Taha ve Rıza nın Türkiye de partneri yok

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Rıza Kayaalp ve Taha Akgül ün ülkemizde partnerleri yok. İkili kamp dışında başka çaremiz şimdilik yok dedi.

 Taha ve Rıza nın Türkiye de partneri yok

Milli güreşçiler, kilosunda antrenman partneri bulunamadığı için 7-13 Eylül tarihlerinde Las Vegas kentinde düzenlenecek 2015 Dünya Güreş Şampiyonası çalışmalarını güreşte güçlü ülkelerle ikili kamp yaparak sürdürüyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, hem serbest hem de grekoromen stilde partner sıkıntısı yaşandığını belirterek, bu sorunu genç güreşçilerle aşmaya çalıştıklarını vurguladı. Güreşte başarılı olan ülkelerle ikili kamplar yaparak milli güreşçilerin şampiyonalara daha iyi hazırlanmasını sağladıklarını dile getiren Aydın, Grekoromen güreşçilerimiz şu anda Bakü deler, Azerbaycan la ikili kamp yapıyoruz. Serbest stilde de partner sorunumuz var, özellikle Taha Akgül de bu problemi yaşıyoruz ifadelerini kullandı.

İNANCIMIZ BUNA MÜSAİT DEĞİL

Elmadağ da kamp yapan Rusya Güreş Milli Takımı nın Serbest Güreş Milli Takımı ile ikili kamp yaptığını belirten Aydın, Bayan Güreş Milli Takımı nın ise Edirne de çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Bayan güreşinde de partner sıkıntısı yaşandığını anlatan Aydın, Birçok ülkenin bayan güreşçilerinin erkek güreşçilerle antrenman yaptığını dile getirerek, Onların kültürü buna müsait, daha çabuk gelişiyorlar. Dünya ve Avrupa şampiyonalarına bu şekilde daha iyi hazırlanıyorlar. Bizim inancımız buna müsait olmadığı için biz de grekoromende söz sahibi ülkelerle ikili kamplar yaparak sporcularımızın gelişmesini sağlayarak dünya şampiyonasında en iyi başarıyı elde edeceğiz dedi.

REKABET OLMAZSA BAŞARI DA OLMAZ

Rıza Kayaalp ve Taha Akgül ün partneri yok diyen Aydın, İkili kamp dışında başka çözümümüz yok. Güçlü ülkelerle ikili kamplar yaparak bu sorunu çözmeye mecbur kaldık. Taha nın da partner sorununu Rusya ile kamp yaparak çözeceğiz ve sporcularımızın en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlayacağız. İkinci Taha mız yok. Sıklette rekabet olmazsa başarı da olmaz. Onun için yeni Rızalar ve Tahalar yetiştirmemiz lazım. Bunun gayreti içerisindeyiz şeklinde konuştu.

Taha Akgül ve Rıza Kayaalp in olağanüstü güçlü ve yetenekli sporcular olduğunu belirten Aydın, Türkiye ve dünyada bu sporcularla rekabet edecek kimse yok. Onlara başarı diliyorum. İnşallah Las Vegas ta ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek olimpiyat vizesi alacağız dedi.

DÜNYA VAR OLDUKÇA ATA SPORUMUZ OLACAK

654. Tarihi Kırkpınar Güreşleri ni de değerlendiren Aydın, başpehlivan olarak altın kemeri kazanan Orhan Okulu yu tebrik etti. Aydın, 654 yıllık bir gelenek, dünyanın en eski sporu ve bu kadar yıl boyunca bu millet, bu spora, bu aşkla inançla sahip çıkmış dedi.

1924 güreşçinin kaydını yaptırarak er meydanında güreş tuttuğunu hatırlatan Aydın, Bu yıl kıran kırana güreştiler. Çok güzel, seyircileri heyecanlandıran bir mücadele oldu dedi. Aydın, erken finallerin yaşandığı Kırkpınar da başpehlivanlardan Osman Aynur, Orhan Okulu, Fatih Atlı, İsmail Balaban, Recep Kara nın çok iyi mücadele ettiğini belirtti.

Sıcak Antalyalılara yaradı, Samsunlulara yaramadı diyen Aydın, Çalışan kazanır, Allah çalışana verir. Orhan Okulu kardeşimi tebrik ediyorum. Yağlı güreş sadece bir spor olarak görmemek lazım, bunun manevi yanın unutulmaması gerekiyor. Dualı bir spor. Birçok imparatorluklar ayakta kalamamışken yağlı güreş ayakta kalmış. Dünya var oldukça ata sporumuz yağlı güreş de olacaktır ifadelerini kullandı.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

1 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

2 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

4 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor'un rakibi Atakum

5 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

19 Mayıs sözünü tuttu

7 19 Mayıs sözünü tuttu

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

8 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

9 Samsun'da otomobil takla attı: 1 yaralı

Samsun'da Demir'e yeni görev

10 Samsun'da Demir'e yeni görev