Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Memura kulak verilmeli

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve öğretmenlerin isteklerine kulak verilmesi gerektiğini söyledi

Memura kulak verilmeli

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, memurların isteklerinden oluşan 44 maddenin toplu sözleşmede uygulanmasını istediklerini belirtti.  Memur ve emeklisinin Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeyi beklediklerini belirten Sefa Zor,  sözleşmeye imza koyacak yetkili sendikalarla hükümetin, memurlar ve öğretmenlere kulak vermeleri gerektiğini, toplamda 44 maddeden oluşan taleplerin takipçisi olacaklarını söyledi.

YÜZDE 10 ARTI 10
Zor memurlardan gelen taleplerin bazılıranı ise şöyle sıraladı: “Kamu çalışanına 2016 yılı için yüzde 10+10+enflasyon farkı ve 2017 yılı için yüzde10+10+enflasyon farkı verilmelidir. Doğum sonrası aylıksız izin kullanan kadın memurların maaşları (iki yıla kadar)iki bölü bir oranında ödenmelidir. 657 nin 202. Maddesindeki  ‘herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için 1500 ibaresi 3 bin 500’ olarak değiştirilmelidir. Çocuk yardımının arttırılması için yine 657 nin 202.Maddesi ‘çocuklardan her biri için de 250 ibaresi 750 olarak değiştirilmelidir.  657’nin 208.Maddesindeki en yüksek devlet memuru aylığının 4 katı tutarında ölüm yardımı ödeneği verilir’ ibaresiyle ölüm yardımı ödeneği arttırılmalıdır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Kazanmaya ihtiyacımız var

2 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

3 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Gözyaşları içinde toprağa verildi

4 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Ne değişecek

5 Ne değişecek?..

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

6 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

7 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Yasak bölge protestosu

8 'Yasak bölge' protestosu

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

9 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

10 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor