Valinin silah isyanı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, silah ruhsatı taleplerine adeta isyan etti. Vali Şahin, Ruhsat vermeyince milletvekiline, il başkanına gidiyorlar. O zaman da siz tukaka oluyorsunuz dedi

Valinin silah isyanı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, silah ruhsatı talepleriyle ilgili adeta isyan etti. Samsun da güvenlikle ilgili önemsedikleri konuların başında uyuşturucu ile silahla yaralama ve öldürme olduğunu belirten Vali Şahin, Tabanca ruhsatlarını valiler, tüfeklerin ruhsatını ise kaymakamlar imzalıyor. Ben silah ruhsatı vermek istemiyorum.  Bu defa silah ruhsatı talep edenler milletvekillerimize, il başkanlarımıza ulaşıyor. Vermek istemediğimiz zaman da tukaka oluyoruz. Zaman zaman çelişki yaşıyorum; veriyorsun cinayet işleniyor, vermiyorsun kötü oluyorsun. Bu nedenle silah ruhsatı konusunda son derece hassas davranmamız gerekiyor. Ben bunu sınırlı tutuyorum, bazen çok mu oluyor? diye tedirginlik yaşıyorum. Ama yaralama ve cinayetler ruhsatla da pek ilintili değil. Genelde cinayetler de ruhsatsız silahlarla işleniyor diye konuştu.

SİLAHLA MESAFE ALINMAZ
Vali Şahin, Samsun da yaşanan pompalı cinayet ve yaralamalarla ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, Olayların failleri yakalanarak Samsun a getirildi. İnsanların bu şekilde öldürülmesi asla kabul edilemez, dinimiz buna müsade etmiyor. Ayrıca kanunlarımız da bunu şiddetle yasaklıyor, ülkemizdeki yaptırım ve cezaları biliyorusunuz. Bu anlamda çok daha dikkatli olacağımızı burdan söylemek istiyorum. Emniyet teşkiltımızda 24 saat bu konu ile ilgili mücadelesini sürdüyor. Ayrıca vatandaşın silahla mesafe alamayacağını, bunun yerinin olmadığını bilmesi de lazım  dedi.

KAÇAĞA KARŞI CAYDIRICI OLUYOR
Vali Şahin,  tek seferde Türkiye de bugüne kadar ele geçirilmiş büyük kaçak sigara operasyonunun Samsun da yapıldığını belirterek güvenlik güçlerini kutladı. Vali Şahin, kaçakçılğa karşı  verilen mücadelede büyük parti malların yakalanmasının caydırıcılık açısından son derece önemli olduğunu belirterek, Bu operasyonlar, kaçak sigaraların, kaçak unsunların çok rahat bir şekilde geçemeyeceğini de ortaya koyuyor  ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIREN ÇOK OKUNANLAR

Fındık Fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatları

1 Fındık Fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...

Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz

2 Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz...

Samsun'da korkutan yangın!

3 Samsun'da korkutan yangın!

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

4 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

5 Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

Samsun'da sır ölüm!

6 Samsun'da sır ölüm!

Sıfır hata

7 Sıfır hata

Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

8 Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

9 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü

10 Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü