Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Vali iktidarın değil, Samsun un valisidir

Silah ruhsatı imzalamak için kendisine milletvekilleri ve il başkanlarından gelen talepleri öne süren Samsun Valisi İbrahim Şahin için, Vali iktidarın değil, Samsun halkının valisidir, öyle olması gerekir dedi

 Vali iktidarın değil,  Samsun un valisidir

Samsun Valisi İbrahim Şahin in silah ruhsatı verilmesi ile ilgili olarak, Silah ruhsatını vermek istemiyorum. Bu defa ruhsat talep edenler, milletvekillerine, il başkanlarına ulaşıyor. Vermek istemediğimizde de tukaka oluyoruz şeklindeki açıklamasına CHP İl Başkanı Dinçer Soylu dan tepki geldi. Soylu, Vali nin iktidarın değil Samsun un Valisi olması gerektiğini ifade etti.

BENİM BÖYLE İSTEĞİM OLMADI
Vali Şahin in açıklamasına değinen CHP İl Başkanı, Bugün Samsun Valisi İbrahim Şahin in silah için yakınlarına ruhsatları verilmesiyle ilgili haklı serzenişlerini gördüm. Silah ruhsatı için milletvekilleri ve il başkanları aracılığıyla Valimize istekte bulunuyorlarmış. Sanıyorum AKP nin il başkanını kastediyor. Valimiz konuyla ilgili rahasızlığını iletmiş. Rahatsızlık konusunda haklıdırlar. Ancak Vali iktidarın değil, Samsun halkının valisidir, öyle olması gerekir. Düşünebiliyor musunuz, Samsun un en yetkili kişisinden bazı isteklerde bulunan zihniyet, daha ne gibi isteklerde bulunuyordur kimbilir. Ben Cumhuriyet Halk Partisi nin il başkanı olarak bugüne kadar ne şahsım ne bir üyem adına Vali Bey den hiçbir istekte bulunmadım diye konuştu.

BATAĞA GÖTÜRÜYOR
Koalisyon görüşmelerine de değinen Soylu şunları söyledi: 7 Haziran seçimleri sonrası halkımız CHP, MHP ve HDP ye buyrun hükümeti siz kurun dedi ama ne yazık ki bu üç parti bir araya gelemedi. AKP koalisyon turlarına başladı ama biz koalisyon için çok uğraştık ama kimse bu işe yanaşmadı demagojisi yapacaktır. Biz bunun bilincindeyiz. Genel Başkanımız koltuk hiç önemli değil dedi ve koalisyon için her türlü fedakarlığı yaptı. Türkiye istikrar kazansın, terör sona ersin, analar gözyaşı dökmesin diye uğraştı. Belki Başbakan Davutoğlu nda bir çaba olabilir ama kesinlikle AKP de bir koalisyon çabası yok. CHP elinden geleni yapıyor, millet iradesini kendi ilkelerinden taviz vermek pahasına da olsa yerine getirmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı nı bir tek adam lık hırsı bürümüş, Türkiye yi batağa götürüyor.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

1 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

2 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

3 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

4 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

5 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

6 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

7 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

8 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi