TÜRGEV den Samsun a öğrenci yurdu

TÜRGEV 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için aralarında Samsun un da bulunduğu şehirlerde 17 kız yurdu açıyor

TÜRGEV den Samsun a öğrenci yurdu

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Samsun da kız öğrenci yurdu açıyor. TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada, 2015- 2016 eğitim öğretim yılında 17 yeni yurdun açılışını gerçekleştirecek olan TÜRGEV, 41’e ulaşan yurt sayısıyla kız öğrencilerin eğitimine destek vermeye devam ediyor.  Yeni dönemde Samsun da da kız yurdu açılacak. Anadolu da ki yurt sayısını arttırmayı hedefleyen TÜRGEV, yeni dönemde 18 şehirde hizmetlerine devam ediyor denildi.

8166 ÖĞRENCİYE HİZMET
Açıklamada yurtlarla ilgili şu bilgiler verildi: TÜRGEV olarak yurtlarımızda ve okullarımızda verdiğimiz bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif faaliyetlerle; gelişen Türkiye’ye ayak uydurabilecek; yeni Türkiye’nin inşasına katkıda bulunacak, dengelerin değiştiği global dünyada uluslararası platformlarda söz sahibi olabilecek, özgüveni tam, köklerinin farkında olan, bilinçli; tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendimize düstur edindik. 19 yılda verdiğimiz 1584 mezunumuz ve  8166 öğrencimizle Türkiye çapında varlığımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

KAYITLAR BAŞLADI
TÜRGEV tarafından yapılan açıklamada yurt kayıtlarının başladığı da ifade edildi. Açıklamada, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci kabulüne başlayan yurdumuz 250 kişilik kapasitesi, uzman kadrosu, konforlu odaları, sosyal, kültürel imkanları ve üniversiteye ulaşım rahatlığıyla öğrencilerimizin hizmetindedir. Rahatın, huzurun ve güvenin markası olan TÜRGEV şimdi tüm kültürlerin buluşabileceği Samsun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile hizmetinizde. TÜRGEV Samsun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler www.turgev.org adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yurtlarımızda yapılacak olan mülakatların ardından 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemi öncesi kesin kayıtlar açıklanmış olacaktır ifadeleri kullanıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

1 On Numara sonuçları açıklandı! Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

2 Meteorolojiden Samsun'a uyarı... Önümüzdeki iki güne dikkat!

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

3 Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatı'na hakaret: 1 gözaltı

Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

4 Samsunspor'da sıra yönetim ve tahtada

Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

5 Samsunspor'da Chibuike bardağı taşırdı

Samsun'da intihar girişimi!

6 Samsun'da intihar girişimi!

Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

7 Samsun'da üst geçidi kullanmayan yaya canından oldu

Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

8 Samsun'da camiye giderken kazada hayatını kaybetti

Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

9 Samsunlular dikkat! Fırtına, sağanak, kar...

Şiddet haritasında Samsun ikinci

10 Şiddet haritasında Samsun ikinci