KARAASLAN DAN O İDDİALARA CEVAP

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhuriyet Gazetesi nin hakkındaki iddialara cevap verdi.

KARAASLAN DAN O İDDİALARA CEVAP

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhuriyet Gazetesi nin sür manşetten verdiği   Her projenin altından o çıkıyor başlıklı haberle ilgili yazılı açıklama yaptı. Karaaslan, siyasi görevlerini referans göstererek kamudan hiç bir iş almadığını ve hiç kimseden himaye görmediğini belirterek,   Başarılı işlere imza atan bir serbest yüksek mimar olarak benimde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi ticaret yapmak, kamuya hizmet vermek anayasal hakkımdır. Milletvekili seçilmeden  önce Ak Parti MKYK üyesi olmam mesleğimi icra etmeme engel değildir. Milletvekili seçilmeden önce ortağı olduğum şirketin üstlendiği tüm işler, ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak üstlenildiği gibi, mevzuat hükümlerine uygun olarak tamamlanıp muhataplarına teslim edilmiştir. Ayrıca her projenin altından çıktığım, kamunun tüm işlerini aldığım yönündeki iddialar tamamen hayal mahsulüdür dedi. 

ÜÇ BOYUTLU İŞLER KAMUYA YAPILMADI
Karaaslan, haberde 11 kentsel dönüşüm projelendirme ve yüzlerce diğen projelerden söz edildiğini ifade ederek Şirket olarak bu güne kadar kamudan hiçbir kentsel dönüşüm projesi işi almadığımız gibi, yaptığımız işler sadece 3d (üç boyutlu) animasyonlardan ibarettir. Yerel Seçim kampanyası döneminde hazırlanmış ve paylaşılmış 3 boyutlu animasyondan ibaret olan bu projeler kamuya yapılmamıştır.  Haberde geçen Erciş, Burdur, Bursa Yıldırım Kentsel Dönüşüm Alanı ile ilgi bu güne kadar 3 boyutlu animasyon dahil hiçbir çalışmamız olmamıştır ifadelerini kullandı.

78 DEĞİL 11
Haberde iddia edilen 78 gençlik merkezi projesinin ortak olduğu firma tarafından yapıldığı bilgisinin yanlış olduğunu belirten Milletvekili Karaaslan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Firmamızca son 5 yıl içinde 11 gençlik merkezi projesi çizilmiştir. Ayrıca gençlik merkezlerinin inşaatlarının yapımı ile firmamızın hiçbir ilgisi yoktur.  Haberdeki 5 yıl vurgusunun nedeni anlaşılamamakla birlikte bahsedilen şirket 11 yıllık bir şirkettir.
Milletvekili seçilmemin hemen ardından 16/06/2015 tarihinde şirketle olan ortaklığımdan noter kanalı ile ayrılmış bulunmaktayım.
Karaaslan, Yassıada’nın Tekne Yanaşma Limanının denizcilik kurallarına aykırı olarak kuzeyde yapılması öngörüldüğü  iddialarının da gedrçeği yansıtmadığını adada liman değil vapur iskelesi yapıldığını da sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

2 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

3 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

4 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

5 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

6 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

8 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

9 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

10 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı