Büyük düşünmeliyiz

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İtalya gezisiyle ilgili değerlendirme yaparak, Büyük düşünmemiz gerekiyor. Turizm, Bafra’nın geleceğinin çok önemli bir parçası olacak dedi

Büyük düşünmeliyiz

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İtalya’ya yaptığı ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şahin İtalya ziyaretinde Roma, Floransa ve Venedik şehirlerini ziyaret ettiklerini, bu ziyarete Türkiye’den 82 belediye başkanı ve başkan yardımcısının katıldığını söyledi.

ALT YAPIYI BİTİRMİŞLER
Başkan Şahin, İtalya nın dünya turizminde önemli bir yere sahip olduğunu, yılda 48,6 milyon turistin ziyaret ettiğini ve 45,5 milyar dolar turizm gelirine sahip bu alanda dünya sıralamasında 5. sırada olan bir ülke olduğunu belirterek, İtalya gezimiz sırasında, İtalyanların tarihlerine sahip çıkarak tüm tarihi yapıları koruduklarını gördüm. Tarihi yapılarını hem koruyorlar hem de sürekli restore ediyorlar. Bizlerin 5-10 yıl evvel yeni yeni daha çok önem verdiğimiz çevre ve yeşil alan ile geniş yollar konusuna onlar çok önceleri önem vermiş ve konuyu çözmüşler. İdarecisinden işletmecisine, bireyinden herkese kadar bir turizm anlayışı ve kültürü oluşturmuşlar. Toplum olarak turizmin önemini biliyorlar, önem veriyorlar, tanıtım konusunda çok ileriler, çeşitlilik ve farkındalık oluşturuyorlar. Turizm konusunda ki kültürlerine, turizmde dikkat çekmeye, çeşitlilik ve farkındalık oluşturmaya önem verdiklerini göstermek için bir örnek vermek istiyorum. Ayrıca turizmin her türlü alt yapısını çözmüşler diye konuştu.

TEŞVİK EDİCİ VE ÖNCÜ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bafra nın geleceğinin çok önemli bir parçasının turizm olacağını kaydeden Başkan Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: Tabii ki Bafra’mızı önemli bir ülke olan İtalya ölçeği ile mukayese etmiyorum. Biz daha emekleme seviyesinde bile değiliz. Sadece büyük düşünmemiz gerektiğinin önemini paylaşmak istedim. Turizmi, Bafra’nın geleceğinin çok önemli bir parçası olarak görüyorum. Turizm dâhil pek çok alanda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ki gezilerin faydalı olacağını düşünüyorum. Bafra hem genel anlamda turizmde, hem de eko turizmde önemli potansiyellere sahibiz. Turizmin her alanı Baframıza ve insanlarımıza başta turizm alanında olmak üzere yatırımların artması, ekonomik kazanç sağlama, ilçemizin tanınması, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin artması, imajın yükselmesi gibi çok yönlü katkılar yapacaktır. Bafra Belediyesi olarak turizm alanında teşvik edici ve öncü olmaya çalışıyoruz. Çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Tabii bu bir süreç getirmekte, başta konaklama olmak üzere turizmin alt yapısı bakımından yapılması gerekenler bulunmaktadır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yükseklik sınırını hesaplayamadı

1 Yükseklik sınırını hesaplayamadı

Trenin çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Trenin çarptığı genç hayatını kaybetti

Milletvekili İshak Gazel: Türkiye'de güvenlik sıkıntısı yok

3 Milletvekili İshak Gazel: Türkiye'de güvenlik sıkıntısı yok

Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu

4 Gaziosmanpaşa'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu

Gaziosmanpaşa'da polise silahlı saldırı: 1 polis yaralı

5 Gaziosmanpaşa'da polise silahlı saldırı: 1 polis yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye'yi yok farz eden Kuzey Irak MGK'da dersini alaca

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye'yi yok farz eden Kuzey Irak MGK'da dersini alaca

Otomobile arkadan çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

7 Otomobile arkadan çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Hisarcıklıoğlu: 'Bu ülkeyi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız'

8 Hisarcıklıoğlu: 'Bu ülkeyi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız'