ŞIRNAK TA HAİN PUSU

Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK lı teröristler yola önceden koydukları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

ŞIRNAK TA HAİN PUSU

Askerler de karşılık verirken, teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker şehit oldu, 1 erbaş ile 1 korucu da yaralandı.
Besta ile Cudi Dağı arasında kalan Balveren Beldesi ile Şırnak arasındaki yolda her gün olduğu gibi bu sabah da mayın ve patlayıcı kontrolüne çıkan askerlerle köy korucuları, saat 07.23 te Araköy Mevkii ne geldiğinde PKK nın saldırısına uğradı.. Pusu kuran PKK lı teröristler yola önceden döşedikleri el yapımı patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

2 ŞEHİT, 2 YARALI

PKK lı teröristlerin açtığı ilk ateş ve patlama anında uzman çavuş Mehmet Acar ile 1 er şehit oldu. Yaralanan 1 erbaş ile 1 geçici köy korucusu Şırnak Asker Hastanesi nde tedaviye alındı. Önce şehit olduğu haberi gelen geçici köy korucusu Hasan Kuday ın duran kalbi doktorların müdahalesiyle çalıştırılarak yaşama döndürüldüğü belirtildi.

ATAK HELİKOPTERLERİ BÖLGEDE

Çatışma sonrası dağlık alana kaçan PKK lı teröristlere karşı, hava destekli operasyon başlatıldı. Karadan zırhlı araçlar ve eğitimli askerler, kaçan teröristlerin izini sürerken, yerli yapım Atak helikopterleri de kullanılıyor.

Cudi Dağı ve Besta Bölgesi nin kesiştiği noktadaki dağlık alan, havadan ve karadan didik didik aranırken, teröristlerin kaçış güzergahındaki derin vadiler ve ormanlık alanlar abluka altına alındı.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı ndan yapılan açıklamada, bu sabah Şırnak ın merkeze bağlı Balveren ve Geçitboyu köyleri arasındaki yolda patlayıcı araması yapan timin saldırıya uğradığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

04 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.23 te Şırnak / Merkez Balveren köyü-Geçitboyu köyü arasında Mayın / El Yapımı Patlayıcı (EYP) araması yapmak maksadıyla görevlendirilen Jandarma Yol Kontrol ve Mayın / EYP Arama Timine Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından EYP li saldırı düzenlenmiş, müteakiben uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz ile bir Jandarma Erimiz şehit olmuş, bir Jandarma Erbaşımız ve bir Geçici Köy Korucumuz yaralanmıştır. Yaralı personelimiz Şırnak Asker Hastanesi ne sevk edilmiş olup, yaralıların hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman personelimize acil şifalar temenni ediyoruz.

ŞEHİT VE YARALILARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK lıların, yola koydukları patlayıcıyı infilak ettirmesinin ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu çıkan çatışmada şehit olan 2 asker ve yaralanan 2 güvenlik görevlisinin kimlikleri belli oldu.

Teröristlerin saldırısında Osmaniye nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar ile Diyarbakır Hani nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Abdulkadir Pektaş şehit olurken, Ordu nüfusuna kayıtlı Jandarma er Kadir Akpınar ile Şırnak Araköy nüfusuna kayıtlı geçici köy korucusu Hasan Akyol da yaralandı. Şehit Jandarma Er Abdulkadir Pektaş ın ailesinin İzmir de, yaralı er Kadir Akpınar ın ise İstanbul da yaşadığı öğrenildi.

ŞEHİTLERE TÖREN

PKK saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Acar ile Jandarma Er Abdulkadir Pektaş için 23 üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı nda saat 16.00 da tören düzenleneceği belirtildi.

PKK lıların saldırısı sonrası başlatılan operasyon devam ederken, Milli Taburu ndan PKK lıların kaçabileceği Cudi Dağı ndaki derin vadilerde belirlenen noktalar top atışlarıyla vuruldu.EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

5 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Temayül sırası vekillerde

6 Temayül sırası vekillerde

Samsunspor'dan taraftara çağrı

7 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

8 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

9 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

10 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi