YILDIZ DAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız koalisyon görüşmelerine ilişkin, Ak Parti, tabi ki koalisyon çalışmalarında partilerin politikalarına mahkum değildir. Ak Parti, yapıcı yaklaşmaktadır dedi.

YILDIZ DAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu Tanıtım Toplantısı nda konuştu. PKK nın enerji üretimi ve dağıtımına zarar verdiğini söyleyen Yıldız, Petrol, elektrik üretimi, dağıtımı yapılmasın. Oradaki Kürt kardeşlerimiz zarar görüyor. Devlete zarar vermek adına yaptığınız bu işlemi, devlet bunu finanse eder. Oradaki vatandaşımızın hizmetini aksatan Kürtçülük adına hizmete ettiğini iddia eden PKK dır. Her hizmetin aksamasını da bundan sonra açıkça ifşa edeceğiz dedi.

KERKÜK YUMURTALIK BORU HATTINDA PATLATILAN BORUDAN HENÜZ AKIŞ SAĞLANMAMIŞTIR
Yıldız, Kerkük Yumurtalık Boru hattında patlatılan borudan henüz akış sağlanmamıştır. Gerekli tadilatlar yapılmamaktadır. Bir kısım kaçak kullananlarla alakalı da müdahale edilmektedir. Patlatılan boru nedeniyle, Kuzey Irak mağdur, gelir eksikliği yaşanıyor dedi.

AK PARTİ, KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDE YAPIYORMUŞ GİBİ YAPMAMAKTADIR
Koalisyon görüşmelerine ilişkin Yıldız, Bir parti diğerinin önüne geçmiştir cümleleri doğru değildir. Müzakereler sonuçlanmamıştır. Ak Parti Türkiye nin hükümetsiz kalmaması ile alakalı olarak samimi olarak yaptığı çalışmaların henüz sonuçlanmadı. Ak Parti, koalisyon görüşmelerinde yapıyormuş gibi yapmamaktadır. En son çözüm olan erken seçimden önce yapılacak ne varsa onları koalisyon adına yapması gerektiğini bilmektedir diye konuştu.

AK PARTİ KOALİSYON ÇALIŞMALARINDA PARTİLERİN POLİTİKALARINA MAHKUM DEĞİLDİR
Yıldız, Ak Parti, tabi ki koalisyon çalışmalarında partilerin politikalarına mahkum değildir. Ak Parti, yapıcı yaklaşmaktadır. Koalisyon olur veya olmaz. Ak Parti samimi bir şekilde çalışmaktadır dedi.

TÜRKİYE DE ELEKTRİK ÜRETİMİ, TÜKETİMİNDEN DAHA FAZLADIR
Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak havaya bağlı olarak elektrik kesintileri ve zammının söz konusu olup olmayacağına ilişkin Yıldız, Türkiye ilk defa 43 bin megabaytın üzerine çıktı. Türkiye de arz, talepten fazladır. Her ne kadar sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyretse de talepleri karşılama noktasında bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Türkiye de elektrik üretimi, tüketiminden daha fazladır. Devletimiz tarafından herhangi bir aksama olmadığını ama PKK nın terörü yüzünden bazı yerlerde elektriğin kesildiğini bu vesile ile bir kez daha söylemem lazım. Şu anda çok rahat bir enerji arzını yaşıyoruz diye konuştu. 

HDP YE VERİLEN EMANET OYLARIN ÖNEMLİ BİR KESİMİN ORTADAN KALKACAĞINA İNANIYORUM
Erken seçim olsa da olmasa da HDP ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inandığını belirten Yıldız, Şu anda HDP nin silahlar sussun, terör olmasın cümlesini buradaki Ak Parti ve hükümetimize söyleyeceğine eğer cesareti varsa PKK ya söylemesi lazım. PKK nın yaptıklarını kınaması lazım. HDP nin 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı şirin gözükmelerin yüzündeki boyanın aktıktan sonra gerçek haline dönüştü. Bir terör dili haline dönüştü. İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

4 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

5 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

8 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

9 Cemal Safi'ye son görev

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor