Dershane belirsizliği bitmeli

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, dershanelerle ilgili belirsizliğin giderilmediğini ifade ederek Eğitim öğretim böyle bir boşluğu kabul etmez, bir an önce belirsizliğin ortadan kalkması gerekli dedi

Dershane belirsizliği bitmeli

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ) Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, dershanelerle ilgili süregelen belirsizliğin giderilmediğini ifade ederek Eğitim öğretim böyle bir boşluğu kabul etmez, bir an önce belirsizliğin ortadan kalkması gerekli ifadelerini kullandı.

MERDİVENALTI DERSHANECİLİK BAŞLAR
Dersanelerle ilgili anayasa mahkemesinin kesin kararını açıklaması ile birlikte kamuoyunda farklı yorumlar gündeme geldiğini kaydeden Kara, Bir kısım sendika temsilcileri ve genel başkanlar bu konuda çeşitli polemikler yaşanmasına neden olan açıklamalar yaptılar. Gerçek şu ki artık dersaneler bu yasa ile birlikte eski dershane statüsü ile yollarına devam edemeyecek. Yani yasa dersanelerin adlarının dershane olarak açılmasına imkan vermeyecek bir düzenleme getirdi. Dolayısıyla yasa bir şekli ile iptal olmadı ancak kavramı değişti. Sınav odaklı eğitim sistemimiz dershaneleri ortaya çıkarmıştır. Bunu ortadan kaldırmanın tek yolu öğrencilerin alanlarında yeterli eğitim görmeleri ile olacaktır. buna çözüm bulmadan dershaneler kapatılamaz. aksi takdirde merdiven altı dershanecilik başlayacak diye konuştu.

TEREDDÜT İÇİNDE
Okulların açılmasına bir buçuk ay kaldığını ve bakanlığın bir an önce lise mezun durumunda olan bir milyonu aşkın öğrenci ile ilgili kararını vermesi gerektiğini ifade eden Kara şunları söyledi: Bu kararı sendikalar, veliler, öğrenciler, dershaneye dönüştürülen temel liseler ve tabii liseye dönüşmemiş dershaneler de tereddüt içinde bekliyorlar. Dolayısı ile biz diyoruz ki eğitim öğretim böyle bir boşluğu kabul etmez. Bir an önce tereddütlerin  ortadan kaldırılması lazım. Biz sendika olarak kültürel sportif etkinliklerle desteklenmiş en iyi eğitimin okullarda verileceğine inanıyoruz. Açılan temel liselerin böyle bir yapısı yoktur. Milli eğitim yetkililerimizden de bu okulların altyapılarının bir an önce tamamen hazır hale getirmesini bekliyoruz.  

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

2 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

3 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

4 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

5 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Ve atları da vururlar...

6 Ve atları da vururlar...

Önce çarptı, sonra darp etti

7 Önce çarptı, sonra darp etti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

8 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Konya'da fener alayı coşkusu

9 Konya'da fener alayı coşkusu

Palet deposunda yangın

10 Palet deposunda yangın