Türkiye Yüzde 20’lik İstihdam Artışı İle Dünyada Tek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Son 6-7 yıllık süreçte ekonomik krizden sonra dünyada işsizlikle mücadele ve istihdam noktasında yüzde 20’lik istihdam artışı sağlayan yeryüzünde ikinci bir ülke söz konusu değil dedi.

 Türkiye Yüzde 20’lik İstihdam Artışı İle Dünyada Tek

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, İŞKUR il müdürlüklerine yönelik gerçekleştirdiği gezi programı dahilinde geldiği Sinop’ta İŞKUR çalışanlarıyla buluştu. İŞKUR İl Müdür Vekili Fikret Bilgili’den kurum faaliyetleri hakkında bilgi alan Cafer Uzunkaya, kurum çalışanlarıyla toplantı yaptı.

Burada yaptığı açıklamasında Türkiye genelinde ki istihdam oranlarını değerlendiren Cafer Uzunkaya, Son 6-7 yıllık süreçte ekonomik krizden sonra dünyada işsizlikle mücadele ve istihdam noktasında yüzde 20’lik istihdam artışı sağlayan yeryüzünde ikinci bir ülke söz konusu değil. Son 10 yılda biz Türkiye’de 7 milyon 110 milyon insanı biz istihdam imkanı temin etmişiz. Bu fevkalade başarılı bir orandır. İstihdam oranlarımızı yüzde 40’lardan yüzde 47’lere, iş gücüne katılım oranlarını yüzde 40’ardan yüzde 50’lerin üzerine taşıyan bir ülke durumundayız. 230 milyarlardan 800 milyarların üzerine çıkan bir ülkeyiz. Ama hedeflerimiz var 2 trilyon dolarlık bir Türkiye’den bahsedeceksek, kamu kurum ve kuruluşları daha fazla çalışmak durumundayız. Onun için biz Ankara’dan kurumlarımızın çalışmalarını takip ederek yetinmeyip, bizatihi arkadaşlarımızın arasına katılıp çalışmalarına eşlik etmek istiyoruz. Bu manada Sinop’ta da güzel çalışmalarız devam etmekte. Bunların artarak devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz diye konuştu.

Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya Sinop programı kapsamında iş yeri ziyaretlerinde bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

1 DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması