VİCDAN AZABI DUYDU, GERİ DÖNMEK İSTİYOR

?Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü nde görev yaparken meslekten ayrılan 43 yaşındaki İdris Özlük, artan terör olayları nedeniyle mesleğe dönmek için dilekçeyle başvurdu.

VİCDAN AZABI DUYDU, GERİ DÖNMEK İSTİYOR

Ordu nun Fatsa İlçesi nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası İdris Öklük, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü nde görev yaparken  şeker hastası olması nedeniyle 2 yıl önce istifa etti. Ailesi Kocaeli nde yaşayan kendisi de memleketi Ordu nun Fatsa İlçesi nde ticaretle uğraşan İdris Öklük, son günlerde artan terör saldırıları ve şehit haberleri nedeniyle mesleğine geri dönmeye karar verdiğini söyledi. 

Gayrimenkul sektöründe ticaret yaptığını, gelirinin çok iyi düzeyde olduğunu anlatan İdris Öklük, 2 askerin şehit olduğu, 31 askerin yaralandığı Ağrı nın Doğubayazıt ilçesindeki Karabulak Jandarma Karakolu na PKK nın saldırı düzenlemesinden sonra yeniden mesleğe dönmek istedi. Öklük, Ağrı daki saldırı haberini televizyondan izledim ve çok etkilendim. Vicdan azabı duymaya başladım. Devletin bana verdiği bir eğitim var. Özel Harekat ta çalıştım 15 yıl. 4 yıl Tunceli de görev yaptım. Tecrübeliyim, bunu değerlendirmek için dilekçe verdim.Nerede görev verirlerse gitmek istiyorum dedi.

Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü ne yeniden mesleğe dönmek için bugün dilekçe veren İdris Öklük ün dilekçesi değerlendirilmek üzere İl Emniyet Müdürlüğü ne gönderildi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

2 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı