Adnan Öz, isyan etti

AK Parti Atakum Belediye Meclisi üyesi Adnan Öz, Eğitim Araştırma Hastanesi ni ağır eleştirdi. Gece yarısı götürdüğü hastasının MR ının çekilemediğini, ilgilenilmediğini belirten Öz, Hastane kapısında çaresizliği ve perişanlığı yaşadım dedi

Adnan Öz, isyan etti

 

AK Parti Atakum Belediye Meclisi Üyesi Adnan Öz, rahatsızlanan kayınvalidesini götürdüğü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde yaşadıkları karşısında adeta isyan etti.
Öz, ağrılar içinde kıvranan kayınvalidesini cankurtanla Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirdiğini belirterek, Hastane kapısında yaşadığım çaresizliği ve perişanlığı kelimelerle ifade edemem. Hastanede doktorun istediği ilaçlı MR ı sorumlu hemşire olmadığı için çektiremedim. Ağrılar içinde kıvranan hastama saat 01:00’den gece 02.00’e kadar hiçbir müdahale yaptıramadım.
Ama daha da tuhafı, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nde o saatte sorumlu hiç kimsenin olmamasıydı. Israrla bu hastanenin şu an sorumlusu kim? diye sordum, aradım, araştırdım ama kimseyi bulamadım diye konuştu.

GÖTÜRÜN DEDİLER, AMBULANS VERMEDİLER
AK Partili meclis üyesi Öz hastanede yaşadıklarını şöyle anlattı: Nöbetçi hekim hastanın acil bir durumu olmadığı için yatırılamayacağını söyledi. Hastaya müdahele etmelerini ve ağrılarını dindirmelerini istediğimde de acil hastası olmadığı için müdahale edemeyeceklerini ve hastamızın inlemesinde hastaların rahatsız olduğunu hastamızı oradan götürmemiz gerektiğini ifade etti.  Ambulans verin götürelim dedik, ambulans yok dediler. Koskoca araştırma hastanesinde 1 ambulans olduğunu, onun da şoförünün gece 24 ten sonra evine gittiğini söylediler. 112’yi aradık ambulans istedik onlar da mevzuat gereği hastaneden eve hasta götürme yetkilerinin olmadığını hastamızın bulunduğu hastanenin ambulansının götürmesi gerektiğini söylediler. Eğitim Araştırma Hastanesi sorumlularının böyle bir mevzuattan haberi bile yok. Hastamızı eve de götüremedik.
Ben bu şekilde davranamayacaklarını, bu hastaya bir çözüm üretmek zorunda olduklarını söylediğimde ise hastamızı sedyeyle izolasyon odasına alınmasına müsaade ettiler. Sonra da acilde kayıt yaptırarak ancak ağrı kesici yaptırabildik.
 

ŞİKAYET EDECEĞİM
AK Partili Meclis Üyesi Adnan Öz, yaşadıklarını anlatabilmek için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim inin kendisini kabul etmediğini ifade ederek, Israrla hastanede yaşanan sıkıntılarını aktarmak istediğimi illettiysem de; Başhekimin Ne sıkıntısı varsa halledin yollayın dediğini söylediler. Gece boyunca sorumlu ve yetkili bulamadığım gibi, gelen hastalarla ilgilenmediler. Sorularımızı asık suratla karşılayıp, cevap bile vermediler. Hastanede bu yaşananları, sorumluları, yetkilileri ve görevlileri hem Sağlık Bakanlığı na, hem de BİMER e şikayet edeceğim.
İnsanların derman bulmak için gittikleri ve o kadar masraflarla  yapılan yatırımlar ile halkın hizmetine sunulan hastanelerin bu kadar laçka bir şekilde idare edilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Sağlıkçıya yapılan şiddete karşıyız tabi ki ama herkes işini layıkıyla yapmalı. Sistemde, binalarda devrim yapabilirsiniz ama bu devrimi zihinlerde de yapamazsanız, devrim güdük kalır şeklinde konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

2 Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

Samsun'da sanayicilere uyarı

3 Samsun'da sanayicilere uyarı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

4 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

6 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

7 Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Samsun'da meydan doldu taştı

10 Samsun'da meydan doldu taştı