Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KONUYU ÇARPITMAYALIM...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Zeytinburnu nda Türkiye Gençlik Vakfı nın düzenlediği Genç Diplomat Akademisi programına konuşmacı olarak katıldı.

 KONUYU ÇARPITMAYALIM...

Konuşmasının sonunda soruları yanıtlayan Yıldız a polemiğe yol açan ve kendisine atfedilen 3 gün elektrik vermesek HDP oylarını etkiler sözleri soruldu.

Ben düzeltilecek herhangi bir söz sarf etmedim diyen Bakan Yıldız, O cümlelerimi bir kez daha sarf ediyorum burada. Enerji sektöründe Türkiye nin istikrarını hedef alan, PKK nın saldırıları var. Yalnızca insanımızı, canlarımızı, şehitlerimizi hedef alan değil, aynı zamanda Türkiye nin kalkınmasına katkı koyan projeleri hedef alan saldırıları var. Bunlar yoğunlaştı. Birkaç örnek vereceğim. Bu gece Mardin de bir çimento fabrikasını besleyen yüksek gerilim hattı direklerini devirdiler, sabotaj yaptılar. Orada çimento bir müddet üretilemeyecek, enerjisi olmadığı için. Bunun kime tesiri var. Hakkari Çukurca ya giden elektrik hattı direkleri devrildi. Ulaşım yolları kapandı. Doğalgaz boru hatları patlatıldı. İran- Türkiye Doğalgaz boru hattı patlatılmıştı, dün itibariyle Azerbaycan dan gelen doğalgaz boru hattı patlatıldı. Şimdi siz burada kimi hedef alıyorsunuz ? Çukurca daki vatandaşımız bundan etkileniyor. Güvenlikten dolayı bir gün giremediğimiz alanlar var. Oraya elektriğin gitmesi 2, bazen 3 gün sürüyor. Enerjisiz kalan vatandaşımız bizim vatandaşımız. Ama PKK Kürtçülük adına, Kürt kardeşlerimizi istismar ederek yaptığı bu eylem, kimleri vuruyor ? Oradaki yaşayan Kürt vatandaşımı vuruyor. Biz çok şikayet alıyoruz. PKK yı itham eden çok şikayet alıyoruz. Benim dün bahsettiğim konu budur diye konuştu.

KONUYU BAŞKA TARAFA ÇEKMEYELİM

Konuyu çarpıtıldığını söyleyen Yıldız , Konuyu başka bir tarafa çekmeyelim. Bununla alakalı tabi ki insanımız seçimde değerlendirmesini yapacak. Şimdi böyle deyince bazı basın mensubu arkadaşlar, oyla mı tehdit ediyorsunuz ? Enerji ile mi tehdit ediyorsunuz dediler ? Siz enerji direklerini sabote ederken, iletim hatlarını, üretim hatlarını sabote ederken herhangi bir konu yok. Ben böyle bir gerçeği söylediğimizde sıkıntı var. Böyle birşey olmaz. Büyük resim, PKK nın sabotajlarını ve verdiği zarardan bahsediyor. Siz büyük resmi bırakın. Ondan sonra deyin ki, acaba orada elektrik geç giderse, oylar nasıl tesir altında kalır . Ben vatandaşımızın tüm tercihleriyle beraber ister erken seçim olsun, isterse olmasın. Bu cümleyi de kullandım. Vatandaşımız hangi tercihte bulunacaksa başımız üzerine denildi. Milletimizin iradesi nasıl oluşuyorsa bu o şekliyledir. Çukurca da elektriği kesildiği için, mağdur olan vatandaşım nasılsa Nişantaşı nda doğalgaz boru hattında dolayı kesintiye uğrayacak vatandaşım aynıdır. Bu Türkiye nin tamamını hedef alan bir yapıdır. Ama en fazla da Kürtçülük adına, en fazla Kürt vatandaşımızın aldığı hizmeti aksatan bir yapıdır. Bakın şuanda Azerbaycan hattında doğalgaz gelmiyor. Bundan etkilenebilecek illerimiz var. Biz vatandaşımıza sen AK Partilisin, sen HDP lisin diye hizmet götürmüyoruz. 78 milyonumuza hizmet götürüyoruz. Doğrusu da bu. Ön plana çıkarmamız gereken PKK nin eylemleridir. Bunu bırakıp da konuyu başka bir noktaya getirmeyelim. Ana resim budur. Tabi ki devlet engellenmeyle ilgili gerekeni yapacaktır diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsundaki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

2 Samsun'daki o dershanenin genel müdürüne FETÖ tutuklaması

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

3 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunsporda revizyon

4 Samsunspor'da revizyon

Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası

5 Samsun merkezli FETÖ operasyonunda yeni gözaltı dalgası!

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

6 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

7 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun Adliyesinde FETÖ operasyonu 8 gözaltı

8 Samsun Adliyesi'nde FETÖ operasyonu! 8 gözaltı

Samsun yolunda faciadan dönüldü

9 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

10 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği