AKP- IŞİD ilişkisi iflas etti

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, ülkenin kargasaya ve savaş ortamına sürüklendiğini iddia ederek, AKP - IŞİD arasında geçmişte kurulan karanlık ilişkiler iflas etmiş ve bugün çatışmaya dönüşmüştür dedi

AKP- IŞİD  ilişkisi iflas etti

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu. 7 Haziran genel seçimlerinde halkı yıldıramayanlar bugün sandıkta kendilerine ders veren halkımızdan intikamını alırcasına ülkemizi büyük bir kargaşaya ve savaş ortamına sürüklenmeye çalışıyorlar iddiasında bulunan Zeybek, AKP - IŞİD arasında geçmişte kurulan karanlık ilişkiler iflas etmiş ve bugün çatışmaya dönüşmüştür. İçine PKK’da dâhil edilerek, bedeli halkımıza, halkımızın çocuklarına, gencecik polis memurlarımıza, askerlerimize ödettirilen bu çatışma ve bu çatışmadan doğan kargaşa ve anarşi ortamının asıl hedefi yüz yıllardır barış içerisinde bir arada yaşayan kardeş Anadolu halklarını tamamen ayrıştırarak, insanları birbirine kanlı-bıçaklı düşman etmek ve resmen bir iç savaş ortamı yaratmaktır ifadelerini kullandı.

PKK OLAYLARIN İÇİNE ÇEKİLDİ
Zeybek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu günlerde birbiri ardına yaşanan provokasyonlar ve bu provokasyonlar bahane edilerek gerçekleştirilen sözüm ona operasyonlar dikkatle izlendiğinde görülecektir ki, Suruç’ta IŞİD’in düzenlediği ve 31 genç fidanımızın katledilmesi ile sonuçlanan canlı bomba eyleminden sonra PKK’ da bu olayların içine çekilmiş, PKK’ya karşı operasyon bahanesi ile de Türkiye’deki tüm demokrasi güçlerine karşı saldırıya geçilerek bazı demokratik kitle örgütlenmeleri ve sendikalar kuşatılmış insanlar kışkırtılmaya çalışılmıştır ve halen de çalışılmaktadır. Bu oyunu bozmak için önümüze dayatılan bu kirli tezgâhı tertipleyen bütün siyasi partileri ve terör örgütlerini lanetlemeli ve birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok önem vermeliyiz.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, terörün her türlüsüne karşıyız. Halkımızın özlemi ve talebi doğrultusunda toplumsal hoşgörünün ve barışın egemen olduğu, her bakımdan gelişen kalkınan, çağdaş, demokratik bir Türkiye amaçlıyor, bütün gücümüzü ve mesaimizi bu amaç üzerinde yoğunlaştırıyoruz.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Samsunspordan Tshibumbu bombası

2 Samsunspor'dan Tshibumbu bombası

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

4 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunsporda Davy Angan tamam

5 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda 2 kişi araç içinde ölü bulundu

7 Samsun'da 2 kişi araç içinde ölü bulundu

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

8 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

9 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

10 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı