Adrenalin Tutkunlarının Adresi “Sukay”

Türkiye’nin ilk ve tek deniz üzerindeki su kayağı merkezi, adrenalin tutkunlarının akınına uğruyor.

Adrenalin Tutkunlarının Adresi “Sukay”

Samsun’un Canik ilçesindeki Belediyeevleri sahil kısmına 2010 yılında kurulan ve 2011 yılında faaliyete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı Merkezi (SUKAY), su kayağı tutkunlarının ilgi odağı olmaya başladı. Gündüzleri SUKAY’ın tadını çıkartan vatandaşlar, akşam serinliğinde de plaj voleybolu oynama fırsatı buluyorlar.

Yaz boyu Türkiye’nin çeşitli illerinden su kayağı sevenleri konuk eden Samsun SUKAY Tesisleri, Türkiye’nin deniz üzerindeki ilk ve tek tesis olma özelliğini de taşıyor.

Tesis hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi SUKAY Tesis Müdürü Erdal Yavuz, “SUKAY 2010 yılının Ekim ayında kuruldu. 2011 yılının Nisan ayında da faaliyete geçti. Türkiye’nin kablolu su kayağı olarak sayılı tesislerinden birisidir. Ayrıca deniz üzerindeki ilk ve tek tesisidir. Diğer tesisler ise yapay göletler veya havuzlar üzerine inşa edilmiştir. 2011 yılından itibaren Samsun’a Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirlerimize su kayağı eğitimi vererek, su kayağı yapmalarını sağlıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kablolu Su Kayağı takımlarının olduğunu da ifade eden Yavuz, “Takımımızın geçtiğimiz yıllarda katıldığı şampiyonalarda çeşitli derecelerimiz var. Takım olarak çok iyi durumdayız. Şu anda 35 öğrencimiz var. 16 sporcumuz da lisanslı ve yarışacak seviyedeler. Günden güne de vatandaşlarımızdan talepler alıyoruz. Herkesin bu sporu yapmasını tavsiye ederim. Çünkü sağlık açısından vücuda verdiği iyi şeyler var. Vücudun bütün kaslarını çalıştırıyor. Bu sporumuz, 7’den 70’şe herkesin yapabileceği bir spordur. Bu sporu yapmanız için sadece yüzme bilmeniz gerekiyor. Biz gelenlere eğitim veriyoruz” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

2 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

5 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

7 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

8 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Babasını, boğazını keserek öldürdü

10 Babasını, boğazını keserek öldürdü