Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tek ses olunursa tren hız kazanır

Samsun Valisi İbrahim Şahin, hızlı treni Samsun a kazandırmak için kamoyu oluşturmak istediklerini belirterek, Kentte yaşayanlar tek ses olursa, hızlı tren en hızlı şekilde Samsun a kazandırılır dedi

 Tek ses olunursa tren hız kazanır

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ankara-Konya hızlı tren gezisine katılan gazeteciler ile kahvaltıda biraraya geldi. Samsun Sevgi Kafe de düzenlenen kahvaltı programına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay ve Samsun lu basın mensupları katıldı.

KAMUOYU OLUŞTURALIM
Vali İbrahim Şahin, tura katılan gazetecilere teşekkür ederek, Göreve başladığımdan bu yana Samsun a kazandırmak istediğim projelerden bahsetmek istiyorum. Bunlardan birincisi Hızlı Tren Projesi. Bu projeyi ayrılacağım güne kadar söyleyeceğim. İkinci olarak, Cerrahi Aletler ve Samsun dan kuzey ülkelerine hava köprüsü. Bizler, hızlı treni Samsun a kazandırmak için kamoyu oluşturmak istiyoruz. Samsun halkıyla hızlı tren konusunda tek ses olunursa, hızlı tren en hızlı şekilde Samsun a kazandırılır diye konuştu.


MALİYETİ EN DÜŞÜK
Vali Şahin, Samsun projesinde Polatlı- Konya yolu gibi Delice-Havza arasında yeni bir yol yapılması durumunda maliyeti en düşük hızlı tren yolu olacağını belirterek, Çünkü herhangi bir viyadük, tünel ve köprü gerektirmiyor. Biz bu projeyi Samsuna kazandırırsak Ankara da çalışmak isteyen bir kişinin taşınma gibi bir problemi olmayacak ifadelerini kullandı.


CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANIN SÖZÜ VAR
Vali Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü: Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun Samsun  ziyaretinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın makamında brifing verirken tren konusu gündeme geldi. Normal tren yolundan bahsederken neden hızlı tren istemiyorsunuz dedi ve benim yüzüm güldü. Bununla birlikte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdooğan Samsun da yaptığı toplu açlış töreninde Samsun a hızlı tren gelecek dedi. Böyle herşey olgunlaşmışken bizim bunun bir tarafından tutmamız gerekiyor hızlı tren ne kadar hızlı bir şekilde projelendirilir, inşaat aşamasınan geçer ve hızlı tren Samsun a ulaşırsa kent kazanır, bölge kazanır.

Dilber Bahadır EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda gündüz vakti fuhuş pazarlığı

1 Samsun'da gündüz vakti fuhuş pazarlığı

Samsuna şehit ateşi düştü

2 Samsun'a şehit ateşi düştü

Samsundaki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

3 Samsun'daki FETÖ operasyonunda flaş gelişme

Şut bombardımanı

4 Şut bombardımanı

Samsun emniyetine acı haber

5 Samsun emniyetine acı haber

Kuş olup uçmadı ya

6 Kuş olup uçmadı ya...

 Samsunda uyuşturucu ticaretine 125 yıl hapis

7 Samsun'da uyuşturucu ticaretine 12.5 yıl hapis

Samsunda ByLocktan 6 polis gözaltına alındı

8 Samsun'da ByLock'tan 6 polis gözaltına alındı

Samsunspor şehitleri anıldı

9 Samsunspor şehitleri anıldı

O takım çok iyi Samsunsporluydu

10 O takım çok iyi Samsunsporluydu