Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yine ÖSYM skandalı

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, ÖSYM nin düzenlediği KPSS de 12 sorunun hatalı çıktığını belirterek Yine ÖSYM, yine skandal dedi

Yine ÖSYM skandalı

Aktif Eğitimciler Sendikası (AKTİF EĞİTİM-SEN) Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavı nda (KPSS) hatalarının her geçen gün arttığını ifade ederek, Yine ÖSYM, yine skandal diye konuştu.

ÖSYM YE GÜVEN AZALDI
Her yıl tekrarlanan hatalar nedeniyle halkın ÖSYM ye güvenin oldukça azaldığını kaydeden Zor, 2015 KPSS de 12 sorunun iptal olması, 3 sorunun yanıtlarının değiştirilmesi, 7 bin adayın doğru sayılarının sisteme yanlış girilmesi, 2 alanla ilgili olarak mahkemenin devam etmesiyle nedeniyle adayların sonuçlarını henüz öğrenememesi söz konusu. Sınava giren yüz binlerce aday ve onların yakınlarıyla birlikte milyonlarca insanı etkileyen, üzen ve mağduriyetlere sebep olacak bu hatalar zincirinin sorumluluğunu hiç kimsenin üzerine almıyor. Hatta ÖSYM başkanı yapılan eleştirilere bir televizyon kanalında Bazen minik hatalar olabiliyor diye geçiştirmeye çalıştı. Ama o minik hatalar için her itiraz ve başvuru başına adaylardan para alınıyor ifadelerini kullandı.

SORUMLULAR SORUŞTURULSUN
Hükümetin konuyla ilgili soruşturma açmadığını iddia eden Zor şunları söyledi:   Kimsenin suçu üstlenmediği bir durumda KPSS ye girenler mi suçlu oluyor? Büyük devlet olmanın gerekliliği olarak yaşanan sıkıntıların sorumluluğunu üstlenenlerin olmasıdır. Üstlenen yoksa sorumluların hükümet tarafından soruşturmayla bulunmasının gerekiyor. Bizi yöneten siyasilerden adaletle yönetmenin bir gereği olarak işi ehline vermelerini, haksız olarak toplanan paraların iade edilmesini ve bu uygulamalardan vazgeçilmesini istiyoruz.  

Zerrin SOMUNCU 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

3 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Kazanmaya ihtiyacımız var

4 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

5 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Gözyaşları içinde toprağa verildi

7 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Yasak bölge protestosu

10 'Yasak bölge' protestosu