KARAASLAN TEPKİSİ

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hakkında yaygın medyada yer alan 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projesi işi aldı iddialarına CHP ve MHP İl başkanları temkinli de olsa tepki gösterdi.

KARAASLAN TEPKİSİ

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu ve MHP İl Başkanı Ömer Süslü, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projelendirme işi verildiği iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

ZİHNİYET BU
Durum hakkında net bilgi sahibi olmak için araştırma içerisinde olduklarını ifade eden CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Eğer bu olay doğruysa buna şaşırmayız. Çünkü ilk değil. Cumhuriyet in 90 yıllık reklam arası sona erdi diyen AK Parti nin önceki dönem milletvekili Tülay Babuşcu nun eşi aracılığıyla AKP li belediyelere yıllık 25 milyon TL lik lale sattığı ortaya çıkmıştı. Bunu yapan zihniyetle bu zihiyet aynı. Araştırdıktan sonra tabi ki daha net konuşuruz, ama doğruysa şaşırmam. Çünkü hep böyle oluyor. Türkiye de 13 senedir yapılan olay bu. 13 senedir bu ülke böyle yönetiliyor ifadelerini kullandı.

İLKESEL DURUŞ BEKLİYORUM
Ortaya atılan iddiaların milletvekiliği öncesi döneme denk geldiğini bilgisinde olduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Ömer Süslü, İnsanlar bir şekilde geçimlerini sürdürmek zorundadırlar. Bu Çiğdem Hanım ın da hakkıdır. Burada sadece ihalelerin uygun bir şekilde alınıp alınmadığına bakmak lazım. Milliyetçi Hareket Partisi nin ilkesel duruşunu ortaya koymak adına bir örnek vermek istiyorum. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, iktidar ortağı olduğumuz 57 nci hükümet döneminde, Sakarya depreminden sonra o bölgede ihale alan bir milletvekilimize ya ihaleden ya milletvekilliğinden vazgeç demişti. O vekilimiz de ihaleden çekilmişti. Ben bu ilkesel duruşu her siyasi partiden ve vekillerinden bekliyorum. Bizler seçim sürecinde Çiğdem Hanım ın bu şehirle bir ilgisi olmadığını ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ndan çok ciddi ihaleler aldığını biliyorduk. Bunları konuştuk, ancak milletimiz böyle takdir etti diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Takım O'nu istedi

1 Takım O'nu istedi

Samsun'da silahlı saldırı!

2 Samsun'da silahlı saldırı!

Samsun'a yakışmıyor

3 Samsun'a yakışmıyor

Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

4 Bakan Demircan'dan ikinci üniversite müjdesi

Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

5 Kunduz Ormanları'nda 2 sır ölüm

İpekoğlu'nun imha planı

6 İpekoğlu'nun imha planı

Yargıda devrim

7 Yargıda devrim...

Samsun'da 102 motorcuya 76 bin 940 TL ceza

8 Samsun'da 102 motorcuya 76 bin 940 TL ceza

Bafra'da 2 kişi tutuklandı

9 Bafra'da 2 kişi tutuklandı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'

10 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:'Okuyucu da cezalandırılıyor'