BAHÇELİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Özgürlükçü Hukukçular Derneği ne (ÖHD) bağlı avukatlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında hakaret , Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

BAHÇELİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Avukatlar, Çağlayan daki İstanbul Adalet Sarayı nın C kapısının karşısındaki alanda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. ÖHD İstanbul Şube Eşbaşkanı Sinan Zincir, Bugüne kadar hem iktidar kanadı, hem MHP, hem de Devlet Bahçeli HDP ye ve HDP nin değerlerine her gün ve her dakika hakaret ediyorlardı. Ama bu hakaretlerini artık öyle bir noktaya getirdiler ki HDP ye oy veren 6 milyona hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Açıktan hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Bugün Devlet Bahçeli nin danışmanlarından biri de bu hakareti doğruladı. Ve çıkıp milyonlara şerefsiz diyen bir milletvekili, bir parlamenter ve bir parti genel başkanı var bu ülkede. Halkları karşı karşıya getiriyor. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor. Halkın bir bölümünü alenen aşağılıyor. Ciddi bir kutuplaşma yaratıyor. MHP nin, Devlet Bahçeli nin kişiliği, alışkanlığı, kimliği olmayan, duruşu olmayan ideolojisi budur. Ama halka dönük, seçmenlere dönük bir hakareti daha önce yapmamıştı. En azından bunu yapmamıştı. Yoksa değerlerimize hergün hakaret ediyorlardı. Bugün buna karşı ÖHD adına suç duyurusunda bulunacağız dedi.

BİZ HDP YE OY VEREREK VİCDANLI VE ŞEREFLİ DAVRANDIK

Avukat Eren Keskin de, Özgürlükçü Hukukçular Derneği aslında bu coğrafyada HDP ye oy vermiş olup, kendisine şerefsiz denilen herkes adına bir başvuru yapıyor. Şimdi aslında yaşamda en kutsal olan duygu vicdandır. Faşist hareket ise bu coğrafyanın yani MHP ve ülkü ocakları en vicdansız hareketidir. O nedenle bu söylem kendilerine çok yakıştı. Bence şeref gibi ve vicdan gibi bir kavramı Devlet Bahçeli ve ülkücülerin ağızlarına dahi almaması gerekiyor. Biz HDP ye oy vererek vicdanlı ve şerefli davrandık. Bu davranışımıza devam edeceğiz diye konuştu. 

Avukatlar basın açıklamasının ardından savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu. 

DİLEKÇE

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı na sunulan dilekçede, MHP nin 03 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı nda Devlet Bahçeli, “Boğazda yalılarda oturup viskisini yudumlayıp oyunu HDP ye veren şerefsizler şimdi HDP ile koalisyon kurun diyerek HDP ye oy veren seçmene açıkça hakaret etmiştir.Devlet Bahçeli nin bu beyanı düşünce ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilemez. Şüphelinin siyasi kimliği, etki alanı, sosyal kişiliği dikkate alındığında halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği, şüphelinin fiili ile halkın bir kesimini aşağılamak suçunu işlediği açıktır denildi. Hakaret ve Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında soruşturma yapılarak, Bahçeli nin dokunulmazlığının kaldırılması talepli fezleke hazırlanıp TBMM ye bildirilmesi ve hakkında kamu davası açılmasını talep edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

1 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Cemal Safi'yi tanımak...

2 Cemal Safi'yi tanımak...

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

3 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

4 Asker eğlencesi dönüşü feci kaza: 2 ölü, 2 yaralı

İznik'te şüpheli ölüm

5 İznik'te şüpheli ölüm

Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

6 Kızılcahamam Emniyetinden zehir tacirlerine ağır darbe

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

7 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

8 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

9 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi

10 Kadına yönelik şiddet ile mücadele eğitimi verildi