KONUYU ÇARPITMAYALIM...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Zeytinburnu nda Türkiye Gençlik Vakfı nın düzenlediği Genç Diplomat Akademisi programına konuşmacı olarak katıldı.

 KONUYU ÇARPITMAYALIM...

Konuşmasının sonunda soruları yanıtlayan Yıldız a polemiğe yol açan ve kendisine atfedilen 3 gün elektrik vermesek HDP oylarını etkiler sözleri soruldu.

Ben düzeltilecek herhangi bir söz sarf etmedim diyen Bakan Yıldız, O cümlelerimi bir kez daha sarf ediyorum burada. Enerji sektöründe Türkiye nin istikrarını hedef alan, PKK nın saldırıları var. Yalnızca insanımızı, canlarımızı, şehitlerimizi hedef alan değil, aynı zamanda Türkiye nin kalkınmasına katkı koyan projeleri hedef alan saldırıları var. Bunlar yoğunlaştı. Birkaç örnek vereceğim. Bu gece Mardin de bir çimento fabrikasını besleyen yüksek gerilim hattı direklerini devirdiler, sabotaj yaptılar. Orada çimento bir müddet üretilemeyecek, enerjisi olmadığı için. Bunun kime tesiri var. Hakkari Çukurca ya giden elektrik hattı direkleri devrildi. Ulaşım yolları kapandı. Doğalgaz boru hatları patlatıldı. İran- Türkiye Doğalgaz boru hattı patlatılmıştı, dün itibariyle Azerbaycan dan gelen doğalgaz boru hattı patlatıldı. Şimdi siz burada kimi hedef alıyorsunuz ? Çukurca daki vatandaşımız bundan etkileniyor. Güvenlikten dolayı bir gün giremediğimiz alanlar var. Oraya elektriğin gitmesi 2, bazen 3 gün sürüyor. Enerjisiz kalan vatandaşımız bizim vatandaşımız. Ama PKK Kürtçülük adına, Kürt kardeşlerimizi istismar ederek yaptığı bu eylem, kimleri vuruyor ? Oradaki yaşayan Kürt vatandaşımı vuruyor. Biz çok şikayet alıyoruz. PKK yı itham eden çok şikayet alıyoruz. Benim dün bahsettiğim konu budur diye konuştu.

KONUYU BAŞKA TARAFA ÇEKMEYELİM

Konuyu çarpıtıldığını söyleyen Yıldız , Konuyu başka bir tarafa çekmeyelim. Bununla alakalı tabi ki insanımız seçimde değerlendirmesini yapacak. Şimdi böyle deyince bazı basın mensubu arkadaşlar, oyla mı tehdit ediyorsunuz ? Enerji ile mi tehdit ediyorsunuz dediler ? Siz enerji direklerini sabote ederken, iletim hatlarını, üretim hatlarını sabote ederken herhangi bir konu yok. Ben böyle bir gerçeği söylediğimizde sıkıntı var. Böyle birşey olmaz. Büyük resim, PKK nın sabotajlarını ve verdiği zarardan bahsediyor. Siz büyük resmi bırakın. Ondan sonra deyin ki, acaba orada elektrik geç giderse, oylar nasıl tesir altında kalır . Ben vatandaşımızın tüm tercihleriyle beraber ister erken seçim olsun, isterse olmasın. Bu cümleyi de kullandım. Vatandaşımız hangi tercihte bulunacaksa başımız üzerine denildi. Milletimizin iradesi nasıl oluşuyorsa bu o şekliyledir. Çukurca da elektriği kesildiği için, mağdur olan vatandaşım nasılsa Nişantaşı nda doğalgaz boru hattında dolayı kesintiye uğrayacak vatandaşım aynıdır. Bu Türkiye nin tamamını hedef alan bir yapıdır. Ama en fazla da Kürtçülük adına, en fazla Kürt vatandaşımızın aldığı hizmeti aksatan bir yapıdır. Bakın şuanda Azerbaycan hattında doğalgaz gelmiyor. Bundan etkilenebilecek illerimiz var. Biz vatandaşımıza sen AK Partilisin, sen HDP lisin diye hizmet götürmüyoruz. 78 milyonumuza hizmet götürüyoruz. Doğrusu da bu. Ön plana çıkarmamız gereken PKK nin eylemleridir. Bunu bırakıp da konuyu başka bir noktaya getirmeyelim. Ana resim budur. Tabi ki devlet engellenmeyle ilgili gerekeni yapacaktır diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

2 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

3 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Karadeniz'de deprem

4 Karadeniz'de deprem

18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

5 18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

6 Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

Samsun sporda marka

7 Samsun sporda marka

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

9 Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu

10 Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu