Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Helikopter pisti törenle hizmette

Samsun un Bafra İlçesi nde yapımı tamamlanan 3 nolu sağlık hizmetleri istasyonu helikopter pisti Vali İbrahim Şahin in katıldığı törenle hizmete girdi

Helikopter pisti törenle hizmette

Samsun un Bafra İlçesi nde yapımı tamamlanan 3 nolu sağlık hizmetleri istasyonu helikopter pisti törenle hizmete girdi. Törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, müdürler, amirler ve vatandaşlar katıldı.

İMECE KÜLTÜRÜNÜN ESERİ
Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın yeni istasyon sayesinde Samsun- Sinop karayolunda meydana gelen kazalara daha kısa sürede ulaşabileceklerini söyledi.
Bafra da imece kültürünün çok iyi bir şekilde devam ettiğini belirten Bafra Kaymakamı Halis Arslan ise, Burada açılışını gerçekleştireceğimiz bu eser, değişik kurum ve şirketlerin bir araya gelerek imece usulü Baframıza kazandırdığı bir hizmettir. Bafra da imece usulünün örneği olan bu eser küçük görünse de büyük hizmetler verecektir dedi.


BAFRA GÜZEL HİZMETLERE LAYIK
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, sağlık alanına çok ciddi katkılar sağlandığını belirterek, şunları söyledi: Ama Türkiye son 10-15 yıl içerisinde sağlık alanında aldığı mesafeyi zaman zaman hatırlatmak lazım. Nereden nereye geldiğimizi düşünmek lazım eskiden kara ambulansını bulamazken şimdi hava ambulanslarından bahsediyoruz. Şunu bilmenizi isterim ki sağlık konusunda inkar edilemez bir mesafe alındı. Böyle bir pistinde Bafra ya kazandırılması çok önemli çünkü Bafra nüfus itibariyle Samsun un en büyük ilçesidir bundan dolayı da böyle güzel hizmetlere de layıktır diye düşünüyorum.  

İstasyonun yapımında emeği geçen iş adamlarına ve Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın a teşekkür plaketi veren Vali Şahin, kestiği açılış kurdelesinin ardından sağlık çalışanlarından hava ambulansı ile ilgili bilgi aldı. Vali Şahin 112 Hava Ambulansı na binerek Samsun a döndü.

Ümit CEYLAN

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Buz tutan barajda kayboldu

2 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

3 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

4 Samsunspor'dan 5'li imza

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

5 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

Futbol şehitlerine beste

6 Futbol şehitlerine beste

Okmeydanında terör operasyonu  5 gözaltı

7 Okmeydanı'nda terör operasyonu : 5 gözaltı

AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret

8 AK Parti Teşkilatından İl Müftüsüne ziyaret

FETÖnün imamları gözaltına alındı

9 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Partili iş adamının işyeri kurşunlandı

10 AK Partili iş adamının işyeri kurşunlandı