a döndü. Hurma gazetecilere yaptığı açıklamada da, İstifa ettiğim doğru. Trabzonspor için doğru olanı yaptığımı düşünüyorum. Bütün hayatım boyunca da doğrudan şaşmadım. Ama Trabzonspor camiası, taraftarı kendisi için başka bir durum arzu ediyorsa, onu da kendileri bilir. Benim yapabileceğim bir şey yok ifadelerini kullandı.

ŞOTA İKNA EDİLDİ
Daha önce Kayserispor da uzun süre birlikte çalıştığı Süleyman Hurma tarafından Trabzonspor a getirilen ve Hurma ile aralarında özel bir bağ bulunan teknik direktör Şota Arveladze nin de istifa ettiği ancak bu kararı şimdilik askıya aldığı ileri sürüldü. Şota nın, Süleyman Hurma nın bu sabah istifa etmesinin ardından, Birlikte göreve geldik, birlikte gideriz diyerek kendisinin de görevi bırakacağını belirttiği ancak en azından Rabotnicki maçının sonuna kadar görevde kalmaya ikna edildiği vurgulandı. Şota ile görüşen Süleyman Hurma nın, Takımı bırakman şu anda çok kötü olur. En azından maç bitine kadar bekle ve sonra kendi kararını ver diyerek Gürcü teknik adamı maça çıkmaya ikna ettiği belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da ahır yangını

1 Adana'da ahır yangını

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

2 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

3 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

5 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

6 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

7 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

8 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti