Vali iktidarın değil, Samsun un valisidir

Silah ruhsatı imzalamak için kendisine milletvekilleri ve il başkanlarından gelen talepleri öne süren Samsun Valisi İbrahim Şahin için, Vali iktidarın değil, Samsun halkının valisidir, öyle olması gerekir dedi

 Vali iktidarın değil, Samsun un valisidir

Samsun Valisi İbrahim Şahin in silah ruhsatı verilmesi ile ilgili olarak, Silah ruhsatını vermek istemiyorum. Bu defa ruhsat talep edenler, milletvekillerine, il başkanlarına ulaşıyor. Vermek istemediğimizde de tukaka oluyoruz şeklindeki açıklamasına CHP İl Başkanı Dinçer Soylu dan tepki geldi. Soylu, Vali nin iktidarın değil Samsun un Valisi olması gerektiğini ifade etti.

BENİM BÖYLE İSTEĞİM OLMADI
Vali Şahin in açıklamasına değinen CHP İl Başkanı, Bugün Samsun Valisi İbrahim Şahin in silah için yakınlarına ruhsatları verilmesiyle ilgili haklı serzenişlerini gördüm. Silah ruhsatı için milletvekilleri ve il başkanları aracılığıyla Valimize istekte bulunuyorlarmış. Sanıyorum AKP nin il başkanını kastediyor. Valimiz konuyla ilgili rahasızlığını iletmiş. Rahatsızlık konusunda haklıdırlar. Ancak Vali iktidarın değil, Samsun halkının valisidir, öyle olması gerekir. Düşünebiliyor musunuz, Samsun un en yetkili kişisinden bazı isteklerde bulunan zihniyet, daha ne gibi isteklerde bulunuyordur kimbilir. Ben Cumhuriyet Halk Partisi nin il başkanı olarak bugüne kadar ne şahsım ne bir üyem adına Vali Bey den hiçbir istekte bulunmadım diye konuştu.

BATAĞA GÖTÜRÜYOR
Koalisyon görüşmelerine de değinen Soylu şunları söyledi: 7 Haziran seçimleri sonrası halkımız CHP, MHP ve HDP ye buyrun hükümeti siz kurun dedi ama ne yazık ki bu üç parti bir araya gelemedi. AKP koalisyon turlarına başladı ama biz koalisyon için çok uğraştık ama kimse bu işe yanaşmadı demagojisi yapacaktır. Biz bunun bilincindeyiz. Genel Başkanımız koltuk hiç önemli değil dedi ve koalisyon için her türlü fedakarlığı yaptı. Türkiye istikrar kazansın, terör sona ersin, analar gözyaşı dökmesin diye uğraştı. Belki Başbakan Davutoğlu nda bir çaba olabilir ama kesinlikle AKP de bir koalisyon çabası yok. CHP elinden geleni yapıyor, millet iradesini kendi ilkelerinden taviz vermek pahasına da olsa yerine getirmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı nı bir tek adam lık hırsı bürümüş, Türkiye yi batağa götürüyor.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

1 Samsun'da içkili restoranda cinayet davası

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

2 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

3 Altın Kelebek'te Samsun rüzgarı

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

4 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

5 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

6 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

7 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

8 Samsun'da FETÖ'den yargılanan öğretmen itirafçı oldu

Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

9 Samsun'da FETÖ'nün 'yurt abisi'ne hapis cezası

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

10 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...