2. Uluslararası Parkinson Kursu Başladı

“2. Uluslararası Parkinson Hastalığı ve Beyin Pili Kursu” Samsun’da başladı.

2. Uluslararası Parkinson Kursu Başladı

2013 yılında Samsun’da ilk kez düzenlenen “Hareket Bozukluklarında Derin Beyin Stimülasyonu Pratigi ve Prensipleri”, baslıklı Uluslararası Parkinson Cerrahisi Kursu’nun ikincisi 6-8 Ağustos 2015 tarihleri arasında yine Samsun’da düzenleniyor. Bu yıl; “Hareket Bozuklukları, Epilepsi ve Psikiyatrik Hastalıklarda Derin Beyin Stimülasyonundaki Gelişmeler” adıyla düzenlenen kursta parkinson hastalığına ek olarak epilepsi hastalığında ve ağır depresyon ya da takıntı hastalığı gibi psikiyatrik hastalıklarda da uygulanmaya başlayan beyin pili ameliyatlarındaki en son gelişmeler, kursiyerlere anlatılacak. “2. Uluslararası Parkinson Hastalığı ve Beyin Pili Kursu” Samsun’da bir otelin toplantı salonunda gerçekleştiriliyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Avrupa Nörolojik Bilimler Yüksekokulu (EURON), Akdeniz Nörolojik Bilimler Dernegi (MNS) ve Maastricht Üniversitesi Tıp Merkezi’nce ortaklaşa düzenlenen kursun direktörlüğünü Maastricht Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Öğretim üyesi Prof. Dr. Yasin Temel ve OMÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak yapıyor.

Kurs direktörleri, hem yurt dışından hem de yurt içinden branşlarında deneyimli pek çok bilim insanının kursun ilk bölümünde katılımcılara ilgili hastalıklardaki belirtiler, cerrahi teknik, cerrahi anatomi ve ilgili bilimsel ilkeler hakkında eğitim vereceğini söylediler. Kursun ikinci bölümünde bir parkinson hastasında yapılan en gelişmiş düzeyde bir beyin pili ameliyatının kamera kaydı ve uydu yayını ile ameliyat odasından toplantı salonuna görüntü aktarımıyla canlı olarak yapılacak ve kursiyerlere izlettirilecek. Kursun üçüncü ve son bölümünde ise bazı merkezlerin beyin pili ameliyatlarındaki tecrübeleri ve özellikli bazı konular üzerinde durulacak ve vaka tartışmaları yapılacak.

“ BİLGİYİ DİĞER İNSANLARLA DA PAYLAŞMAYI HEDEFLEDİK”

“2. Uluslararası Parkinson Hastalığı ve Beyin Pili Kursu”nun açılış konuşmasını yapan OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Kursu düzenleyen ekiple beraber 4 yılın üzerinde bir geçmişe sahibiz. Kendileriyle yapmış olduğumuz yoğun temaslar sayesinde sadece kendi alanımızda mesafe almak değil aynı zamanda bu bilgiyi diğer insanlarla da paylaşmayı hedefledik. Bugün burada seçkin, nezih ve istekli bir topluluğu görmekten büyük mutluluk duydum. OMÜ olarak böyle toplantılara desteğimiz her zaman devam edecek” dedi.

“2. Uluslararası Parkinson Hastalığı ve Beyin Pili Kursu” 8 Ağustos’ta sona erecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

1 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

2 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da Demet öğretmene vefa

3 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

4 Samsun'daki yasak aşk intiharında flaş gelişme! 33 gün önce söylemişti...

Ufuk Budak Almanya'da

5 Ufuk Budak Almanya'da

 İlkel ulaşım Meclis'te

6 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

7 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Samsun'da tavuk hırsızlığı

8 Samsun'da tavuk hırsızlığı

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

9 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

Gözler Beşir'de

10 Gözler Beşir'de