AK PARTİ BİNASINA ATEŞ AÇILDI

Beyoğlu, Sütlüce deki Ak Parti İstanul İl Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişilerce saat 22.15 sıralarında silahla ateş açıldı

AK PARTİ BİNASINA ATEŞ AÇILDI

Yaya olarak geldiği ve iki kişi oldukları belirtilen saldırganlar tarafından açılan ateş sonucu özel güvenlik görevlisi olduğu belirtilen bir kişi hafif şekilde yaralandı. Olayın ardından iki kişi yaya olarak kaçarak uzaklaştı. Saldırının bölgeye çok sayıda polis ekibi ve Özel Harekat Timleri sevk edildi.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

Saldırganlardan birinin eşgaline uyan mavi gömlekli bir şüpheli il binası yakınnarında gözaltına alındı. 

BİR KİŞİ YARALANDI

İl binasında görevli ancak olay sırasında izinli olduğu halde ziyarete giden kolundan yaralı güvenlik görevlisi Sinan Kılıç (31) ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Kılıç tedavisinin ardından taburcu edildi. 

ŞÜPHELİ PAKETTE BOMBAYA RASTLANMADI

Bu arada il binası çevresinde inceleme yapan polisler, şüpheli paket bulundu. Olay yerine bomba imha ekipleri sevk edilirken il binasının bulunduğu İmrahor Caddesi de trafiğe kapatıldı. Bomba imha ekipleri şüpheli paleti fünyeyle patlattı. Pakette bomba izine rastlanmadığı öğrenildi. Polisin olay yerinde incelemelerinin ardından cadde tekrar trafiğe açıldı. 

AK PARTİLİLER AKIN ETTİ

Olayın duyulmasının ardından aralarında AB Bakanı Volkan Bozkır, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İBB Başkanı Kadir Topbaş ın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili il binasına akın etti. 

MENFUR SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Açıklama yapan AB Bakanı Volkan Bozkır, Gerçekten üzücü bir olay, menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaralı kardeşimize de acil şifalar diliyoruz. İnşallah tekerrür etmesin diye konuştu. Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, Menfur bir saldırı sonucu il başkanlığımıza bu akşam hiç istemediğimiz bir şekilde birlikteyiz. Tabiki saldırıyı kınıyoruz. Biraz sonrada inşallah Başbakanımız da burada olacaklar. Tabi biz Ak Parti İl Başkanlığı olarak bütün ekip burada şu anda kardeşimiz hastaneden taburcu edildi ona dua ediyoruz. Kolundan giren bir kurşun çıkartılmış oldu. Başka herhangi bir yaralının ve istemediğimiz olayın olmayışı bu akşamki sevincimiz dedi. 

TERÖRLE, MÜCADELEMİZ ŞEHİRDE DE EN ETKİN BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Terörle, eşkıyayla dağda mücadelemiz sürerken şehirde de mücadele en etkin bir şekilde sürecek diyen Temurci şöyle konuştu: İnşallah İstanbul da ve bütün Türkiye de bu ülkede siyaset yapanların hangi siyasi görüşe mensup olurlarla olsunlar demokrasi adına millet adına milletin sesi olan siyasi partilere yapılan bu tür saldırıları kınamalarını bekliyoruz. Özellikle Türkiye nin normalleşmesi için buna ihtiyacımız varEN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

YSK Başkanı açıklama yaptı

4 YSK Başkanı açıklama yaptı

'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

5 'Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü'

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

6 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

Kazanan çok...

7 Kazanan çok...

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

8 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

25 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

9 25 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

10 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı