Ofiste yeni trend: Borkonut NİŞ

Türkiye de değişen ofis anlayışı Samsun da karşılığını Borkonut Niş ile buldu. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Samsun da ofis anlayışındaki değişimin ilk örneği Borkonut Niş tir dedi

Ofiste yeni trend: Borkonut NİŞ

Türkiye’deki konutlarda uzun yıllardır devam eden yeni trend yapılaşma, kentsel dönüşüm yasasıyla daha da hızlandı. Yenilenen şehirler, mesleki ve ticari faaliyetlerini ofislerde sürdürenlerin de bu değişimi gerçekleştirmesiyle, şehirler yapılaşmalarını tamamlamış olacak. Samsun da derme- çatma, yarısı konut, yarısı işyeri olarak kullanılan, güvensiz, kontrolsüz, konforsuz ve hiç bir ihtiyaca cevap vermeyen binalarda 3 bine yakın ofis var . Samsun daki iş ofislerinin bu durumu Borkonut NİŞ ve inşaasına yeni başlanılan Borkonut Center gibi iş merkezlerini zorunlu hale getirdi.

BÖLGE TİCARET MERKEZİ OLUYOR
Borkonut NİŞ İş Merkezi, özel donatıları, kalitesi, sosyal alanları ve mimari farkındalığı ile Samsun un tek, Anadolu nun ilk örneklerinden biridir. Yeni Adliye Sarayı, raylı sistem ulaşımının Organize Sanayi Bölgesi ne kadar uzanması Borkonut NİŞ ve Borkonut Center ile bölgeyi ticaret merkezi haline getirirerek değerini kat kat artırdı. 

TÜM İHTİYAÇLARA KONFORLU CEVAP
Samsun da çok büyük bir eksikliği kapatarak, ticari, kurumsal ve mesleki faaliyetlerini ofislere kaydıran işadamlarının, hizmet kalitesi, konfor, müşteri memnuniyeti, sosyal donatı gereksinimi gibi pek çok ihtiyacına cevap veren Borkonut NİŞ İş Merkezi nin yönetimi de profesyonellere bırakıldı. Borkonut NİŞ İş Merkezi nin yönetimi genel kurulunda Karadeniz Yapı Yönetim e devredildi.

İLK ÖRNEĞİ BORKONUT NİŞ
Borkonut Niş İş Merkezi ndeki ofis sahipleri genel kurul toplantısında yönetimi belirledi. Divan Başkanlığını Levent Özden, Başkan Yardımcılığı nı Murat Yurt ve Katip Üyeliği de Galip Derviş in yaptığı genel kurulda yönetim belirlendi. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, genel kurulun açılış konuşmasında, yeni trend iş merkezleriyle ilgili bilgilendirmede de bulunarak, Türkiye de konut ihtiyacı, kentsel dönüşüm yasasıyla tamamen yenileniyor. Mesleki yaşamlarını ve ticari hayatlarını ofislerde geçiren bütün meslek gruplarının da,  İstanbul da başlayıp Türkiye ye yayılan yeni trend ile ofis anlayışı da değişmeye başladı. Samsun da da ofis anlayışındaki değişimin ilk örneği Borkonut Niş tir dedi.

GURURUNU YAŞADIK
Borkonut Niş İş Merkezi nin Samsun da ilk olmasının gururunu yaşadıklarını, ikincisinin de yine Borkunut İnşaat farkıyla Borkonut Center ismiyle inşasına başlandığını belirten Şenocak 2013 yılında iş merkezinin temellerini attık. Toplam 19 bin 500 metre karelik inşaat alanı üzerine kurulan Borkonut Niş te 2 katlı, 4 bin 350 metrekarelik 132 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır. Binanın resepsiyonlarına kontrollü giriş konularak, bütün misafirlerin ortak resepsiyonda karşılanıp, gitmek istedikleri yere yönlendirilmesi amaçlanmıştır. İki blokun son katında ise sosyal donatı olarak toplantı salonları, mutfak, ikram yapılabilecek alan, bay ve bayan için mescid bulunmaktadır. Bunun yanında çatı katında her ofise ait arşiv dolapları da mevcuttur diye konuştu.

FAZLASI VAR EKSİĞİ YOK
Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, söz verdikleri gibi, ilk başta hazırladıkları katologdaki hizmetlerin hepsini yaptıklarını, bununla yetinmeyip daha neler katılabileceğini düşünüp eklemelerde bulunduklarını söyledi. Şenocak Isınma ve soğutma konusunda da oldukça ekonomik çözümler ürettiğimizin garantisini baştan vermiştik. Binanın camları, dış cephedeki yalıtımı ile çok iyi şartlarda ve en  ekonomik koşullarda hem ısınacağız, hem de serinleyeceğiz ifadelerini kullandı.                             

ADRES BORKONUT
Şenocak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Borkonut NİŞ, ofis yaşamında Samsun un ticari merkezi olacağından en küçük endişemiz yok. Şuanda meslek grupları, kurumsal şirketler, işadamları Borkonut tan Çiftlik Caddesi ve Liman Kavşağı na kadar derme çatma, konutlardan çevirme 3 bine yakın ofiste faaliyet göstermektedir. Sonuç olarak aklın yolu bir, herkes böyle bir iş merkezindeki ofislerde çalışmak isteyecek. Eğer bir işadamı, iş yapıp, para kazanmak ve marka olmak istiyorsa; iş yaşam anlayışında yenilik arayacak ve geleceği adres Borkonut NİŞ ve Borkonut Center olacak.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

2 Erdoğan'dan Samsun'da simit molası

Samsun'da sanayicilere uyarı

3 Samsun'da sanayicilere uyarı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

4 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

5 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Sel, su baskını, yıldırım...

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

6 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

7 Samsun'daki doktora saldırı olayında flaş gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geldi

Samsun'da meydan doldu taştı

9 Samsun'da meydan doldu taştı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

10 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor