BAHÇELİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Özgürlükçü Hukukçular Derneği ne (ÖHD) bağlı avukatlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında hakaret , Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

BAHÇELİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Avukatlar, Çağlayan daki İstanbul Adalet Sarayı nın C kapısının karşısındaki alanda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. ÖHD İstanbul Şube Eşbaşkanı Sinan Zincir, Bugüne kadar hem iktidar kanadı, hem MHP, hem de Devlet Bahçeli HDP ye ve HDP nin değerlerine her gün ve her dakika hakaret ediyorlardı. Ama bu hakaretlerini artık öyle bir noktaya getirdiler ki HDP ye oy veren 6 milyona hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Açıktan hakaret edebilecek bir duruma geldiler. Bugün Devlet Bahçeli nin danışmanlarından biri de bu hakareti doğruladı. Ve çıkıp milyonlara şerefsiz diyen bir milletvekili, bir parlamenter ve bir parti genel başkanı var bu ülkede. Halkları karşı karşıya getiriyor. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor. Halkın bir bölümünü alenen aşağılıyor. Ciddi bir kutuplaşma yaratıyor. MHP nin, Devlet Bahçeli nin kişiliği, alışkanlığı, kimliği olmayan, duruşu olmayan ideolojisi budur. Ama halka dönük, seçmenlere dönük bir hakareti daha önce yapmamıştı. En azından bunu yapmamıştı. Yoksa değerlerimize hergün hakaret ediyorlardı. Bugün buna karşı ÖHD adına suç duyurusunda bulunacağız dedi.

BİZ HDP YE OY VEREREK VİCDANLI VE ŞEREFLİ DAVRANDIK

Avukat Eren Keskin de, Özgürlükçü Hukukçular Derneği aslında bu coğrafyada HDP ye oy vermiş olup, kendisine şerefsiz denilen herkes adına bir başvuru yapıyor. Şimdi aslında yaşamda en kutsal olan duygu vicdandır. Faşist hareket ise bu coğrafyanın yani MHP ve ülkü ocakları en vicdansız hareketidir. O nedenle bu söylem kendilerine çok yakıştı. Bence şeref gibi ve vicdan gibi bir kavramı Devlet Bahçeli ve ülkücülerin ağızlarına dahi almaması gerekiyor. Biz HDP ye oy vererek vicdanlı ve şerefli davrandık. Bu davranışımıza devam edeceğiz diye konuştu. 

Avukatlar basın açıklamasının ardından savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu. 

DİLEKÇE

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı na sunulan dilekçede, MHP nin 03 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı nda Devlet Bahçeli, “Boğazda yalılarda oturup viskisini yudumlayıp oyunu HDP ye veren şerefsizler şimdi HDP ile koalisyon kurun diyerek HDP ye oy veren seçmene açıkça hakaret etmiştir.Devlet Bahçeli nin bu beyanı düşünce ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilemez. Şüphelinin siyasi kimliği, etki alanı, sosyal kişiliği dikkate alındığında halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği, şüphelinin fiili ile halkın bir kesimini aşağılamak suçunu işlediği açıktır denildi. Hakaret ve Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında soruşturma yapılarak, Bahçeli nin dokunulmazlığının kaldırılması talepli fezleke hazırlanıp TBMM ye bildirilmesi ve hakkında kamu davası açılmasını talep edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Reis ailesinin acı günü

2 Reis ailesinin acı günü

Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

3 Samsunspor'da şehitlere büyük ayıp

Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 4 yaralı

Samsunspor'da personele müjde

5 Samsunspor'da personele müjde

Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

6 Samsunspor'da teknik ekip ve futbolcular, anmada yoklar yemekte varlar

1 günlük Hasılat Samsunspor'a

7 1 günlük Hasılat Samsunspor'a

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

8 Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Taraftarın sevinci bizim sevincimiz'

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

9 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Sorumluluk bende'

Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü

10 Jonathan Ayite ve Samed Kılıç'la ilgili kriz çözüldü