Yaraları saracağız

Sel felaketinin yaşandığı Terme nin Evci ve Sakarlı mahallelerinde incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yaraları en hızlı şekilde saracağız dedi

 Yaraları saracağız

Samsun Terme de yaşanan sel felaketi sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile ilçenin Evci ve Sakarlı mahallelerinde incelemelerde bulundu. Can kaybı olmayışının sevindirici olduğunu belirten Bakan Kılıç, yaraları sarmak için gerekenin en hızlı şekilde yapılacağını ifade etti.

HASAR TESPİTİ YAPILIYOR
Su baskınlarından etkilenen ev ve iş yerlerini gezen Kılıç, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bölgede herhangi bir can kaybı olmayışının sevindirici olduğunu belirten Bakan Kılıç, Tabii ki bazı maddi zararlar mevcut. AFAD ın hasar tespit ekipleri de şu anda burada ve çalışmalarına başlamış durumdalar. Bir yandan da devlet su işlerimiz, dereler ve çaylar nezdinde birikmiş olan kütükleri, derenin içerisinden gelen molozları toplamak için çaba harcıyor. Çevredeki bütün iş makineleri buraya geldi ve destekte bulunuyor. Çevredeki ilçe belediyelerimiz de destek veriyor dedi.

MAL ZARARI YERİNE KONUR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü nden edindikleri bilgiye göre, yoğun bir yağışın olma ihtimalinin bulunduğunu kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, Buradaki vatandaşlarımızın dikkatli olması konusunda arkadaşlarımız uyarılarını yapıyor.  DSİ de yağış gelme ihtimaline karşı,  buradaki çayların, nehrin akışını sağlamaya  çalışıyor. SASKİ ve DSİ nin de önceliği, şu anda bir an önce buradaki nehir ve çayların açılıp gelecek yağış olursa, bunun bir an önce akmasını sağlamak. Bu noktada ciddi bir çalışma devam ediyor. Mala gelen zarar yerine konur, bu noktada da devletimizin gücü yerindedir diye konuştu.

GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK
Yapılan tespitler sonrası gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: Vali Bey burada, biz buradayız, milletvekillerimiz burada.  Dolayısıyla devletin bütün kurumları şu anda işinin başında.Tabii ki bazı duygusal yoğunluğu olan vatandaşlarımızın tepkileri olacaktır.  Bu anlamda da biz onlara yardımcı olmak için buradayız. Çalışmalarımız durmaksızın, burası toparlanıncaya kadar devam edecek. Hepimize geçmiş olsun. Biz buradaki yaraları sarmak için elimizden geleni en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

2 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Terminalde şüpheli koli alarmı

3 Terminalde şüpheli koli alarmı

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

4 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

5 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı