Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yine ÖSYM skandalı

Aktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, ÖSYM nin düzenlediği KPSS de 12 sorunun hatalı çıktığını belirterek Yine ÖSYM, yine skandal dedi

Yine ÖSYM skandalı

Aktif Eğitimciler Sendikası (AKTİF EĞİTİM-SEN) Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavı nda (KPSS) hatalarının her geçen gün arttığını ifade ederek, Yine ÖSYM, yine skandal diye konuştu.

ÖSYM YE GÜVEN AZALDI
Her yıl tekrarlanan hatalar nedeniyle halkın ÖSYM ye güvenin oldukça azaldığını kaydeden Zor, 2015 KPSS de 12 sorunun iptal olması, 3 sorunun yanıtlarının değiştirilmesi, 7 bin adayın doğru sayılarının sisteme yanlış girilmesi, 2 alanla ilgili olarak mahkemenin devam etmesiyle nedeniyle adayların sonuçlarını henüz öğrenememesi söz konusu. Sınava giren yüz binlerce aday ve onların yakınlarıyla birlikte milyonlarca insanı etkileyen, üzen ve mağduriyetlere sebep olacak bu hatalar zincirinin sorumluluğunu hiç kimsenin üzerine almıyor. Hatta ÖSYM başkanı yapılan eleştirilere bir televizyon kanalında Bazen minik hatalar olabiliyor diye geçiştirmeye çalıştı. Ama o minik hatalar için her itiraz ve başvuru başına adaylardan para alınıyor ifadelerini kullandı.

SORUMLULAR SORUŞTURULSUN
Hükümetin konuyla ilgili soruşturma açmadığını iddia eden Zor şunları söyledi:   Kimsenin suçu üstlenmediği bir durumda KPSS ye girenler mi suçlu oluyor? Büyük devlet olmanın gerekliliği olarak yaşanan sıkıntıların sorumluluğunu üstlenenlerin olmasıdır. Üstlenen yoksa sorumluların hükümet tarafından soruşturmayla bulunmasının gerekiyor. Bizi yöneten siyasilerden adaletle yönetmenin bir gereği olarak işi ehline vermelerini, haksız olarak toplanan paraların iade edilmesini ve bu uygulamalardan vazgeçilmesini istiyoruz.  

Zerrin SOMUNCU 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

4 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

5 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunlu şehide son görev

6 Samsunlu şehide son görev!

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Öyle kolay olmadı

8 Öyle kolay olmadı...

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

10 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı