BIÇAĞIN ÜSTÜNE DÜŞTÜ

Şoke eden savunma...

 BIÇAĞIN ÜSTÜNE DÜŞTÜ

Kadıköy Yeldeğirmeni nde arkadaşları ile kartopu oynarken bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü cinayetine ilişkin Serkan Azizoğlu nun Kasten adam öldürmek , Nazım Coşanar ın ise Kasten adam öldürmeye yardım etmek suçundan yargılanmasına başlandı.

DAVAYA ÇOK SAYIDA DESTEKÇİ

Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen 2 sanıklı 13 şikayetçisi olan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Serkan Azizoğlu ve tutuksuz sanık Nazım Coşanar hazır bulundu. Duruşmaya Nuh Köklü nün annesi Çiğdem Köklü, ağabeyi Sedat Köklü, kardeşi Havva Ağkün, bazı müştekiler, çeşitli illerin barolarından yüze yakın avukat, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş da geldi. 

HAKİM: BIÇAKLADIĞIN ANI HATIRLAMIYOR MUSUN?

Duruşmada kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan tutuklu sanık Serkan Azizoğlu, evli, 2 çocuklu ve mesleğinin aktar olduğunu belirterek, Suçlamaların hiçbirine katılmıyorum. Tek bir kartopu değildi, baya geldi camıma. Büyük ve pahalı bir cam. Atmayın dedim ve dükkana girdim. Böyle dedikten sonra daha fazla attılar. Kocaman adamlarsınız atmaya utanmıyorsunuz dedim. Sana mı soracağız kartopu oynayacağımızı dediler. Bana vurdular. Sonra dükkana girdim, içerden sopa aldım. Dışarı çıktığımda yine vurdular tekrar içeri girip bıçak alıp dışarı çıktım. Vurdular, küfrettiler. Konteyner düştü üzerimize, ah diye bir ses geldi. Gerisini hatırlamıyorum dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı Selçuk Kaya, Bıçakladığın anı hatırlamıyor musun diye sordu. Sanık Azizoğlu, O anı hatırlayamıyorum. Evimden işime, işimden evime giderim. Onları tanımam. Bir çocuğum var devamlı onu hastaneye götürürüm. Onun derdine düşmüşüm. Benim bu insanlarla ne alıp veremediğim var diye konuştu. 

BEN VURMADIM, BIÇAĞIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Mahkeme Başkanı Kaya, sanığın poliste verdiği ifadesi ile mahkemede verdiği ifadede çelişkiler olduğunu belirtti. Bunun üzerine Azizoğlu olaydan sonra kendisinde olmadığını belirterek, Birinci kez uyardım. İkincide arbede yaşandı, dükkana üçüncü kez girdiğimde sopayla çıktım, dördüncüde de bıçakla çıktım. Ben vurmadım, bıçağın üzerine düştü. Bıçakla vurma anını hatırlamıyorum. Ben yerdeydim, beni darp ediyorlardı şeklinde konuştu. Azizoğlu nun avukatı ise , Delilller tam toplanmamış. Olay yeri görüntüleri TÜBİTAK a gönderilsin. Bıçaklama mı oldu, kaza mı oldu bunlar net bir şekilde ortaya çıkacaktır dedi. Duruşma bir diğer sanığın ifadesinin alınması ile devam ediyor. 

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda Nuh Köklü ve yakın dostlarının saat 21.00 de Kadıköy Boğa Heykeli nin bulunduğu yerde toplanıp bir arkadaşlarının evine çay içmeye giderken birbirlerine kar topu atarak şakalaşmaya başladığı anlatıldı. Kar toplarından birinin Karakolhane Caddesi üzerindeki baharat dükkanının camına isabet etmesi üzerine dükkan sahibi Serkan Azizoğlu nun Uzaklaşın lan buradan, o cam kaç para biliyor musunuz, gidin nerede oynarsanız oynayın diyerek küfrettiği belirtilen iddianamede, yaşanan tartışma sonucu Serkan Azizoğlu nun, Nuh Köklü nün göğsüne bıçağı sapladığı belirtildi. 

İddianamede, gazeteci Nuh Köklü yü kartopu kavgası yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle Serkan Azizoğlu hakkında, Kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası, Köklü nün arkadaşı olan 13 kişiye karşı Kasten yaralamaya teşebbüs , Tehdit ve Hakaret suçlarını işlediği gerekçesiyle de toplamda 3 yıl 9 aydan 11,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Olay sırasında Serkan Azizoğlu na yardım eden bir esnaf hakkında ise Kasten adam öldürmeye yardım etmek suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. 

AMACIM ONLARI AYIRMAKTI

Tutuklu sanık Serkan Azizoğlu nun ardından, tutuksuz sanık Nazım Coşanar olayı ilk önce dükkanının camından izlediğini belirterek, Serkan elindeki sopayı insanlara savurdu, elinden düşürdü. Başka biri aldı sopayı, Serkan da içeri girdi. Dükkanın camından aşağı seyrediyordum. İçerden bıçak alıp dışarı çıktı ve etrafına savurmaya başladı. Olay boyut değiştirdi. Dışarısı çok kalabalıktı. Aşağı indim. Bir arkadaşı sırt çantasından çektim, tekme atıyordu ve çekmem ayırmak amaçlıydı. Serkan ın elinde bıçak vardı. Amacım onları ayırmaktı. Ayıramadım. Bir ses geldi, rahmetli ara sokağa girdi ve yere yığıldı. Ben esnafım işinde gücündeyim. Olay baya büyüdü diye ayırmak istedim Sadece bir arkadaşı tuttum ve geri çektim başka bir şey yapmadım dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Selçuk Kaya, Serkan bıçağı alsın diye mi o kişiyi sırtından çektin diye sordu. Sanık Coşanar, Serkan bıçağı alsın diye o kişiyi sırtından çekmedim şeklinde cevap verdi.

KARTOPU YÜZÜNDEN BİR İNSANIN ÖLMESİ BENİ ÇOK YARALADI

Sanıkların ifadelerinin ardından müşteki avukatlarından Mehmet Ümit Erdem sanık Serkan Azizoğlu na, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Esnaf gerektiğinde polistir, kahramandır sözü var. Bu saikle mi hareket ettiniz, asayişi sağlamaya mı çalıştınız? Neden polisi aramak yerine kendiniz ceza vermeyi tercih ettiniz diye sordu. Azizoğlu ise Esnaf esnaftır, polis polistir. Polisi arasam yarım saat sonra geliyor. Ben kimseyi kovalamadım, ben onlardan kaçtım diye konuştu. Herhangi bir siyasi görüşü olup olmadığı sorulan Nazım Coşanar ise, Bir kartopu yüzünden bir insanın ölmesi beni çok yaraladı. Hiçbir siyasi partiye üye değilim dedi.

DURUŞMA SALONUNA PANKART ASILDI

Sanıkların savunmalarının ardından müştekilerin ifadelerinin alınmasına geçildi. Müştekilerden avukat Tamer Doğan, Saat 21:00 sıralarında köşe başında arkadaşımla sohbet ediyordum. O sırada bizim kartopu oyunumuz bitmişti. Ama Serkan Azizoğlu nun bizi 15 dakika kadar izledi. Ara sokakta bir aracın üzerinde çok kar vardı. Eve girmeden önce arabanın üzerindeki karları birbirimize attık. Serkan Azizoğlu nun dükkanına bir kaç kar topu geldi. Biz yıllardır orada esnafa destek ol kampanyası yaptık. Bu aile bize destek vermemişti. Olay anında yanımıza gelip bize bağırarak Uzaklaşın dedi. Biz esnafı sakinleştirmeye çalıştık. Nuh gelip Niye lanlı konuşuyorsun dedi. Sonra Bu camın kaç para olduğunu biliyor musunuz diye küfür etti. Bıçaklama olayı oldu. Benim raporum var. Sıkarım, bıçaklarım diye bıçağı temizledikten sonra bağırmaya başladı dedi. Bu sırada müştekiler olayın meydana geldiği sokağın fotoğraflarını mahkeme heyetine gösterdi.

Bunun üzerine müşteki avukatları tarafından olay yerinin fotoğrafını içeren büyük bir pankartı bant ile duruşma salonunun bulunduğu duvara asıldı. Pankart üzerinden olay anlatımı yapıldı.


AH DİYE BAĞIRDI...

Nuh Köklü nün nişanlısı müşteki Ferda Sayın olay günü kartopu oynamayıp sokakta arkadaşlarını beklediğini belirterek, Arabanın üzerindeki karla oynuyorlardı. İçerden aktar çıkıp Ne yapıyorsunuz lan diye bağırdı, oynamayın burada diyerek küfretti. Nuh da Neden lanlı konuşuyorsun dedi. Konuşurum, gerekirse sıkarım bir gün yatar çıkarım dedi. Elinde büyük bir sopayla dükkandan çıkarak hepimize savurdu. Arkadaşımız Tamer Uzaklaşalım dedi. Yine dükkana girip bu sefer bıçakla çıktı, savurdu. Bağrışma yaşandı. Konteyner ile arkadaşımız Emrah ı düşürmeye çalıştı. Nuh bağırdı Ah diye. Çok kanaması vardı, tampon yaptım. Yolda solunumu ve kalbi durdu. Şikayetçiyim dedi. 

Duruşma diğer müştekilerin ifadelerinin alınması ile devam ediyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Sokak hayvanları annesiz kaldı

1 Sokak hayvanları annesiz kaldı

Samsun'da otelde cinayet şüphesi

2 Samsun'da otelde cinayet şüphesi

Ayite'ye iki talip

3 Ayite'ye iki talip

Bu ikili listede

4 Bu ikili listede

Samsun milletvekili seçim sonuçları

5 Samsun milletvekili seçim sonuçları

SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

6 SAMSUNSPOR SALONA AÇILIYOR

Samsunspor'da çekiliş sürprizi

7 Samsunspor'da çekiliş sürprizi

Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

8 Türkiye geneli milletvekili seçim sonuçları

Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

9 Samsun cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

10 Türkiye geneli Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları