Büyük düşünmeliyiz

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İtalya gezisiyle ilgili değerlendirme yaparak, Büyük düşünmemiz gerekiyor. Turizm, Bafra’nın geleceğinin çok önemli bir parçası olacak dedi

Büyük düşünmeliyiz

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İtalya’ya yaptığı ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şahin İtalya ziyaretinde Roma, Floransa ve Venedik şehirlerini ziyaret ettiklerini, bu ziyarete Türkiye’den 82 belediye başkanı ve başkan yardımcısının katıldığını söyledi.

ALT YAPIYI BİTİRMİŞLER
Başkan Şahin, İtalya nın dünya turizminde önemli bir yere sahip olduğunu, yılda 48,6 milyon turistin ziyaret ettiğini ve 45,5 milyar dolar turizm gelirine sahip bu alanda dünya sıralamasında 5. sırada olan bir ülke olduğunu belirterek, İtalya gezimiz sırasında, İtalyanların tarihlerine sahip çıkarak tüm tarihi yapıları koruduklarını gördüm. Tarihi yapılarını hem koruyorlar hem de sürekli restore ediyorlar. Bizlerin 5-10 yıl evvel yeni yeni daha çok önem verdiğimiz çevre ve yeşil alan ile geniş yollar konusuna onlar çok önceleri önem vermiş ve konuyu çözmüşler. İdarecisinden işletmecisine, bireyinden herkese kadar bir turizm anlayışı ve kültürü oluşturmuşlar. Toplum olarak turizmin önemini biliyorlar, önem veriyorlar, tanıtım konusunda çok ileriler, çeşitlilik ve farkındalık oluşturuyorlar. Turizm konusunda ki kültürlerine, turizmde dikkat çekmeye, çeşitlilik ve farkındalık oluşturmaya önem verdiklerini göstermek için bir örnek vermek istiyorum. Ayrıca turizmin her türlü alt yapısını çözmüşler diye konuştu.

TEŞVİK EDİCİ VE ÖNCÜ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bafra nın geleceğinin çok önemli bir parçasının turizm olacağını kaydeden Başkan Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: Tabii ki Bafra’mızı önemli bir ülke olan İtalya ölçeği ile mukayese etmiyorum. Biz daha emekleme seviyesinde bile değiliz. Sadece büyük düşünmemiz gerektiğinin önemini paylaşmak istedim. Turizmi, Bafra’nın geleceğinin çok önemli bir parçası olarak görüyorum. Turizm dâhil pek çok alanda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ki gezilerin faydalı olacağını düşünüyorum. Bafra hem genel anlamda turizmde, hem de eko turizmde önemli potansiyellere sahibiz. Turizmin her alanı Baframıza ve insanlarımıza başta turizm alanında olmak üzere yatırımların artması, ekonomik kazanç sağlama, ilçemizin tanınması, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin artması, imajın yükselmesi gibi çok yönlü katkılar yapacaktır. Bafra Belediyesi olarak turizm alanında teşvik edici ve öncü olmaya çalışıyoruz. Çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Tabii bu bir süreç getirmekte, başta konaklama olmak üzere turizmin alt yapısı bakımından yapılması gerekenler bulunmaktadır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

4 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

5 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

6 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

7 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

8 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

9 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

10 Üzerine baza düşen çocuk öldü