Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Uetd’den Engellilere Akülü Sandalye Desteği

Altınordu Belediyesi ile Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) işbirliğiyle temin edilen 8 akülü tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere belediye tarafından teslim alındı.

Uetd’den Engellilere Akülü Sandalye Desteği

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ile yapılan işbirliği sonucunda Almanya’dan Altınordu’ya getirilen 8 adet akülü tekerlekli sandalye, Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere teslim alındı. Teslim töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Yardım seferberliğine katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hedeflerinin engelleri ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Başkan Tekintaş, “Türk Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Kara Bey‘in nezdinde genel başkana, yönetim kuruluna ve Avrupa’daki tüm yöneticilerine teşekkür ederim. Bir tema oluşturulduğu için, güzel bir netice ile sonuçlandırdığımız için bizler de mutluyuz. Avrupa ziyaretlerimizde bizleri hem misafir ettiler, hem de eşlik ettiler, kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kara ise engellilerin problemlerini ortaya dökmek adına bir kampanya başlattıklarını, bu kampanyanın finalini Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi’nin de katılımı ile Almanya‘da iftar programında gerçekleştirdiklerini ve 30 adet akülü tekerlekli sandalyeyi Avrupa’dan satın almak suretiyle Türkiye’ye getirdiklerini kaydetti.

Mehmet Kara, şöyle konuştu: “Bizim araştırmalarımız sonucunda insanımızın yüzde 10’unun özürlü olduğunu tespit ettik. Şu anda dünya genelinde 1 milyarın üzerinde özürlü insan var ve biz de diyoruz ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak adına ve engelli vatandaşlarımıza duyarlılığı arttırmak adına yaptığımız bu organizasyonda, Ordu ayağında sizlerle bir aradayız. İnşallah vatandaşlarımız buna ihtiyaç duymazlar ama ihtiyacı olanlarda bunsuz yapmasın diyorum ve sizlere bu vesile ile araçları teslim ediyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

Otogarda kaçak  sigara baskını

9 Otogarda kaçak sigara baskını

Bereket

10 Bereket...