Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AKDENİZ SALLANDI!

Akdeniz Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem hissedildiği güney sahilindeki illerde vatandaşları sokağa döktü.

AKDENİZ SALLANDI!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ndan alınan bilgiye göre saat 01.00 de merkez üssü Mersin Körfezi açıklarında 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Mersin, Adana, Hatay ve Gaziantep te de hissedildi. Bu il ve ilçelerde sarsıntı ile birlikte uykularından kalan çok sayıda vatandaş, sokaklara çıktı. Vatandaşlar uzun süre sokaklarda beklerken, ilk belirlemelere göre deprem, can kaybı ve yıkıma yol açmadı.

GECEYİ PARK VE SOKAKLARDA GEÇİRDİLER 
Merkez üssü Akdeniz olan özellikle Mersin ve Adana nın sahil bölgelerinde hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem, vatandaşların sokağa dökülmesine neden oldu. Yaklaşık 10 saniye boyunca binaları sallanan vatandaşlar, paniğe kapılıp parklara ve sokaklara çıktı. Deprem nedeniyle sokağa çıkan birçok kişi de geceyi araçlarında geçireceklerini söyledi. 
Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Akdeniz e kıyı birçok ilde hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi. 

KORKUYA KAPILAN VATANDAŞLAR HASTANELERE BAŞVURDU

Akdeniz de meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremin yoğun olarak hissedildiği Adana da korku ve panik yaşayan bazı vatandaşlar hastanelere başvurdu.
Depremin olduğu saat 01.00 sonrası 112 Acil Servis telefonlarının yoğun olarak arandığı belirtildi. Ambulanslarla hastanelere taşınan vatandaşlara sağlık ekipleri müdahale etti. Depremle kendilerini sokağa atan vatandaşlar, geceyi parklarda geçirmeyi planlıyor.

HATAY VE MERSİN DE DE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
Akdeniz açıklarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem, Akdeniz e kıyısı olan Hatay da da yoğun olarak hissedildi.
Depremi hisseden birçok vatandaş evinden çıkıp yakındaki parklara sığınırken, bazı vatandaşlar da sokaklarda dolaşmayı tercih etti.
Suriyeliler de sokaklara ve parklara akın ederek kendilerini güvende hissetmeye çalıştı. Deprem nedeniyle Hatay genelinde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi. 
Mersin de de depremin ardından kendini sokağa atan vatandaşlar, yollarda sabahlamayı tercih etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi