Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Terbiyesizce...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ın, Saray konusundaki sözlerini kastederek, Kendi üzerindeki karanlık bulutları dağıtmaya çalışıyor dedi.

 Terbiyesizce...

Pekin de Türk gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, bir gazetecinin, Demirtaş ın, Suruç katliamını Saray a bağlı özel gladyo örgütü yaptı sözlerini anımsatması üzerine, Terbiyesizce ifadedir dedi ve Cumhurbaşkanlığı makamının bu seviyeye düşürülmemesi gereken bir makam olduğunu vurguladı.

Erdoğan, Bu şahıs, 6-7-8 Ekim katliamının baş sorumlusudur; bugüne kadar dokunulmazlık zırhı altındadır. Zaten abisi malum dağda yetişmiş ve halen de dağda olan birisidir. Kendisi de fırsatı bulunca herhalde oraya gider. Ağzından çıkanı kendisinin duyması gerekir. Kendi üzerindeki karanlık bulutları dağıtmaya çalışıyor. Haddini bilsin dedi.

ERDOĞAN: ÇİN İLE ARAMIZDAKİ DIŞ TİCARET AÇIĞI SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 22 milyar dolara ulaşan Çin ile Türkiye arasındaki dış ticaret açığının sürdürülebilir olması gerektiğini söyledi.

Çin de Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi nin Türkiye-Çin İş Forumu ndan konuşan Erdoğan, Çin in, Almanya ve Rusya dan sonra Türkiye nin üçüncü büyük ticaret ortağı olduğuna dikkat çekerek, Çin ile ticaretimizde 2002 yılında 1.24 milyar dolar olan açık bugün 22 milyar dolara çıktı. Bu rakamın dengeli ve sürdürülebilir bir hale kavuşturulması için beraberce çaba göstermemiz gerekir dedi.

Erdoğan, bu konuyu Çinli yetkililer ile değerlendirdiklerini vurguladı.

Çin in Türkiye de yapacağı yatırımların iki ülke arasında dış ticaret açığını kapatma açısından büyük önem arz ettiğini belirten Erdoğan, Biz kolaylaştırıcı her türlü adımı atmaya hazırız dedi.

Erdoğan, döviz kuru baskısından kurtulmak için de adım atmalarını gerektiğine dikkat çekerek, Yuan ve lira ile ithalat ve ihracatı yapmamız gerekiyor ve bunu da etraflıca görüştük dedi ve ekledi:

Hazine ve Çin Kalkınma Bankası arasında imzalanan mali işbirliği anlaşması ülkemizde gerçekleştirilecek büyük çaplı projeler için finansman kaynağı sağlayacak. Çin Merkez Bankası nın Türk borçlanma araçlarından yararlanmaya başlaması, Merkez bankası nın da Çin tahvil ve bono piyasasında yatırım yapmak için başlattığı süreç sevindirici gelişmelerdir.

Erdoğan, Türkiye nin önümüzdeki yıllarda özellikle enerji sektörüne büyük yatırımlar yapacağını ve bu çerçevede üçüncü nükleer santral projesinin gündemlerinde olduğunu belirtti.

Türk şirketlerin de Çin de enerjide yatırım konusunda istekli olduğunun altını çizen Erdoğan, Ülkemizde özel nitelikli bölge kurulması için hukuki ve teknik nitelikli çalışmalar sürdürülüyor dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

1 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

2 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

3 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

4 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti