Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Vali Balkanlıoğlu: “Bölge Halkımız Terör Konusunda Son Derece Hassas”

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Karadeniz Bölgesi insanının terör konusunda çok hassas olduğunu belirterek, “Halkımız müsterih olsun. Güvenlik güçlerimiz görevlerinin başındalar” dedi.

Vali Balkanlıoğlu: “Bölge Halkımız Terör Konusunda Son Derece Hassas”

Fatsa ilçesine bir dizi ziyaretler için gelen Ordu Valisi irfan Balkanlıoğlu, burada terör konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vali Balkanlıoğlu, “Devletin güvenlik güçleri halkıyla birlikte olduğu, devletine destek verdiği sürece birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak. Kötü emel taşıyan kişilere fırsat verilmeyecektir. Karadeniz Bölgesi insanımız bu konuda çok duyarlıdır. Bölge halkımız, yabancı yanlış kişileri gördüğü zaman aniden güvenlik güçlerine ihbarda bulunuyor. Yapılan ihbarların çoğu bu bölgede yanlış çıktı. Biz halkımızın bu tutumundan çok memnunuz. Dağda gezen avcılar, dağda birçok görüntü gördükleri için onlar da devletine yardımcı olmaya çalışıyorlar. Devletimizin askeri, polisi var. Eğer bir durumla karşı karşıya gelirse eli silah tutan herkes gerekirse biz dahi şehit olmaya hazırız memleketimiz için. Şimdilik ihtiyaç olmadığı bölgemiz için kesin. Halkımız müsterih olsun. Güvenlik güçlerimiz görevlerinin başındalar” diye konuştu.

Kırsal kesimde fındık toplayan vatandaşların da içlerinin rahat olmasını isteyen Vali Balkanlıoğlu, “Her hareket bölgemizde çok iyi takip ediliyor. Zaten bölge halkımız terör konusunda son derece hassas. Terörü desteklemeyen ve bu tür memleketimize, askerimize yapılan menfur saldırıları da asla tasvip etmeyen bir halka sahibiz. Kötü niyetli kişilerin buralarda tutunması mümkün değildir. Bu kişileri görseler bölge halkımız hemen güvenlik güçlerine ihbar ediyor” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren O bölgeye takviye yapılacak

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: O bölgeye takviye yapılacak

 Adiloviç, bugün imzalıyor

2 Adiloviç, bugün imzalıyor

Fındık fiyatları yükselişe geçti

3 Fındık fiyatları yükselişe geçti

 Taşlar yerine oturuyor

4 Taşlar yerine oturuyor...

Samsunda bir mühendis PKKKCKdan gözaltına alındı

5 Samsun'da bir mühendis PKK/KCK'dan gözaltına alındı

Erzurumda iki grup tekme tokat birbirine girdi

6 Erzurum'da iki grup tekme tokat birbirine girdi

Simsarların bıçaklı kavgası 1 yaralı

7 Simsarların bıçaklı kavgası: 1 yaralı

Samsunda 3 akademisyen FETÖden tutuklandı

8 Samsun'da 3 akademisyen FETÖ'den tutuklandı

Samsunda oto kurşunlamaya 2 gözaltı

9 Samsun'da oto kurşunlamaya 2 gözaltı

Samsunda tüfekle oğlunu vuran baba serbest

10 Samsun'da tüfekle oğlunu vuran baba serbest