Vali Balkanlıoğlu: “Bölge Halkımız Terör Konusunda Son Derece Hassas”

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Karadeniz Bölgesi insanının terör konusunda çok hassas olduğunu belirterek, “Halkımız müsterih olsun. Güvenlik güçlerimiz görevlerinin başındalar” dedi.

Vali Balkanlıoğlu: “Bölge Halkımız Terör Konusunda Son Derece Hassas”

Fatsa ilçesine bir dizi ziyaretler için gelen Ordu Valisi irfan Balkanlıoğlu, burada terör konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vali Balkanlıoğlu, “Devletin güvenlik güçleri halkıyla birlikte olduğu, devletine destek verdiği sürece birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak. Kötü emel taşıyan kişilere fırsat verilmeyecektir. Karadeniz Bölgesi insanımız bu konuda çok duyarlıdır. Bölge halkımız, yabancı yanlış kişileri gördüğü zaman aniden güvenlik güçlerine ihbarda bulunuyor. Yapılan ihbarların çoğu bu bölgede yanlış çıktı. Biz halkımızın bu tutumundan çok memnunuz. Dağda gezen avcılar, dağda birçok görüntü gördükleri için onlar da devletine yardımcı olmaya çalışıyorlar. Devletimizin askeri, polisi var. Eğer bir durumla karşı karşıya gelirse eli silah tutan herkes gerekirse biz dahi şehit olmaya hazırız memleketimiz için. Şimdilik ihtiyaç olmadığı bölgemiz için kesin. Halkımız müsterih olsun. Güvenlik güçlerimiz görevlerinin başındalar” diye konuştu.

Kırsal kesimde fındık toplayan vatandaşların da içlerinin rahat olmasını isteyen Vali Balkanlıoğlu, “Her hareket bölgemizde çok iyi takip ediliyor. Zaten bölge halkımız terör konusunda son derece hassas. Terörü desteklemeyen ve bu tür memleketimize, askerimize yapılan menfur saldırıları da asla tasvip etmeyen bir halka sahibiz. Kötü niyetli kişilerin buralarda tutunması mümkün değildir. Bu kişileri görseler bölge halkımız hemen güvenlik güçlerine ihbar ediyor” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

Oy kullandı, kazada öldü

5 Oy kullandı, kazada öldü

Oylar Uyanık'a!

6 Oylar Uyanık'a!

Başkan Genç'in acı günü

7 Başkan Genç'in acı günü

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

8 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

Ayite'yi Altay kaptı

9 Ayite'yi Altay kaptı

Samsun'da ByLock'a 3.509 kez girmiş

10 Samsun'da ByLock'a 3.509 kez girmiş