İşte Vali nin iki mesleği

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Benim iki tane mesleğim var. Biri köprücülük. Diğeri balıkçılıktır dedi

İşte Vali nin iki mesleği

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Su Ürünleri Yetiştirici Birliği’nin Yakakent İlçesi nde düzenlediği  ‘Su Ürünleri Sektörel Toplantısı’na katılan Vali İbrahim Şahin, iki mesleği olduğunu açıkladı.
Toplantıya Vali İbrahim şahin in yanı sıra Büyükşehir Beledile Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı. Vali Şahin, kendisinin de balıkçı olduğunu hatırlatarak, Karşınızda Türkiye’de ilk defa kafeste, tatlı sularda alabalık yetiştiren bir adam var. Aygır Gölü Köyü’nde balıkçılık yaptım. Benim iki tane mesleğim var. Biri köprücülük. Diğeri balıkçılıktır. Bizim bu konuda sizlere önerim şudur; usulüne uygun olarak bu sektörle ilgili sorunlarınızı bizlere ve diğer ilgili kişilere bir defa değil yüzlerce defa söylemeniz gerekiyor. Siz bize söyleyeceksiniz bizleri yoracaksınız ki bizler de karar vericilere gidip bunları düzelttireceği  diye konuştu.

MESAFE ALACAĞIZ
Yakakent’in bir balıkçı kasabası olduğunu kaydeden Vali Şahin şunları söyledi: Nüfusunun üçte biri balıkçılıkla geçiniyor. Bizim bazı konularda daha sağlıklı ve bilimsel olarak ses tonumuzu insanları incitmeden yükseltmemiz gerekiyor. Balıkçı barınaklarını ve marinaları düzenli ve temiz bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Buralara sizlerin sahip çıkması gerekiyor. Biz bu toplantıları önce Samsun ölçeğinde yapacağız. Samsun’da bu konuları biraz rafine hale getirdikten sonra çalıştay yapacağız. Böylelikle biz balıkçılığı, balık yetiştiriciliğini veya avcılığı en azından Samsun’un gündemine veya Türkiye’nin gündemine taşırız. Bu konuda gücümüz yettiğince mesafe alacağız. Samsun ekonomisine bizim mutlak suretle çok ciddi girdiler getirmemiz gerekiyor.

SEKTÖR GELİŞECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Samsun’da su ürünleri sektörünün önemli bir ekonomiye sahip olduğunu, Karadeniz’de balıkçılığın ve su ürünleri ticaretinin en yoğun yapıldığı şehir konumunda bulunduğunu ifade eerek, “Şehrimizde önemli ekonomik kazanımları olan ve kent ekonomisine canlılık katan su ürünleri sektörünü daha da geliştirmemiz gerekiyor. Yaşanan sorunları ortadan kaldırmak da bizlerin görevi. Atacağımız adımlarla inşallah sektör, daha çok gelişecek. Bu konuda elimizden gelen bütün çabayı harcamaya hazırız.” şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

2 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

Terminalde şüpheli koli alarmı

3 Terminalde şüpheli koli alarmı

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

4 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı

5 Karaman'da ilk kez gece maçı oynandı