Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Vatandaş seçim bekliyor

Arayışlar devam etse de, vatandaş bir koalisyon kurulabileceğine inanmıyor. Seçimin Kasım ayında yapılacağı kanısının yerleştiği gözlenen Samsunlular, seçimde AK Parti nin tek başına iktidar olacağını tahmin ediyor

Vatandaş seçim bekliyor

Siyasi parti genel başkanları koalisyon arayışlarını sürdürken, vatandaş ise seçim beklentisine girdi. Samsunlular, yapılaak seçimde tek başına iktidar ve istikrar istiyor. İşte Samsunluların koalisyon ve seçimle ilgili görüşleri:

Bayram Ayar (38): Koalisyondan umudumuz artık yok. Kasım ayında yeniden seçim olacak görünüyor. Ülkenin gidişhatı hepimizi endişelendiriyor. Esnafım ve vergiler artık belimi bükmüş durumda. Güçlü bir hükümetin en kısa zamanda kurulması lazım. Terör olaylarının da hemen bitmesini istiyorum, hükümet olmayınca terör arttı.

Kerem Genç (26): En hızlı nasıl oluyorsa erken seçime gidilmeli. Son iki ayda hiç iyi günler yaşamadık. Genç, yaşlı herkes mutsuz ve kaygılı. Koalisyon olsa da hiçbir partinin anlaşabileceğini sanmıyorum. Bu yaşadıklarımız bize ders olmalı, sandıkta bir kere daha cevabımızı vermeliyiz.

Kemal Yılmaz (73): Koalisyonu kati suretle reddediyorum. Çünkü koalisyonun zararını Tansu Çiller in başbakan olduğu dönemde yaşadım ve iflas ettim. Yeniden seçim için de biraz süre gerekli, hemen seçime gitmeye kalkışırsak bunun altından kalkamayız. Yeniden sandıktan koalisyon çıkma imkanı yok. Güçlü bir iktidar çıkacak diye düşünüyorum.

Nevin Özcan (52): Seçim olsa daha iyi olur. AK Partiye ders vermek için HDP ye oylar gitti ama terör olayları arttı. Şehitlerimize de çok üzülüyoruz. AK Partinin ders alacağına inanıyorum. Çünkü fazla oy aldıkça şımarmıştı ve halk ona uyarıda bulundu.

Melih Kavlu (34): AK Parti yeniden seçim istediği için kesinlikle koalisyon kurulmaz. Eğer kurulsa da AK Parti-MHP kurmasını isterdim. Yeniden seçim olursa, ki bu yüksek ihtimal AK Parti yüksek oranda oy alabilir. Çünkü HDP bu süreci iyi değerlendiremedi. MHP yeniden seçimde oyunu arttıramaz, elbette milliyetçilik önemli ama istikrar da çok önemli.

Samet Hazinedar (25): AK Parti tarafları oyalıyor, koalisyon kurulmaz. Kasım 15, bizim için seçim zamanı olacak. AK Parti nin oylarını arttıracağını düşünüyorum, en az yüzde ellibeş çıkabilir. Ardından yine başkanlık sistemi gündeme gelecek ve Recep Tayyip Erdoğan başkan olacak. Başkanlık sistemine karşı değilim ancak, Erdoğan ın olmasına karşıyım.

Elif Gevez (22): AK Parti tek başına iktidar olma arzusu için, koalisyona gitmemenin tüm kanallarını zorlayacaktır. Seçimlerden önce AK Parti, erken seçim olabileceğinin sinyalini zaten vermişti. Şu son aylarda yaşadığımız, patlamalar, Suruç katliamı, haksız hukuksuz gözaltılar da bunu kanıtlıyor zaten. 

Ecem Demirci (21): Koalisyonun kurulamayacağı ilk günden bu yana belliydi. Mecliste sağlıklı bir koalisyon oluşturabilecek parti olduğunu düşünmüyorum. Yeniden seçimle bütün bu zararları karşılayabilmemiz çok zor. Ülkenin siyaset anlayışı komple değişirse ancak belki o zaman bizim ülkemiz de güzel günler yaşayabilir.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Yeni stattan son bilgiler

1 Yeni stattan son bilgiler

Samsunspor Trabzona gidiyor

2 Samsunspor Trabzon'a gidiyor

Samsunda eğitim uçağı piste inerken düştü

3 Samsun'da eğitim uçağı piste inerken düştü!

Osmanlıspor sorusu almadı

4 Osmanlıspor sorusu almadı...

Fındık üreticisine müjde

5 Fındık üreticisine müjde!

Maskeler o zaman düşecek

6 Maskeler o zaman düşecek...

Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

7 Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

Ünlü ismin kuzeni şehit oldu

8 Ünlü ismin kuzeni şehit oldu!

Bilal Erdoğan Samsunda

9 Bilal Erdoğan Samsun'da!

Samsunda pistten çıkan eğitim uçağına müdahaleye giden itfaiye aracı devrildi

10 Samsun'da pistten çıkan eğitim uçağına müdahaleye giden itfaiye aracı devrildi