TÜRGEV den Samsun a öğrenci yurdu

TÜRGEV 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için aralarında Samsun un da bulunduğu şehirlerde 17 kız yurdu açıyor

TÜRGEV den Samsun a öğrenci yurdu

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Samsun da kız öğrenci yurdu açıyor. TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada, 2015- 2016 eğitim öğretim yılında 17 yeni yurdun açılışını gerçekleştirecek olan TÜRGEV, 41’e ulaşan yurt sayısıyla kız öğrencilerin eğitimine destek vermeye devam ediyor.  Yeni dönemde Samsun da da kız yurdu açılacak. Anadolu da ki yurt sayısını arttırmayı hedefleyen TÜRGEV, yeni dönemde 18 şehirde hizmetlerine devam ediyor denildi.

8166 ÖĞRENCİYE HİZMET
Açıklamada yurtlarla ilgili şu bilgiler verildi: TÜRGEV olarak yurtlarımızda ve okullarımızda verdiğimiz bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif faaliyetlerle; gelişen Türkiye’ye ayak uydurabilecek; yeni Türkiye’nin inşasına katkıda bulunacak, dengelerin değiştiği global dünyada uluslararası platformlarda söz sahibi olabilecek, özgüveni tam, köklerinin farkında olan, bilinçli; tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendimize düstur edindik. 19 yılda verdiğimiz 1584 mezunumuz ve  8166 öğrencimizle Türkiye çapında varlığımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

KAYITLAR BAŞLADI
TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada yurt kayıtlarının başladığı da ifade edildi. Açıklamada, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci kabulüne başlayan yurdumuz 250 kişilik kapasitesi, uzman kadrosu, konforlu odaları, sosyal, kültürel imkanları ve üniversiteye ulaşım rahatlığıyla öğrencilerimizin hizmetindedir. Rahatın, huzurun ve güvenin markası olan TÜRGEV şimdi tüm kültürlerin buluşabileceği Samsun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile hizmetinizde. TÜRGEV Samsun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler www.turgev.org adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yurtlarımızda yapılacak olan mülakatların ardından 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemi öncesi kesin kayıtlar açıklanmış olacaktır ifadeleri kullanıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı