Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Helikopter pisti törenle hizmette

Samsun un Bafra İlçesi nde yapımı tamamlanan 3 nolu sağlık hizmetleri istasyonu helikopter pisti Vali İbrahim Şahin in katıldığı törenle hizmete girdi

Helikopter pisti törenle hizmette

Samsun un Bafra İlçesi nde yapımı tamamlanan 3 nolu sağlık hizmetleri istasyonu helikopter pisti törenle hizmete girdi. Törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, müdürler, amirler ve vatandaşlar katıldı.

İMECE KÜLTÜRÜNÜN ESERİ
Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın yeni istasyon sayesinde Samsun- Sinop karayolunda meydana gelen kazalara daha kısa sürede ulaşabileceklerini söyledi.
Bafra da imece kültürünün çok iyi bir şekilde devam ettiğini belirten Bafra Kaymakamı Halis Arslan ise, Burada açılışını gerçekleştireceğimiz bu eser, değişik kurum ve şirketlerin bir araya gelerek imece usulü Baframıza kazandırdığı bir hizmettir. Bafra da imece usulünün örneği olan bu eser küçük görünse de büyük hizmetler verecektir dedi.


BAFRA GÜZEL HİZMETLERE LAYIK
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, sağlık alanına çok ciddi katkılar sağlandığını belirterek, şunları söyledi: Ama Türkiye son 10-15 yıl içerisinde sağlık alanında aldığı mesafeyi zaman zaman hatırlatmak lazım. Nereden nereye geldiğimizi düşünmek lazım eskiden kara ambulansını bulamazken şimdi hava ambulanslarından bahsediyoruz. Şunu bilmenizi isterim ki sağlık konusunda inkar edilemez bir mesafe alındı. Böyle bir pistinde Bafra ya kazandırılması çok önemli çünkü Bafra nüfus itibariyle Samsun un en büyük ilçesidir bundan dolayı da böyle güzel hizmetlere de layıktır diye düşünüyorum.  

İstasyonun yapımında emeği geçen iş adamlarına ve Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın a teşekkür plaketi veren Vali Şahin, kestiği açılış kurdelesinin ardından sağlık çalışanlarından hava ambulansı ile ilgili bilgi aldı. Vali Şahin 112 Hava Ambulansı na binerek Samsun a döndü.

Ümit CEYLAN

 EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

4 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

5 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunda cami eylemi

6 Samsun'da cami eylemi!

İşte Samsunspordaki sakat futbolcularda son durum

7 İşte Samsunspor'daki sakat futbolcularda son durum

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

9 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsunda TIR devrildi Faciadan dönüldü

10 Samsun'da TIR devrildi! Faciadan dönüldü