Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Memura kulak verilmeli

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve öğretmenlerin isteklerine kulak verilmesi gerektiğini söyledi

Memura kulak verilmeli

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, memurların isteklerinden oluşan 44 maddenin toplu sözleşmede uygulanmasını istediklerini belirtti.  Memur ve emeklisinin Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeyi beklediklerini belirten Sefa Zor,  sözleşmeye imza koyacak yetkili sendikalarla hükümetin, memurlar ve öğretmenlere kulak vermeleri gerektiğini, toplamda 44 maddeden oluşan taleplerin takipçisi olacaklarını söyledi.

YÜZDE 10 ARTI 10
Zor memurlardan gelen taleplerin bazılıranı ise şöyle sıraladı: “Kamu çalışanına 2016 yılı için yüzde 10+10+enflasyon farkı ve 2017 yılı için yüzde10+10+enflasyon farkı verilmelidir. Doğum sonrası aylıksız izin kullanan kadın memurların maaşları (iki yıla kadar)iki bölü bir oranında ödenmelidir. 657 nin 202. Maddesindeki  ‘herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için 1500 ibaresi 3 bin 500’ olarak değiştirilmelidir. Çocuk yardımının arttırılması için yine 657 nin 202.Maddesi ‘çocuklardan her biri için de 250 ibaresi 750 olarak değiştirilmelidir.  657’nin 208.Maddesindeki en yüksek devlet memuru aylığının 4 katı tutarında ölüm yardımı ödeneği verilir’ ibaresiyle ölüm yardımı ödeneği arttırılmalıdır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

3 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi